Na pochod Praha-Prčice vyrazilo 21.760 turistů
20. května 2023 (13:16)
Na trasy pochodu Praha-Prčice se dnes vydalo 21.760 turistů. První z nich vyrazili na trať hned po otevření startu před 05:00. Po poledni se začali vracet účastníci kratších tratí a cyklisté. Mezi 12:30 až 12:40 dorazil do Prčice i první účastník nejdelší sedmdesátikilometrové trasy. Za pořadatele to řekla Dana Horáková. Lidé se museli stejně jako loni na pochod dopředu elektronicky registrovat.
Ani letos se tak zájemci nemohli registrovat až na startu, kde již ukazovali pouze QR kódy. Loni toto opatření zavedli pořadatelé kvůli výluce železničního provozu mezi Olbramovicemi a Chotovinami a podle Horákové se velmi osvědčilo. "Je to jednodušší a rychlejší," uvedla.
Trasy pro pěší měří od 23 do 70 kilometrů, přičemž nejdelší začíná v Praze. Část z 21 tras je vyhrazena pro cyklisty. Cyklisté mají samostatné trasy od roku 2006. Pořadatelé chtěli zabránit nebezpečí, protože lidé na kolech se míchali do tras pro pěší. Nejoblíbenější je dětská trasa z Votic dlouhá 23 kilometrů, které se mohou účastnit i senioři. Vozíčkáři vyjížděli na trasu, která začínala v Miličíně a měří 13 kilometrů.
Každý účastník dostane jako suvenýr malou botičku, každý rok v jiné barvě. "Letos je oranžová," uvedla Horáková. Startovné činí 40 korun.
Pochod Praha-Prčice se koná od roku 1966, kdy se pětistovka turistů vydala překonat vzdálenost 100.000 loktů českých, což odpovídá zhruba 60 kilometrům. Turisté se na pochod naposledy vydali v roce 2019, bylo jich přes 26.000. Další dva roky byla akce kvůli pandemii odložena. Loni se na trasu vydalo přes 17.500 lidí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Příbram otočila duel v Jihlavě a stále drží osud ve svých rukách
•Turisté se dnes vydají na trasy 56. ročníku pochodu Praha-Prčice
•Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek
Další články
Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta
Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března …
POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída
Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, …
PR
Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2
Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí …
SPORT
Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině
Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání
Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným …
Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 …
AKTUÁLNĚ
Řidič najel na sraženou zvěř
V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší.
AKTUALIZOVÁNO
Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu
Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy
Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný …
KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných
Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní …
AKTUALIZOVÁNO





