31. 7. svátek má Ignác
Děti na táboře u Hrachova budou letos bez výletů

23. června 2020   (11:57)
Děti na táboře u Hrachova budou letos bez výletů
foto: pribram.cz, ČTK

Pořadatelé počítají s náhradními aktivitami, které se omezí na prostředí kempu.


S absencí výletů a větší izolací od okolí budou muset počítat děti, které se letos zúčastní tábora u Hrachova na Příbramsku. Důvodem jsou opatření kvůli koronaviru. Za dětmi nebudou moci jezdit na návštěvu rodiče a je otázkou, zda organizátoři uspořádají diskotéku. ČTK to řekl Jaroslav Syrový ze spolku CentrumDeti.cz, který tábory pořádá.

Pobytová akce u Hrachova je zaměřená na různé aktivity, děti se učí natáčet filmy, tančit, fotografovat nebo poskytovat první pomoc. "Bývalo zvykem, že v poslední den tábora přijeli rodiče podívat se, co se děti během pobytu naučily. Třeba na hereckém táboře se hraje divadlo a rodiče se na představení přijeli podívat," uvedl Syrový.
To letos podle něj nebude možné stejně jako výlet do akvaparku. Pořadatelé počítají s náhradními aktivitami, které se omezí na prostředí kempu. "Bude to v rámci tábora, abychom se nemuseli zbytečně míchat s jinými lidmi," řekl Syrový.
Podle rozhodnutí vlády jsou letní dětské tábory povoleny maximálně pro 500 účastníků, u stanových táborů je limit 100 lidí. S tím CentrumDeti.cz nemá problém, jeho táborů se účastní do 200 dětí, které nocují v chatkách nebo jiných rekreačních budovách.

Pořadatelé podle Syrového zaznamenali pokles zájmu kvůli koronaviru, na rozdíl od minulých let ale přihlášky přicházejí i v těchto dnech, kdy už prázdniny klepou na dveře. Je tedy možné, že konečné počty se nakonec od těch dřívějších nebudou moc lišit.
"Pokles je zapříčiněný primárně tím, že měsíc a půl byl v podstatě stop stav. Období, kdy se děti hlásí, se posunulo," uvedl Syrový. Většina turnusů je podle něj přesto plná nebo na hranici zaplnění. Problém je jen s tanečním kempem, kde ale pokles souvisí spíš s tím, že loni řada účastníků atakovala plnoletost a nenašla se za ně náhrada.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz