23. 5. svátek má Vladimír

Na Příbramsku bylo v březnu 2730 nezaměstnaných

9. dubna 2019   (06:04)
Na Příbramsku bylo v březnu 2730 nezaměstnaných

Nejvyšší nezaměstnanost mezi středočeskými okresy byla v březnu na Kladensku, a to 3,6 procenta. Následovalo Příbramsko s 3,5 procenty


Nezaměstnanost ve středních Čechách v březnu meziměsíčně klesla o 0,1 procentního bodu na 2,6 procenta. Úřady práce v kraji evidovaly 24.736 uchazečů o zaměstnání, o 1488 méně než v únoru. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se počet nezaměstnaných ve středních Čechách snížil o 3111, tedy o 0,3 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. V celém Česku nezaměstnanost klesla na tři procenta z únorových 3,2 procenta.

Na pracovní úřad se přišlo v březnu ve středních Čechách zaregistrovat 3804 lidí, což bylo o 44 méně než v předchozím měsíci. Vyřazeno z evidence bylo 5292 uchazečů, tedy o 1203 více než v únoru. Úřady v regionu evidovaly koncem března 56.386 volných pracovních míst, bylo jich tak meziměsíčně o 2645 více. Na jedno volné místo v kraji tak připadalo v průměru 0,4 uchazeče.

Na snížení nezaměstnanosti se podle analytiků podíleli lidé odcházející z evidence Úřadu práce kvůli zahájení sezonních prací a neustálé poptávce po pracovní síle v některých průmyslových odvětvích, v nichž se zvyšuje výroba a přibývá zakázek i nabízených služeb. "Z vývoje volných pracovních míst je vidět, že i v březnu 2019 došlo k dalšímu rapidnímu růstu počtu evidovaných volných pracovních míst a nové široké nabídce pracovních pozic, kdy na některé z nich okamžitě reagovali uchazeči o zaměstnání a zapojili se tak do pracovního procesu," uvedl Úřad práce.

Nejvyšší nezaměstnanost mezi středočeskými okresy byla v březnu na Kladensku, a to 3,6 procenta. Následovalo Kolínsko a Příbramsko, kde bylo shodně 3,5 procenta. Nejpříznivější situace je tradičně v okrese Praha-východ, kde byla v březnu nezaměstnanost 1,1 procenta, následovaly Praha-západ s 1,5 procenta, Benešovsko s 1,7 procenta a Mladoboleslavsko s 1,8 procenta. Mezi jednotlivými kraji ČR má Středočeský kraj sedmou nejnižší nezaměstnanost.

Počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání, kteří mohli ihned nastoupit do práce, byl v březnu ve středních Čechách 22.333.

Vývoj nezaměstnanosti ve Středočeském kraji:

Nezaměstnanost ve středních Čechách v březnu …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Z třetího prvním Z třetího prvním Jan Konvalinka se vyjadřuje ke svému zvolení na pozici starosty města Příbrami. 23. května 2019   (08:48) Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Příbramské základní školy sice regulují používání mobilů mezi žáky, využití moderních technologií při výuce se však nebrání 23. května 2019   (06:16) Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Hranice 2 milionů návštěv v tomto roce padla. Jak to vnímá majitel portálu pribram.cz Tomáš Pečenka? 22. května 2019   (20:16) ROZHOVOR HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky Hokejový klub HC Příbram se rozhodl pro následující sezónu 2019/20 zajistit pro své hráče licenci třetí nejvyšší soutěže ledního hokeje v České republice 22. května 2019   (17:34) Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce O nadcházejícím víkendu musí řidiči v Příbrami počítat s několika dopravními omezeními 22. května 2019   (14:36) Koupací sezóna se blíží. Přípravy „Venkáče“ finišují a saunu čeká plánovaná odstávka Koupací sezóna se blíží. Přípravy „Venkáče“ finišují a saunu čeká plánovaná odstávka Se zahájením provozu venkovního bazénu zároveň končí, tak jako každým rokem, provoz sauny. Plánovaná odstávka potrvá celý měsíc červen, v době letních prázdnin se mohou návštěvníci na saunu opět těšit, a to každé úterý a čtvrtek. 22. května 2019   (12:01) Město Příbram plánuje výstavbu dalšího domova seniorů Město Příbram plánuje výstavbu dalšího domova seniorů Domov seniorů vznikne přestavbou bývalé školní jídelny v areálu v Žežické ulici. 22. května 2019   (10:13) Foto dne: Málo parkovacích míst trápí nejednoho řidiče Foto dne: Málo parkovacích míst trápí nejednoho řidiče Řidič volkswagenu to vyřešil po svém 22. května 2019   (08:03) Divadlo patří dětem - nejvíc cool mejdan pro děti v širokém okolí Divadlo patří dětem - nejvíc cool mejdan pro děti v širokém okolí Nafukovací překážková dráha, trenažér Formule 1, akrobacie s bagříky. To je jen zlomek toho, co se na vaše děti tuto neděli chystá 22. května 2019   (06:26) Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Nedělní náměstí zaplnily orchestry dechové hudby a pestrobarevné stejnokroje mažoretek. 21. května 2019   (21:14) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz