17. 1. svátek má Drahoslav
Na Dobříšsku budou vysázeny zhruba dvě stovky stromů

30. října 2019   (06:22)
Na Dobříšsku budou vysázeny zhruba dvě stovky stromů

Do výzvy Místní akční skupiny Brdy-Vltava se zapojilo několik obcí z regionu


Téměř 31 tisíc lidí vysadilo dne 19. října 2019 na čtrnácti místech v Česku nový les. V rámci Dne za obnovu lesa skončilo v zemi na 162 tisíc sazenic smíšeného porostu. Stavěly se oplocenky kolem nové výsadby, odklízela se klest z pasek. Do lesa se vydaly rodiny s dětmi, skauti, studenti, olympionici, novináři, spolky a sdružení včetně turistů i seniorů. Místa vybrali lesníci podle toho, kde je třeba zalesňovat. Příbramský region mezi nimi nebyl.

Pokud jste letošní Den za obnovu lesa zmeškali, nebo se vám nechtělo cestovat za hranice našeho regionu, pořád není nic ztraceno. Právě probíhá výzva na výsadbu nových stromů Místní akční skupiny Brdy-Vltava. Nejedná se sice o založení lesa, ale každý strom se počítá.

Na výzvu MAS Brdy-Vltava zareagovalo hned několik obcí v regionu. Koncem minulého týdne proběhla první výsadba v Rybníkách na Dobříšsku. Mezi obcí Budínek a Budín bylo vysázeno stromořadí z ovocných stromů. Další výsadba tu proběhne 16. listopadu.

Zapojila se rovněž obec Svaté Pole. Zde se sází pravidelně a je to v krajině znát. Sázet se bude také v průběhu listopadu. Osázeno bude rovněž okolí rybníka v Nové Vsi pod Pleší.

Kromě dobrovolníků z řad místních obyvatel se do výsadby zapojí i pracovní četa místní akční skupiny. Celkem budou vysázeny zhruba dvě stovky stromů.

Místní akční skupina Brdy-Vltava je fakultativním orgánem obecně prospěšné společnosti Brdy-Vltava, která vznikla v roce 2006. Funguje ve Středočeském kraji na území Svazku obcí Dobříšska a Novoknínska a Svazku obcí Střední Povltaví. Jedná se o otevřené partnerství subjektů z veřejné, soukromé i neziskové sféry, které usilují o společný rozvoj regionu.

Téměř 31 tisíc lidí vysadilo dne 19. října …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto MAS Brdy-VltavaDalší články

Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz