Na D4 se ve středu za 16 hodin stalo 8 nehod
15. října 2020 (11:48)
foto: pribram.cz_PČR
Aquaplaning si zahrál ve středu na příbramských silnicích hlavní roli. Konkrétně na dálnici D4 vyjížděly složky IZS hned několikrát.
Středeční počasí dopravním cestám opravdu nepřálo. Oblačnost a velká četnost srážek zapříčinily kluzkou vozovku. Mnoho řidičů právě tomuto nečasu nepřizpůsobilo svou jízdu a skončilo ve svodidlech.
Během pouhých 16 hodin se stalo na desetikilometrovém úseku dálnice D4 celkem osm dopravních nehod. Motoristé dostali za deště na mokré vozovce smyk, tzv. aquaplaning (situace, kdy při vyšší rychlosti dochází ke ztrátě přilnavosti způsobené vlivem vody mezi pneumatikou a vozovkou) a následně narazili do svodidel.
Způsobená škoda ze všech událostí přesáhla hodnotu šest set tisíc korun. Naštěstí nehody nepřinesly oběti na lidských životech.
Nejčastěji řidiči středečního dne havarovali na 34. kilometru dálnice ve směru na Prahu, a to v katastru obce Obořiště, a poté na 25 km ve směru na Strakonice, v katastru obce Voznice.
Zkušenosti přichází prý s věkem, nicméně to včera na silnicích neplatilo. Jízdu nepřizpůsobili stavu komunikace řidiči ve věku od 22 do 70 let.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_PČR
autor: Jana Fedorová
Další články
Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová
Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na …
ZAJÍMAVOSTI
Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června
Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka.
Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí
Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých …
AKTUÁLNĚ
Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem
Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha …
AKTUÁLNĚ
Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu
Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci …
SPORT
Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem!
Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské …
ZAJÍMAVOSTI
V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ
K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. …
AKTUALIZOVÁNO
Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu
Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. …
KULTURA
Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů
Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních …
DOPRAVA
KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec
Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve …
AKTUÁLNĚ




