15. 10. svátek má Tereza

Možnost ohřát si ve škole jídlo hygiena neschválila, kuchařky dětem připravují alespoň obložené housky

4. října 2019   (06:27)
Možnost ohřát si ve škole jídlo hygiena neschválila, kuchařky dětem připravují alespoň obložené housky

2. základní škola v Dobříši bude mít novou jídelnu. Nejdříve však v listopadu 2019


Rekonstrukce 2. základní školy v Dobříši, která byla zahájena začátkem tohoto roku, přinese nevyhnutelné navýšení kapacity školní jídelny. Nově se zde bude vydávat 1200 porcí denně.

Ke stavebním pracem město využilo školní prázdniny. Rekonstrukce však vyžaduje delší časové období, které přesahuje i do školního roku. V prostoru školy nebylo možné zřídit dočasnou výdejnu jídel pro zhruba 650 žáků tak, aby byly splněny hygienické požadavky. Řešila se tedy otázka, jak stravování dětem v době rekonstrukce zajistit. Kapacita jídelny vedlejší základní školy je však naplněna na maximum a stejně jsou na tom i jídelny mateřských škol na území města.

Starostka města Dobříše tak v lednu 2019 požádala MŠMT o udělení výjimky, na základě které je možné školu provozovat i bez zajištění náhradního stravování. Výjimka byla udělena v termínech od 16. do 30. června a od 1. září do 31. října 2019. Zároveň bylo vydáno souhlasné stanovisko od Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

Jak to nyní v čase obědů ve škole probíhá? Zeptali jsme se ředitelky Mgr. Bohumily Pallagyové.

Oslovili jste i místní restaurace?
Ano, s požadavkem zajištění obědů pro naše žáky jsme oslovili i místní restaurace. Uspěli jsme však pouze u jedné z nich. Tuto možnost stravování jsme nabídli těm nejmladším. Na obědy je vodí družinářka. Jídla však nejsou dotovaná, jsou tedy za plnou cenu.

Mohou si žáci ve škole ohřát své přinesené jídlo?
Tuto možnost nám hygiena bohužel neschválila. Kuchařky však dětem denně připravují obložené housky za výrobní cenu. Žáci si je mohou zakoupit do 13:30 hodin. Ve většině případů ale maminky dětem nosí z domova teplé obědy. Opravdu sem každý den běhají.

Setkala jste se s negativním ohlasem ze strany rodičů?
Rodičům jsme dali vědět v dostatečném předstihu, s negativním ohlasem jsme se tedy nesetkali. Navíc rekonstrukce byla skutečně již nevyhnutelná.

V Anglii například takovýto typ stravování (školní jídelny) téměř neznají. Děti si tam do školy nosí pytlíky s jídlem. Navštívili jsme tam několik škol a velmi se divili, že máme ve školách jídelny.

Podle harmonogramu výstavby by měli žáci dostat novou jídelnu 1. listopadu. Bude tento termín dodržen?
Dne 15. října 2019 proběhne předběžná kolaudace a pak již záleží na tom, zda bude vše v pořádku a jak se k tomu postaví stavební úřad. Z naší strany žádná překážka není.

Celkové náklady projektu „Výstavba nového pavilonu a rozšíření varny a jídelny u 2. základní školy Dobříš“ jsou přes 70 milionu korun, nejdražší má být právě přístavba jídelny. Radnice na akci získala dotaci od ministerstva financí. Na projektu se finančně podílí i spádové obce, jejichž školáci na základě smluv dojíždějí do dobříšských zařízení. Dobříšské školy navštěvuje kolem 1400 dětí, ve školním roce 2021/22 to má být podle analýzy města skoro o 200 více.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz