21. 1. svátek má Běla




Na Novák vás s kočárkem pustí, do letního kina ne

7. června 2016   (15:12)
Na Novák vás s kočárkem pustí, do letního kina ne
foto: MěÚ

V textu najdete odpovědi na nejčastější dotazy.



O nadcházejícím víkendu čekají Příbram a její návštěvníky velkolepé oslavy. Kromě hornické slávy proběhnou i městské oslavy v přírodním areálu Nový rybník a také v Letním kině. Při vstupu bude nutné dodržet určité bezpečnostní zásady. Vzhledem k častým dotazům jsme si pro návštěvníky slavností připravili odpovědi na nejčastější otázky.

1) Budu moci vjet do areálu Nového rybníka s dětským kočárkem?
Vzhledem k tomu, že páteční i sobotní doprovodný program je připraven pro celé rodiny, tak na Novák bude možné vzít i kočárky. Výjimku tvoří letní kino, kam vstup s kočárky umožněn nebude.

2) Jak to bude s cyklisty – můžou na Novák vjet se svými koly?
Do areálu Nováku ani do Letního kina nebude možné s koly vjet. Bude možné je zaparkovat před areálem Nováku. Vzhledem k očekávané vysoké návštěvnosti a omezené kapacitě volných míst k uložení kol však prosíme cyklisty, aby raději své bicykly nechali doma.

3) Budu moci sledovat živé vysílání Snídaně s Novou?
Ano, bude to možné. Televize nova bude z areálu Nového rybníka živě vysílat v pátek 10. června od 6 do 9 hodin. Můžete tedy na vlastní oči vidět práci tohoto televizního štábu.

4) Slyšeli jsme, že je celý program na Nováku zdarma?
Je to tak, páteční i sobotní doprovodný program v areálu Nového rybníka je pro všechny zdarma. V pátek můžete zhlédnout práci armády, hasičů, policie i záchranky: budete například svědky vyprošťování osob z havarovaného hořícího automobilu, což je velice atraktivní podívaná. Sobotní celodenní program bude věnován zejména dětem: zazpívat jim přijede Jakub Smolík a Dáda, uvidí show Mimoni a Ledové království, "sekání hlav" v podání herců příbramského divadla, či třpytkové tetování. Pro náctileté budou v pohotovosti YOUTUBEŘI a VODNÍ ATRAKCE NA PLOŠE RYBNÍKA: wakeboarding, aquazorbing, projížďky na loďkách a další atrakce. Ano, to vše je zdarma.

5) Na hudební festival Novák 800 v Letním kině musím mít vstupenku?
Ano, doporučujeme zakoupit si vstupenku včas – je to možné na Zámečku v příbramském Infocentru (telefon: 318 402 381, bezplatná linka: 800 555 600). Na
festivalu uvidíte Lucii Bílou, Daru Rolins, Leoše Mareše, Monkey Bussines, Petra Koláře, Buty, Gipsy.cz, nebo mládeží oblíbené ATMO Music. Na závěr sobotního programu festivalu proběhne 3D LASER SHOW! Vstupenky na pátek po 270,- Kč, na sobotu po 340,- Kč a dvoudenní po 440 Kč jsou Vám k dispozici. Otevírací doba Infocentra na Zámečku v Tyršově ulici je od pondělí do neděle od 10 do 16 hodin. Je možné si je zakoupit také v síti TICKETSTREAM.

6) Bude možné zakoupit si vstupenku na festival i na místě?
Ano, na festival v Letním kině bude možné zakoupit si vstupenku na místě, ale pouze v omezeném množství. Pro jistotu doporučujeme zakoupit si ji v Infocentru na Zámečku v Tyršově ulici nebo v síti TICKETSTREAM.

7) Slyšeli jsme, že na Novák mě nepustíte s velkým batohem a objemnými zavazadly?
Je to pravda, bezpečnostní agentura před vchody do areálu Nového rybníka, ani Letního kina, nikoho s velkými zavazadly a batohy nepustí! Pokud s sebou budete mít nějaké zavazadlo, je pro Vás připravena v nedaleké budově Zimního stadionu v ulici Legionářů připravena úschovna.

8) Můžu si na Novák přinést své jídlo a pití?
Ano, samozřejmě že můžete. Ovšem bylo by to, jako kdybyste nosili dříví do lesa. Pro návštěvníky připravujeme velkou spoustu stánků s různými dobrotami, které si tam budete moci během celodenního programu zakoupit. Ale co se týče večerního festivalu v Letním kině, tam budou bezpečnostní opatření přísnější. Tam nebude možné vnášet žádné potraviny, ani nápoje.

9) Chystám se na večerní hudební festival, co si s sebou do Letního kina nemůžu vzít?
Vzhledem k bezpečnosti návštěvníků i vystupujících bude muset každý návštěvník projít kontrolou detektoru kovu. Do Letního kina nebude dovoleno vnášet především: potraviny a nápoje, deštníky, sklo a skleněné předměty, drogy, toxické a omamné látky, nadměrná zavazadla, zbraně, ostré předměty, nůžky, pyrotechniku, hořlaviny, notebooky, dalekohledy, selfie-tyče, fotoaparáty s dlouhými teleobjektivy, dětské kočárky (včetně tzv.„golfových holí“), jízdní kola či sportovní pomůcky. S žádnou takovouto věcí vás bezpečnostní agentura do Letního kina napustí.

10) Na Facebooku jsme si přečetli, že se chystá laser show?
Na závěr sobotního programu festivalu bude LASER SHOW! Paprsky laserů budou přesně synchronizované s podmanivou hudbou a navodí úžasnou atmosféru vzdálených světů. Budete se moci kochat působivými 3D tunely, nechat se unášet na virtuálních vlnách, pozorovat rychle se měnící fascinují laserové plochy hrající všemi barvami, které budou doslova krájet celý prostor. K tomu všemu se připojí i několik
typických prvků s kultury města Příbram, které určitě velmi dobře znáte. Bude to jedním z vrcholů celého festivalu, rozhodně si tuto podívanou nenechte ujít.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ
autor: red








Další články

Přepravní kontroloři mají k dispozici přenosné kamery Přepravní kontroloři mají k dispozici přenosné kamery V rámci modernizace postupů přepravní kontroly Integrované dopravy Středočeského kraje … Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla Na Velkou scénu příbramského divadla se vrací oblíbené dětské představení Pohádky do … Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel Středočeští policisté se ve dnech 15. až 17. ledna zapojili do speciální … Skauti zvou veřejnost na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu Skauti zvou veřejnost na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu Příbramští skauti zvou veřejnost k zapojení do celorepublikové sbírky Světlo a teplo … „Hazard mě dostal do vězení.“ Věznice Bytíz spustila silný projekt pro školy „Hazard mě dostal do vězení.“ Věznice Bytíz spustila silný projekt pro školy Věznice Příbram – Bytíz se zapojila do nového preventivního projektu Policie ČR, … Vězenství Soumrak přípravných tříd. Příbram ji letos zřejmě otevře naposledy Soumrak přípravných tříd. Příbram ji letos zřejmě otevře naposledy Přípravná třída v Příbrami letos pravděpodobně funguje naposledy. Novela školského … Školství Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky Rok 2026 přinesl několik důležitých novinek v oblasti nemocenského a sociálního … Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty Policie České republiky řeší na začátku roku 2026 zvýšený počet podvodů na sociálních … Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku Rada města vybrala nabídku na rekonstrukci příbramské čistírny odpadních vod, … Politika
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů. Ošetřili téměř 144.000 pacientů, …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz