Muž z Příbramska čelí obvinění z podpory terorismu a výzev k násilí
11. ledna 2025 (09:30)
foto: PČR / ilustrační foto
Virtuální rádoby drsňák, frustrovaný jedinec nebo skutečná teroristická hrozba? Kriminalisté obvinili třicetiletého muže z Příbramska, který na sociálních sítích podněcoval k teroristickým činům.
Kriminalisté stíhají třicetiletého muže z Příbramska, který na sociálních sítích podněcoval uživatele ke spáchání teroristického činu. Vyzýval také k útokům na představitele České republiky a redakci českého zpravodajského kanálu. Policie muže obvinila z podpory a propagace terorismu a vyhrožování teroristickým trestným činem, za což mu hrozí až 15 let vězení. Na webu o tom informovala policie Karlovarského kraje, jejíž odbor analytiky a kybernetické kriminality se případem zabývá.
Obviněný muž podle kriminalistů od září do konce prosince 2023 prostřednictvím sociálních sítí úmyslně podněcoval uživatele ke spáchání teroristického činu. "Zároveň měl vyzývat k útokům na přední představitele České republiky a také na redakci českého zpravodajského kanálu," popsal policejní mluvčí Jakub Kopřiva.
Obviněný podle policie například reagoval na sociální síti na příspěvek, který se týkal dvaašedesátiletého muže obviněného z podpory a propagace terorismu. Ten byl následně u Krajského soudu v Praze uznán vinným. Muž z Příbramska v komentáři použil například slovo "vystřílet" a vyzýval uživatele k sehnání trhaviny.
Obviněný podle policie například reagoval na sociální síti na příspěvek, který se týkal dvaašedesátiletého muže obviněného z podpory a propagace terorismu. Ten byl následně u Krajského soudu v Praze uznán vinným. Muž z Příbramska v komentáři použil například slovo "vystřílet" a vyzýval uživatele k sehnání trhaviny.
Jindy zase podle policie reagoval na článek ke tragické střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kdy v prosinci 2023 jeden ze studentů zastřelil 14 lidí a dalších 25 zranil. Obviněný muž z Příbramska přál redakci, která článek zveřejnila, vystřílení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Bouřky znovu udeří: zasáhnou západní, severní i střední Čechy
Meteorologové předpovídají i na středu 6. května hrozbu místy i silných bouřek.
AKTUÁLNĚ
Adventure golf Milín zve na prodloužený víkend: volný vstup i soutěž o lístky na Moniku Absolonovou
Adventure golf Milín připravil na prodloužený víkend od pátku 8. května do neděle 10. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spor o jed na hraboše sílí: ochranáři varují před dopady na krajinu
Možný návrh na opětovné plošné použití jedu proti přemnoženým hrabošům vyvolává ostrou …
ZVÍŘATA
Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde
Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale …
LIFESTYLE
Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor
Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé …
ANKETA
Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami
Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými …
AKTUÁLNĚ
Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu
MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní …
Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září
Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za …
AKTUÁLNĚ
MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr
Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. …
AKTUÁLNĚ
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE




