4. 12. svátek má Barbora
Na děti a dospívající by neměla být uvalována zodpovědnost za život a smrt jejich bližních, píše v dopise AWŠ

6. října 2020   (06:19)
Na děti a dospívající by neměla být uvalována zodpovědnost za život a smrt jejich bližních, píše v dopise AWŠ
foto: pribram.cz, Robert Žák_AWŠ

Asociace waldorfských škol (AWŠ) sepsala otevřený dopis předsedovi vlády, ministru školství a ministru zdravotnictví, ve kterém sděluje nesouhlas s opatřeními, které nepříznivě působí na mladou generaci.


Rodiče žáků napsali výzvu, ve které nesouhlasí se současnými nařízeními vztahujícími se na školy ohledně koronaviru. „Požadujeme, aby zdravé děti, dospívající a dospělí mohli zůstat ve školách a účastnit se prezenční výuky. Nepřejeme si, aby naše děti byly sociálně izolovány od ostatních a aby v nich byl podporován pocit viny a strach z nakažení druhého. Podpoříme smysluplná hygienická opatření, která nebudou na úkor zdraví našich dětí. Veškerá momentální opatření a rozhodnutí neberou v potaz skutečnost, že následky tohoto jednání budou pro generaci našich dětí velmi závažné,“ sdělují v dopise rodiče žáků.

Učitelé, vychovatelé a rodiče jsou toho názoru, že současná epidemiologická nařízení nezohledňují základní potřeby dítěte a dospívajícího člověka a že budou mít nevratný a negativní vliv na jejich fyzické i psychické zdraví, na jejich sociální a kognitivní dovednosti.

AWŠ se snaží o antropologicky orientovanou výchovu, což znamená, že se individuálně přizpůsobují dítěti nebo dospívajícímu a přizpůsobují tak i vzdělávací plán, výuku i školní prostory. Dále dbají na reálný vztah mezi vychovatelem a dítětem, mezi učitelem a žákem. Waldorfské školy nenadřazují naukové předměty nad tzv. výchovy (řemesla, umění, pohyb). Žáci jsou hodnoceni formativně, což má podpořit jejich zdravou sebedůvěru a sebevědomí vedoucí ke vzájemné spolupráci. Podle těchto hlavních bodů, jak funguje vzdělávání na školách, je patrné, že vzhledem k současným nařízením, nelze kvalitně vzdělávat mladou generaci.

Většina občanů je z nejasných zpráv, nestandardních postupů, jednostranných statistik a studií ovládána strachem a slepou důvěrou, že pouze vakcína zachrání celý svět.
AWŠ považuje v dopise za přijatelné i možnou úpravu vztahující se pouze na členské školy, které podle nich představují z epidemiologického hlediska malý vzorek a zároveň vzhledem ke svým specifikům jsou opatřeními mimořádně postižené.

Asociace waldorfských škol na závěr dodává: „Touto výzvou zároveň upozorňujeme na skutečnost, že způsob jednání ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství opět zavádí v českém školství uniformitu, čímž je podstatně ohrožena pluralita ve vzdělávání. Jsme názoru, že děti a dospívající se mají učit, že oni přinášejí světu a svým blízkým radost, sílu, naději a lásku.“

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Robert Žák_AWŠ
autor: Jana Fedorová

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz