Muž, který vyhrožoval příbramské nemocnici, má zaplatit 40.000 Kč
28. března 2023 (16:13)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu pro případné odvolání.
Muž, který loni v listopadu vyhrožoval příbramské nemocnici, má zaplatit 40.000 korun. Peněžitý trest mu vyměřil Okresní soud v Příbrami, muž se podle něj dopustil šíření poplašné zprávy. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu pro případné odvolání, uvedl dnes na dotaz mluvčí soudu Tadeáš Kleisner.
Dvaatřicetiletý muž podle policie volal do nemocnice a vyhrožoval jí likvidací, odkazoval při tom na střelbu ve Fakultní nemocnici Ostrava. Příbramská nemocnice byla kvůli výhrůžce déle než čtyři hodiny uzavřená, dovnitř mohli jen pacienti s akutními potížemi a vchody hlídala policie. Později se pachatel sám přihlásil policii a k činu se přiznal.
Kriminalisté letos v lednu ukončili vyšetřování případu a státní zástupce podal obžalobu pro šíření poplašné zprávy, muži hrozilo až pět let vězení. Soud nedávno vynesl rozsudek, obžalovaného shledal vinným z šíření poplašné zprávy. Obžalovaný byl podle Kleisnera odsouzen k peněžitému trestu ve výměře 100denních sazeb po 400 Kč, celkem jde tedy o 40.000 korun. "Platí, že státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu pro odvolání," dodal mluvčí.
Muž podle policie volal 2. listopadu dopoledne na recepci nemocnice, stěžoval si na přístup a chod zařízení a byl vulgární. Recepční se ho snažila přerušit a předat mu kontakt na pracovníka, který se stížnostmi zabývá. Volající na to však podle policie nereagoval a vyhrožoval nemocnici likvidací. Poukazoval při tom na tragickou událost, která se stala v roce 2019 v Ostravě. Dvaačtyřicetiletý muž tam střílel v čekárně traumatologické ambulance. O život přišlo sedm lidí a další dva byli vážně zraněni.
Policisté společně se strážníky po telefonátu zabezpečili vchody do příbramské nemocnice a pátrali po volajícím. Odpoledne muž zavolal na policii a přiznal se, kriminalisté ho zadrželi a obvinili. Nemocnice se poté mohla vrátit k běžnému provozu.
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Zničit technické konopí zajištěné při prohlídkách byla chyba, rozhodl Ústavní soud
•Podvodníci lákají na falešné investice a soutěže jménem Škody Auto
•Muž, který vyhrožoval příbramské nemocnici, dostal peněžitý trest
Další články
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje
Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní …
AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin
Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu
Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína …
ROZHOVOR
Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím
Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku
Jaro je v plném proudu a s jeho projevy se potkáváme na každém kroku. Pokud se ale …
POZNÁVÁME BRDY
Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím
Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky
Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak …
SPORT
Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu?
Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. …
PR
Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva!
V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete …




