Na oblečení, které si lidé vyzkoušejí v obchodě, se nebude vztahovat karanténa
2. května 2020 (17:19)
foto: pribram.cz, ČTK
Zákazníci si budou moci znovu začít v obchodech zkoušet oblečení od 11. května, kdy se otevřou také obchody nad 2500 metrů čtverečních a obchodní centra.
Na oblečení, které si lidé vyzkoušejí v obchodě, se nebude vztahovat karanténa. ČTK to dnes potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Oděvy i další zboží, které lidé v prodejnách reklamují nebo vrátí, by nyní prodejci měli na tři dny uložit stranou. Pro oděvy bude od 11. května platit lhůta 24 hodin. Do stejného data není možné v prodejnách s oděvy oblečení kvůli zamezení šíření koronaviru zkoušet. Zákaz se nevztahuje na obuv.
Vrácené nebo reklamované výrobky ministerstvo zdravotnictví v současné době doporučuje uložit do kontejneru nebo krabice označené karanténa a po uvedenou dobu se zbožím nemanipulovat ani ho nevracet do prodeje.
Zákazníci si budou moci znovu začít v obchodech zkoušet oblečení od 11. května, kdy se otevřou také obchody nad 2500 metrů čtverečních a obchodní centra. Podle čtvrtečního usnesení vlády při vrácení nebo reklamaci se oděvy uloží na 24 hodin odděleně od ostatního zboží a teprve poté je lze znovu nabízet k prodeji. Karanténa se vztahuje jen na oblečení, které se vrátí z domácího prostředí, napsal dnes ČTK Vojtěch.
Vládní harmonogram od pondělí umožnil obnovit provoz obchodům do 2500 metrů čtverečních, které nejsou součástí obchodních center nad 5000 metrů čtverečních, nebo mají vlastní vchod zvenku. V prodejnách musí být k dispozici pro zákazníky dezinfekce, personál by měl se zbožím zacházet jen v rukavicích. Oblečení v prodejnách s oděvy je do 11. května zakázáno zkoušet, naopak boty si lidé zkoušet s ponožkou a po dezinfekci rukou mohou.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr
Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. …
AKTUÁLNĚ
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ
Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží
Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE




