Na hranicích se Slovenskem dnes hrozí blokáda hraničních přechodů
21. července 2021 (09:39)
foto: Policie Slovenské republiky
Slovenští pendleři dnes odpoledne chystají blokádu některých hraničních přechodů s Českem, Maďarskem a Rakouskem na protest proti podle nich nepřiměřeným vládním opatřením proti koronavirové nákaze.
Slovenští pendleři dnes odpoledne chystají blokádu některých hraničních přechodů s Českem, Maďarskem a Rakouskem na protest proti podle nich nepřiměřeným vládním opatřením proti koronavirové nákaze. Podle serveru Pravda.sk to oznámil zástupce přeshraničních pracovníků Juraj Martiny.
Ten už dříve hovořil o tom, že aktivisté by měli dnes od 17:00 zablokovat hraniční přechody na dálnicích, tedy Brodské-Lanžhot na hranicích s Českem, Jarovce-Kittsee na hranicích s Rakouskem a Čunovo-Rajka na hranicích s Maďarskem.
Nyní Martiny upozornil, že protesty nemají jednotnou organizaci a že se mohou konat i na menších přechodech. Účast na protestech přislíbily podle něj i některé mimoparlamentní politické strany a odboráři.
Martiny si v rozhovoru pro slovenský zpravodajský portál postěžoval, že slovenská vláda svými opatřeními přehlíží zájmy pendlerů a obyvatel pohraničí. "Nezajímáme je, ačkoliv jsou nás desítky tisíc. Je to pro nás velké zklamání," řekl. "Neočkovaní musí mít PCR test, ale na ten mnozí nemají peníze," poznamenal. Upozornil také, že pendleři nemají žádný status, kterým by se dlouhodobě řídili. Vládní opatření jsou podle aktivisty chaotická a lidé jsou unavení a zklamaní.
Protesty na slovenské straně hranice 9. července komplikovaly dopravu přes některé hraniční přechody, například v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku.
Protesty na slovenské straně hranice 9. července komplikovaly dopravu přes některé hraniční přechody, například v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník?
Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. …
ROZHOVOR
Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové
Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v …
AKTUÁLNĚ
Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě
Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní …
DOPRAVA
Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se!
V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na …
VIDEO
Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou
Míst pro parkování ve městě ubývá a počet aut naopak stále roste. Ulice kolem domů se …
PR
Velikonoce v hornickém stylu! Hornické muzeum zve na jarní oslavy plné tradic a řemesel
Přijďte si užít velikonoční svátky tak, jak je prožívali březohorští havíři a …
VELIKONOCE
Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho
Příbram připravuje novou vyhlášku, která má omezit hlučné činnosti o nedělích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi
Příbram zažila slavnostní večer plný sportovních úspěchů, emocí i inspirativních …
SPORT
Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3
Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí …
SOUTĚŽ
Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum
Významné výročí si letos připomíná Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, …
NEPŘEHLÉDNĚTE




