Na letní tábory ve středních Čechách je přihlášeno přes 20 tisíc dětí
28. června 2020 (16:53)
Ve středních Čechách začínají letní dětské tábory. Povolené budou za přísných hygienických opatření proti šíření koronaviru, které již dříve stanovilo ministerstvo zdravotnictví. Podle mluvčí České rady dětí a mládeže Soni Polak zřejmě největší množství táborů začne až za dva týdny.
Ve Středočeském kraji je letos i přes pandemii koronaviru přihlášeno více dětí než loni, koná se i více těchto akcí. Hygienici nyní evidují 186 nahlášených dětských letních rekreací, na které je přihlášeno 20.072 účastníků. V loňském roce bylo ve stejnou dobu nahlášeno 174 akcí a 17.976 účastníků, informovala ČTK mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.
Naprostá většina nahlášených akcí se podle Šalamunové koná v červenci, čísla tak budou ještě stoupat. "Tato sezóna bude samozřejmě specifická vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s výskytem onemocnění covid-19. Jsem ale přesvědčen, že si s tímto pořadatelé táborů poradí, už jen proto, že jsou s námi od začátku v kontaktu a nová hygienická nařízení s námi často konzultují," řekl zástupce ředitelky KHS Tomáš Vodný.
Hygienici budou po celé léto kontrolovat plnění mimořádných opatření. "Ale jako každý rok se zaměříme především na plnění povinností vyplývajících pro provozovatele ze zákona o ochraně veřejného zdraví," uvedl Vodný.
Středočeští hygienici v roce 2019 loni přistoupili ke 143 kontrolám na letních táboreh a zjistili 19 závad. Týkaly se především zásobování pitnou vodou, nedostatků ve zdravotní dokumentaci dětí a vedoucích nebo nezajištění podmínek pro osobní hygienu dětí. Za zjištěné nedostatky bylo uloženo 15 pokut v celkové výši 14.400 korun.
Pořadatelé táborů museli letos přistoupit na řadu opatření. S absencí výletů a větší izolací od okolí musejí například počítat děti, které se letos zúčastní tábora u Hrachova na Příbramsku. Důvodem jsou opatření kvůli koronaviru. Za dětmi nebudou moci jezdit na návštěvu rodiče a je otázkou, zda organizátoři uspořádají diskotéku.
Tip redakce: Děti na táboře u Hrachova budou letos bez výletů
Tip redakce: Děti na táboře u Hrachova budou letos bez výletů
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Bude sníh na Vánoce nebo ne? Víte ještě, jak vypadá zasněžená příroda?
Sociální sítě i některá média bývají v předvánočním období plná ‘zaručených‘ …
Gastro agent: Mia pizza – kebab
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
RE/MAX Nova: Nový vítr na realitním trhu v Příbrami
Na realitním trhu v Příbrami vznikla nová realitní kancelář RE/MAX Nova.
PR
Pavel Nový alias tatínek z komedie S tebou mě baví svět: Vánoční přání pro Příbram
Vánoce by nebyly kompletní bez komedie S tebou mě baví svět, kterou si každoročně …
Vánoce
Město Příbram zavedlo Tichou linku. Neslyšícím usnadní komunikaci s úředníky
Příbram nově nabízí službu Tichá linka, která umožňuje lidem se sluchovým nebo …
Středočeská pedagogicko-psychologická poradna pomůže školákům řešit obtíže
Středočeská pedagogicko-psychologická poradna pomůže školám i žákům řešit vzdělávací …
ČEZ Extraliga: Lvi znovu zkrotili Kocoury, Příbram doma padla 0:3
Týden jako na houpačce zažili volejbalisté VK TROX Příbram. Minulý víkend dokázali v …
Sport
O Štědrém dni může na části území sněžit
Těsně před Štědrým dnem k nám začne proudit od východu chladný původem arktický vzduch …
Kam v Brdech nebo na Hřebenech s kočárkem? Máme pro vás tip na sváteční výlet na Skalku
Hledáte nenáročný výlet s kočárkem, který nabídne přírodu, historii i hezké výhledy? V …
TIP NA VÝLET
Vánoční kluziště v Příbrami: adventní led může zůstat i na další dvě zimy
Na náměstí 17. listopadu se bruslí od rána do večera – dopoledne přicházejí školy a …
FOTOGALERIE





