20. 10. svátek má Vendelín

Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva

FOTOGALERIE
4. června 2019   (08:16)

Desítky diváků přilákalo charakteristické pískání, ohlašující příjezd parní lokomotivy a historických vagonů


Do Rožmitálu pod Třemšínem přijela v neděli po obědě „Všudybylka". Že nevíte, co to je?! 

Lokomotiva zvaná Všudybylka, Jednička nebo také Vanovka byla početná řada lokomotiv, která se dlouho uplatňovala v osobní dopravě. Výroba těchto lokomotiv začala lokomotivkou St. E. G. v roce 1913. V roce 1918 převzaly ČSD do svého parku 15 lokomotiv a označily je právě řadou 354.1 (21-35).

Další lokomotivy byly vyrobeny na českém území podle původní dokumentace, později s různými úpravami a modernizací. Poslední lokomotiva byla vyřazena z pravidelné služby v roce 1978. U nás jsou uchovány dvě lokomotivy 354.1 (95, 217), na Slovensku jedna (178). Jako provozní muzejní exponát je udržována 354.195 v Lužné u Rakovníka.

A právě tato lokomotiva i s několika historickými vagony zavítala v neděli 2. června na rožmitálské vlakové nádraží. Na její první příjezd se tísnily na malém peróně desítky nadšenců, ale především rodin s dětmi. Řada z nich využila jedinečnou možnost se projet na trati do Březnice a zpět. Při její druhé návštěvě rožmitálští hasiči supějícímu stroji doplnili zásoby vody a po nezbytné údržbě zmizel vlak se závanem dýmu a nezbytným pískáním opět směrem na Březnici. Zážitek to byl především pro děti, které parní lokomotivu většinou viděly poprvé v životě na vlastní oči.

Do Rožmitálu pod Třemšínem přijela v neděli po …

Fotogalerie

Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva () Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (1) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (2) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (3) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (4) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (5) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (6) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (7) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (8) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (9) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (10) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (11) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (12) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (13) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (14) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (15) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (16) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (17) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (18) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (19) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (20) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (21) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (22) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (23) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (24) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (25) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (26) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (27) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (28) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (29) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (30)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: ČD
foto a video: mip

autor: mipDalší články

Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09) Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Písně Karla Gotta si přáli občané Příbrami. V centru města budou k slyšení až do zazimování kašny 19. října 2019   (06:45) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz