15. 8. svátek má Hana

Možnost ohřát si ve škole jídlo hygiena neschválila, kuchařky dětem připravují alespoň obložené housky

4. října 2019   (06:27)
Možnost ohřát si ve škole jídlo hygiena neschválila, kuchařky dětem připravují alespoň obložené housky

2. základní škola v Dobříši bude mít novou jídelnu. Nejdříve však v listopadu 2019Rekonstrukce 2. základní školy v Dobříši, která byla zahájena začátkem tohoto roku, přinese nevyhnutelné navýšení kapacity školní jídelny. Nově se zde bude vydávat 1200 porcí denně.

Ke stavebním pracem město využilo školní prázdniny. Rekonstrukce však vyžaduje delší časové období, které přesahuje i do školního roku. V prostoru školy nebylo možné zřídit dočasnou výdejnu jídel pro zhruba 650 žáků tak, aby byly splněny hygienické požadavky. Řešila se tedy otázka, jak stravování dětem v době rekonstrukce zajistit. Kapacita jídelny vedlejší základní školy je však naplněna na maximum a stejně jsou na tom i jídelny mateřských škol na území města.

Starostka města Dobříše tak v lednu 2019 požádala MŠMT o udělení výjimky, na základě které je možné školu provozovat i bez zajištění náhradního stravování. Výjimka byla udělena v termínech od 16. do 30. června a od 1. září do 31. října 2019. Zároveň bylo vydáno souhlasné stanovisko od Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

Jak to nyní v čase obědů ve škole probíhá? Zeptali jsme se ředitelky Mgr. Bohumily Pallagyové.

Oslovili jste i místní restaurace?
Ano, s požadavkem zajištění obědů pro naše žáky jsme oslovili i místní restaurace. Uspěli jsme však pouze u jedné z nich. Tuto možnost stravování jsme nabídli těm nejmladším. Na obědy je vodí družinářka. Jídla však nejsou dotovaná, jsou tedy za plnou cenu.

Mohou si žáci ve škole ohřát své přinesené jídlo?
Tuto možnost nám hygiena bohužel neschválila. Kuchařky však dětem denně připravují obložené housky za výrobní cenu. Žáci si je mohou zakoupit do 13:30 hodin. Ve většině případů ale maminky dětem nosí z domova teplé obědy. Opravdu sem každý den běhají.

Setkala jste se s negativním ohlasem ze strany rodičů?
Rodičům jsme dali vědět v dostatečném předstihu, s negativním ohlasem jsme se tedy nesetkali. Navíc rekonstrukce byla skutečně již nevyhnutelná.

V Anglii například takovýto typ stravování (školní jídelny) téměř neznají. Děti si tam do školy nosí pytlíky s jídlem. Navštívili jsme tam několik škol a velmi se divili, že máme ve školách jídelny.

Podle harmonogramu výstavby by měli žáci dostat novou jídelnu 1. listopadu. Bude tento termín dodržen?
Dne 15. října 2019 proběhne předběžná kolaudace a pak již záleží na tom, zda bude vše v pořádku a jak se k tomu postaví stavební úřad. Z naší strany žádná překážka není.

Celkové náklady projektu „Výstavba nového pavilonu a rozšíření varny a jídelny u 2. základní školy Dobříš“ jsou přes 70 milionu korun, nejdražší má být právě přístavba jídelny. Radnice na akci získala dotaci od ministerstva financí. Na projektu se finančně podílí i spádové obce, jejichž školáci na základě smluv dojíždějí do dobříšských zařízení. Dobříšské školy navštěvuje kolem 1400 dětí, ve školním roce 2021/22 to má být podle analýzy města skoro o 200 více.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Orlík vyplavil tělo mrtvého muže Orlík vyplavil tělo mrtvého muže Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Golf označovaný jako dobrodružný je především zábavou, která přesto důkladně prozkouší schopnosti hráče. V Příbrami a v blízkém okolí najdeme netradičních minigolfových hřišť hned několik. 15. srpna 2020   (11:45) Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Setkání loutek a malých diváků patří v Březnici již k tradičním prázdninovým událostem. Letošní Konvent plný loutek se koná příští sobotu. 15. srpna 2020   (07:16) Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Jedna nehoda se obešla bez zranění, při druhé skončily tři osoby v nemocnici. 14. srpna 2020   (21:17) Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Počasí letním festivalům a koncertům doposud celkem přálo. Některé akce se ale ruší. 14. srpna 2020   (18:20) Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Reprezentační tým České republiky ve skateboardingu vyrazil na exhibiční turné. V neděli 23. srpna uvidíme tricky vrcholových sportovců i v Příbrami. Na programu je také soutěžní klání pro místní skateboardisty a workshop. 14. srpna 2020   (14:55) Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější
V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů ANO na Příbramsku nenasadilo žádného kandidáta. 14. srpna 2020   (12:23)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz