Na Pichce přijede tank T-34. Rekonstrukce událostí druhé světové války se tu uskuteční již podruhé
10. května 2024 (18:21)
Další 2 fotografie v galerii
foto: Klub vojenské historie Drkolnov / se souhlasem
Diváky čeká v sobotu 11. května program s ukázkami bojových akcí, dobových vojenských táborů, vybavení a uniforem.
V sobotu 11. května se prostor Pichce u Příbrami zahalí do atmosféry druhé světové války. Akce Pár dní k míru aneb Příbramsko v květnu 1945 se koná již podruhé. Diváky čeká pestrý odpolední program s bojovými ukázkami a dynamickými prezentacemi. Prostor se pro veřejnost otevře ve 12.00, ukončení akce je plánováno po 18.00.
„Vojensko-historické ukázky k připomenutí posledních dnů druhé světové války byly v květnu v našem regionu pravidelnými kulturními akcemi, a to jak na Slivici, tak poté na Březových Horách. Postupně však přestaly být pořádány, a to především v období covidu. S kamarády v Klubu vojenské historie Drkolnov jsme chtěli na na tyto úžasné akce, které pořádaly jiné subjekty, navázat. Myslíme si, že náš region, který je neodmyslitelně spojený s posledními výstřely druhé světové války, si takové připomenutí zaslouží,“ říkají za pořádající Klub vojenské historie Drkolnov Tomáš Šindelář a Jakub Hlinovský.
Hlavní ukázka bude věnována událostem v okolí Příbrami z konce druhé světové války, během níž bude představeno velké množství vojenské techniky a v hlavní roli bude stát legendární tank T-34. Další ukázky se týkají boje na východní frontě v roce 1944 a výcviku vojáků ČSLA.
Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program – dobové vojenské tábory, ukázky vybavení a uniforem jednotlivých armád, airsoftovou střelnici, prezentaci složek Integrované záchranné služby a mnoho dalšího. Praktické informace o možnostech dopravy, parkování a vstupech do prostoru najdete na facebookové stránce Klubu vojenské historie Drkolnov.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Ochotníci odehrají v Dobříši osm her
•Příbramská knihovna nově nabízí půjčování elektronických audioknih
•Dobříšské májové slavnosti mají letos „nabušený“ program. Na své si přijdou všechny generace
Další články
MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr
Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. …
AKTUÁLNĚ
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ
Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží
Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE






