12. 7. svátek má Bořek

Na Příbramsku bylo od začátku roku přes dvě stě nehod se zvěří

19. října 2021   (08:42)
Na Příbramsku bylo od začátku roku přes dvě stě nehod se zvěří
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Ani velmi dobří řidiči často nedokáží zabránit střetu se zvířetem vrhajícím se pod kola jedoucího automobilu.


Nastalo chladnější období roku a na silnicích se může častěji objevovat lesní zvěř. Řidiči by měli být obezřetní a plně se věnovat řízení. Nejlepším preventivním opatřením je samozřejmě nízká rychlost, protože tím vzniká prostor pro včasnou reakci.

Od pátku do neděle řešili příbramští dopravní policisté osm nehod, kde svou roli sehrála zvěř. Škoda při nich vzniklá činila 400 tisíc korun. Nejčastěji vbíhala pod kola aut srnčí zvěř, následně divoká prasata, a to ve večerních nebo v brzkých ranních hodinách. Od začátku roku eviduje policie na Příbramsku přes dvě stě střetů se zvířaty.
Pokud srážce se zvěří nejde již zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit, ale rozhodně neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem více nebezpečný. Přesvědčil se o tom 26letý řidič, který dne 15. října jel kolem druhé hodiny ranní mezi obcemi Drahenice a Březnice. Zalekl se srnčí zvěře, která stála na vozovce, strhl řízení doprava a následně narazil do stromu. Způsobená škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun.
Co dělat po srážce?
Vždy zachovejte chladnou hlavu. Pokud nedošlo ke zranění řidiče nebo spolujezdce, oblékněte si reflexní vestu, označte místo nehody výstražným trojúhelníkem a vždy přivolejte policii. Ta následně kontaktuje myslivce, kteří se postarají o odvoz zvířete a taktéž v případě nutnosti sepíše protokol pro pojišťovnu.

Poté zavolejte na linku asistenčních služeb vaší pojišťovny, operátor vás již dále navede. Nutné bude pořídit podrobnou fotodokumentaci nehody.

Jak je to s plněním škody?
Pokud nemáte sjednané havarijní pojištění, tak si škodu zaplatíte ze svého, v opačném případě ji kryje pojistka. Chcete-li být před tímto typem nehody chráněni, ale zaplatit na pojistném méně, vyřeší to připojištění k povinnému ručení.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Policie ČR
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v … AKTUÁLNĚ Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring … Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. … ZAJÍMAVOSTI Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými … AKTUÁLNĚ Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších … NEPŘEHLÉDNĚTE Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR
Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz