18. 1. svátek má Vladislav
Možnost ohřát si ve škole jídlo hygiena neschválila, kuchařky dětem připravují alespoň obložené housky

4. října 2019   (06:27)
Možnost ohřát si ve škole jídlo hygiena neschválila, kuchařky dětem připravují alespoň obložené housky

2. základní škola v Dobříši bude mít novou jídelnu. Nejdříve však v listopadu 2019


Rekonstrukce 2. základní školy v Dobříši, která byla zahájena začátkem tohoto roku, přinese nevyhnutelné navýšení kapacity školní jídelny. Nově se zde bude vydávat 1200 porcí denně.

Ke stavebním pracem město využilo školní prázdniny. Rekonstrukce však vyžaduje delší časové období, které přesahuje i do školního roku. V prostoru školy nebylo možné zřídit dočasnou výdejnu jídel pro zhruba 650 žáků tak, aby byly splněny hygienické požadavky. Řešila se tedy otázka, jak stravování dětem v době rekonstrukce zajistit. Kapacita jídelny vedlejší základní školy je však naplněna na maximum a stejně jsou na tom i jídelny mateřských škol na území města.

Starostka města Dobříše tak v lednu 2019 požádala MŠMT o udělení výjimky, na základě které je možné školu provozovat i bez zajištění náhradního stravování. Výjimka byla udělena v termínech od 16. do 30. června a od 1. září do 31. října 2019. Zároveň bylo vydáno souhlasné stanovisko od Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

Jak to nyní v čase obědů ve škole probíhá? Zeptali jsme se ředitelky Mgr. Bohumily Pallagyové.

Oslovili jste i místní restaurace?
Ano, s požadavkem zajištění obědů pro naše žáky jsme oslovili i místní restaurace. Uspěli jsme však pouze u jedné z nich. Tuto možnost stravování jsme nabídli těm nejmladším. Na obědy je vodí družinářka. Jídla však nejsou dotovaná, jsou tedy za plnou cenu.

Mohou si žáci ve škole ohřát své přinesené jídlo?
Tuto možnost nám hygiena bohužel neschválila. Kuchařky však dětem denně připravují obložené housky za výrobní cenu. Žáci si je mohou zakoupit do 13:30 hodin. Ve většině případů ale maminky dětem nosí z domova teplé obědy. Opravdu sem každý den běhají.

Setkala jste se s negativním ohlasem ze strany rodičů?
Rodičům jsme dali vědět v dostatečném předstihu, s negativním ohlasem jsme se tedy nesetkali. Navíc rekonstrukce byla skutečně již nevyhnutelná.

V Anglii například takovýto typ stravování (školní jídelny) téměř neznají. Děti si tam do školy nosí pytlíky s jídlem. Navštívili jsme tam několik škol a velmi se divili, že máme ve školách jídelny.

Podle harmonogramu výstavby by měli žáci dostat novou jídelnu 1. listopadu. Bude tento termín dodržen?
Dne 15. října 2019 proběhne předběžná kolaudace a pak již záleží na tom, zda bude vše v pořádku a jak se k tomu postaví stavební úřad. Z naší strany žádná překážka není.

Celkové náklady projektu „Výstavba nového pavilonu a rozšíření varny a jídelny u 2. základní školy Dobříš“ jsou přes 70 milionu korun, nejdražší má být právě přístavba jídelny. Radnice na akci získala dotaci od ministerstva financí. Na projektu se finančně podílí i spádové obce, jejichž školáci na základě smluv dojíždějí do dobříšských zařízení. Dobříšské školy navštěvuje kolem 1400 dětí, ve školním roce 2021/22 to má být podle analýzy města skoro o 200 více.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09) Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Proti rekonstrukci s předpokládanými náklady 440 milionů korun se v minulých dnech postavila ODS i Piráti 18. ledna 2020   (08:09) Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Nepřehlédněte Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Nepřehlédněte


Související články

Nenech to být. Aplikaci proti šikaně využívají i děti na Příbramsku Do projektu je v tuto chvíli přihlášeno 22 příbramských škol, ze kterých bylo doposud dětmi nahlášeno 54 případů šikany 15. ledna 2020   (16:10) Do základních škol míří profesionální trenéři, budou učit děti sportovat Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku k pohybu. Po několika měsících přípravných prací nastává doba, kdy projekt bude spuštěn na všech příbramských školách. 15. ledna 2020   (06:08) Naučné stezky, farmářské trhy, příměstské tábory. Místní akční skupiny zlepšují život na venkově Místní akční skupina Podbrdsko na jaře vyhlásí dotaci ve výši zhruba 7 milionů korun na podporu a rozvoj obcí a spolků v regionu 3. ledna 2020   (06:00) Seerius spojuje světy. Ukazuje dětem, že každý člověk je výjimečný. I ten, který se liší Projekt neziskové organizace Seerius je zaměřený na osvětu v mateřských a základních školách. Přibližuje dětem svět lidí s různým znevýhodněním a aktivně tak přispívá k tomu, aby se děti se speciálními potřebami ve škole cítily dobře 28. prosince 2019   (12:55) Lovecký zámeček v Brdech čeká již roky na rekonstrukci. Situaci zkomplikoval kůrovec V zámečku Tři Trubky, který byl prohlášen kulturní památkou, by mělo vzniknout centrum Brd. V objektu přesunutého seníku bude skanzen 25. prosince 2019   (07:26)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz