Na Orlíku byla napadena rybářská stráž, agresoři nadýchali přes dvě promile
Nepřehlédněte
30. srpna 2020 (10:19)
foto: stvi.cz, pribram.cz
Podle webu irybarstvi.cz nejsou útoky na rybářskou stráž ojedinělé. K jednomu takovému napadení došlo na Orlíku 22. srpna. Byli napadeni tři členi, mezi kterými byla i jedna mladá žena, která utrpěla poranění krční páteře.
Z běžné kontroly se stala ostrá potyčka. K události došlo u Podolského mostu, kde rybářská stráž kontrolovala tři osoby podezřelé z přestupku nepřítomnosti u svých prutů. Verbální napadání stráže se proměnilo ve fyzické, při kterém členi RS utrpěli zranění.
Agresoři byli po příjezdu policie podrobeni dechové zkoušce, kdy dva z nich nadýchali téměř dvě promile, a třetí se odmítl zkoušce podrobit. Agresorům hrozí za napadení úřední osoby trest odnětí svobody od 6 měsíců do 6 let.
K incidentu se vyjádřil předseda ČRS dr. Karel Mach. Webu irybarstvi.cz řekl:
„Útoky na členy rybářské stráže jsou naprosto neakceptovatelné, a to včetně těch verbálních. Každý takový případ budeme řešit se vší razancí nejen ve spolkové rovině, ale také podpoříme členy rybářské stráže v řešení situace v rovině trestní. Rybáři by si měli uvědomit, že členové rybářské stráže jsou dobrovolníci, pomáhající chránit náš společný koníček. Všechny slušné rybáře prosíme – pokud se stanete svědky podobné události, poskytněte členům RS součinnost a pomocnou ruku.“
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: irybarstvi.cz
pribram.cz
pribram.cz
autor: Jana Fedorová
Další články
ROLE 1 v Jincích: Aby přežili v boji, musejí i vojenští zdravotníci absolvovat taktický výcvik a dril
Bahno, chlad, málo spánku a neustálá hrozba dronů či min. Takové podmínky prověřily …
FOTOGALERIE
Perníčkovna Počepice: Výlet plný vůní, tradic a dětské radosti
Předvánoční čas v Mateřské škole Školní letos provoněla sladká vůně medového těsta. …
V Příbrami se krade i na hřbitově: po beránkovi a andělech byla ukradena měděná stříška
Krádež svítícího beránka a ulámaná křídla andělů z vánoční výzdoby ještě nestačila. …
Peterkův návrh uspěl: Příbram navýší dotace pro fotbal, hokej a volejbal o čtyři miliony
Na posledním letošním zasedání zastupitelstva města Příbram se největší debata vedla o …
Dobrovolnický projekt Svatohorské sady uspěl: ocenění od Fórum Dárců vedle Paměti národa či Konta Bariéry
Spolek Svatohorské sady převzal ocenění od Fóra Dárců za úspěšnou sbírku a projekt …
Na Kloboučku můžeme obdivovat staré a mohutné stromy
Pod východním úpatím Toku se skrývá vrchol, který na první pohled vybočuje z obvyklé …
POZNÁVÁME BRDY
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta na některých čerpacích stanicích zlevnila
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …
Když ožijí peklo i tradice: Čertovské hrátky v Březnici
Čertovské hrátky v Březnici každoročně přilákají davy návštěvníků, kteří chtějí zažít …
Tipy na víkend: Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na netradiční akce nebo si poslechnout krásné koncerty!
První prosincový víkend se ponese především ve znamení mikulášských nadílek. Nejen do …
Pozor na nové důchodové podvody: Volají vám „kontroloři“ z ČSSZ nebo ČNB?
V Česku se rozšířil nový trik podvodníků. Volají lidem s tím, že přicházejí …




