Motorkář u obce Obory zřejmě nedal přednost autu na hlavní silnici, do nemocnice ho přepravil vrtulník
22. května 2023 (16:53)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Motorkář utrpěl těžká poranění hlavy a mozku.
Vážná dopravní nehoda dnes odpoledne uzavřela silnici I/18 u obce Obory na Příbramsku. Podle policejního mluvčího Pavla Truxy zde došlo ke střetu osobního vozidla s motocyklem. Na místě zasahovaly záchranné složky, silnice byla obousměrně uzavřena.
K nehodě došlo krátce po 15. hodině. „Podle prvotních informací bylo příčinou nedání přednosti v jízdě osmapadesátiletým motocyklistou,“ řekl pribram.cz Truxa s tím, že po dobu šetření byla objízdná trasa vedena přes obce Nečín a Hřiměždice.
„Dechová zkouška na alkohol byla u osmatřicetiletého řidiče osobního vozidla negativní, vzhledem ke zraněním motorkáře nemohla být u něj provedena. Přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou ale předmětem dalšího šetření,“ dodal Truxa.
Podle mluvčí středočeských záchranářů Moniky Novákové muž utrpěl těžká poranění, se kterými byl letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Motole. „Jednalo se o poranění hlavy a mozku, dále měl zlomeninu dolní končetiny. Zasahují lékař mu musel zajistit dýchací cesty,“ dodala pro pribram.cz Nováková.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V Březnici srazila motorkářka ženu na přechodu pro chodce
•Na Evropské se srazila dvě auta, tři zranění
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne znovu zlevnila
Další články
Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli
Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ …
KULTURA
Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč …
DOPRAVA
Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války
Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších …
TIP NA VÝLET
Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, …
Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH
Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi …
SPORT
Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit
Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o …
POLITIKA
Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami
Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od …
KULTURA
Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram
Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení …
SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici
Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se …
NEPŘEHLÉDNĚTE




