Na Hořejší Oboře budou nové toalety, dodá je příbramský ZRUP
30. dubna 2024 (15:18)
foto: MěÚ Příbram
V klidové zóně u Hořejší Obory budou v průběhu léta vybudovány nové veřejné toalety. Nahrazeny tak budou nefunkční toalety v hrázi rybníka.
Veřejné toalety v klidové zóně Hořejší Obora, které jsou umístěny v hrázi rybníka, byly v minulosti opakovaně poničeny. Opravy jsou finančně náročné a s ohledem na přístupnost, kdy je potřeba k toaletám scházet po schodech, bylo přijato nové řešení. „Toalety v hrázi rybníka byly opakovaně ničeny. Při posledním incidentu, kdy bylo celé zařízení zdemolováno, jsme uvažovali o opravě tzv. systémem „antivandal“. Nakonec, s ohledem na bariérový přístup k toaletám, jsme našli zcela nové řešení, kdy nad místem stávajících toalet budou postaveny nové toalety modulární,“ říká starosta Jan Konvalinka.
V současné době probíhají na místě přípravné práce a souběžně vítězná firma vyrábí samotný modul. Zakázku vysoutěžila příbramská firma ZRUP na nabídkovou cenu 1 284 500 Kč bez DPH, což je zhruba o 200 000 Kč méně, než byla cena předpokládaná.
Město Příbram souběžně jedná s provozovatelem veřejných toalet v prostoru Jiráskových sadů. „V minulých dnech jsme vedli jednání s majitelem objektu v Jiráskových sadech, kde fungují veřejné toalety. Chceme docílit dohody, že majitel toalety bude provozovat i v dalším období,“ doplňuje informace starosta Jan Konvalinka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová
Související
•Čarodějnice se slétnou na Novák i k huti Barbora, zapálení hranice se letos nekoná
•Středisko družicových spojů u Sedlce-Prčice je zajímavostí pro turisty
•Nakoupit si bude možné 1. května, 8. května budou mít obchody zavřeno
Další články
Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu
Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly
Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. …
SPORT
Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo.
Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici
Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty …
AKTUÁLNĚ




