17. 6. svátek má Adolf

Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva

FOTOGALERIE
4. června 2019   (08:16)

Desítky diváků přilákalo charakteristické pískání, ohlašující příjezd parní lokomotivy a historických vagonů


Do Rožmitálu pod Třemšínem přijela v neděli po obědě „Všudybylka". Že nevíte, co to je?! 

Lokomotiva zvaná Všudybylka, Jednička nebo také Vanovka byla početná řada lokomotiv, která se dlouho uplatňovala v osobní dopravě. Výroba těchto lokomotiv začala lokomotivkou St. E. G. v roce 1913. V roce 1918 převzaly ČSD do svého parku 15 lokomotiv a označily je právě řadou 354.1 (21-35).

Další lokomotivy byly vyrobeny na českém území podle původní dokumentace, později s různými úpravami a modernizací. Poslední lokomotiva byla vyřazena z pravidelné služby v roce 1978. U nás jsou uchovány dvě lokomotivy 354.1 (95, 217), na Slovensku jedna (178). Jako provozní muzejní exponát je udržována 354.195 v Lužné u Rakovníka.

A právě tato lokomotiva i s několika historickými vagony zavítala v neděli 2. června na rožmitálské vlakové nádraží. Na její první příjezd se tísnily na malém peróně desítky nadšenců, ale především rodin s dětmi. Řada z nich využila jedinečnou možnost se projet na trati do Březnice a zpět. Při její druhé návštěvě rožmitálští hasiči supějícímu stroji doplnili zásoby vody a po nezbytné údržbě zmizel vlak se závanem dýmu a nezbytným pískáním opět směrem na Březnici. Zážitek to byl především pro děti, které parní lokomotivu většinou viděly poprvé v životě na vlastní oči.

Do Rožmitálu pod Třemšínem přijela v neděli po …

Fotogalerie

Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva () Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (1) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (2) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (3) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (4) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (5) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (6) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (7) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (8) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (9) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (10) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (11) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (12) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (13) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (14) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (15) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (16) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (17) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (18) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (19) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (20) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (21) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (22) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (23) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (24) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (25) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (26) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (27) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (28) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (29) Na nádraží opět zasyčela pára a zasupěla parní lokomotiva (30)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: ČD
foto a video: mip

autor: mipDalší články

Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43) Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Průběh dnešního jednání by mohl být opravdu krátký a klidný. 17. června 2019   (15:29) Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz