Na Příbramsku bylo v tomto roce přes 700 dopravních nehod, při kterých zemřeli tři lidé
16. srpna 2021 (16:12)
Za prvních sedm měsíců letošního roku řešili příbramští policisté 728 dopravních nehod, což je o 64 méně než v loňském roce. Zemřeli tři lidé a jedenáct osob utrpělo těžká zranění.
Podle policejní mluvčí Moniky Schindlové bylo devětatřicet motoristů, kteří způsobili nehodu, pod vlivem alkoholu. Celkem 159 karambolů zavinila zvěř. Na dopravních prostředcích vznikla škoda, která činila více než 40 milionů korun. „Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy a poté nepřiměřená rychlost,“ řekla pribram.cz mluvčí.
První tragická nehoda se odehrála 27. května u obce Kardavec. Mladý řidič motocyklu nezvládl jízdu a po projetí zatáčky narazil do svodidel, nehodu nepřežil.
Další nehoda s tragickými následky byla 9. června na světelné křižovatce ulic Žežická a Politických vězňů v Příbrami. Zde došlo ke střetu dodávky s motocyklem. Řidič motocyklu zemřel během transportu do nemocnice na palubě vrtulníku.
O život přišel i řidič, který se čelně střetl s jiným vozidlem u obce Drevníky. Událost se odehrála 10. července.
Za měsíc červenec evidují policisté na Územním odboru Příbram 123 nehod, při kterých byla škoda vyčíslena na osm milionů korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět?
Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a …
ANKETA
Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech
Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN)
V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská …
AKTUÁLNĚ
Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy
Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové …
AKTUÁLNĚ
Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call
Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou …
AKTUÁLNĚ
Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi
Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi …
DOPRAVA
Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“
Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává …
SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací
Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. …
ZAJÍMAVOSTI
Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí
Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. …
FOTOGALERIE
Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne
Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku …
AKTUÁLNĚ





