22. 7. svátek má Magdaléna

Most přes Litavku bude hotový do září, dnes byla stavba zahájena

FOTOGALERIE
17. června 2014   (11:03)
Další 2 fotografie v galeriiMost přes Litavku bude hotový do září, dnes byla stavba zahájena

Řidiči se po dobu rekonstrukce budou muset smířit s objízdnou trasou.


Dnes ráno hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD) spolu s místostarostou Příbrami Ivanem Šedivým (ODS) a zástupcem stavební firmy poklepali na základní kámen k rekonstrukci mostu přes Litavku u fotbalového stadionu 1.FK Příbram a zahrádkářské kolonie. Ten by měl být mnohem lépe připraven na povodně. Jeho cena je přibližně 10 milionů korun.

Většinu platí Evropská unie

„Jsem rád, že se nám podaří vyřešit letitý problém Příbrami. Při povodních díky menšímu vnitřnímu průměru mostu docházelo k zacpání a způsobovalo to v této oblasti škody. O rekonstrukci se hovořilo už více než před deseti lety. Jsem rád, že se kraji podařilo získat prostředky z Regionálního operačního programu, takže 85 procent ceny bude financováno z Evropské unie,“ řekl při své úvodní řeči hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

Ten dále připomněl nedávné výkupy okolních pozemků městským zastupitelstvem, bez kterých by nebylo možné rekonstrukci provést a hrozilo by navrácení dotací. Hejtman se dále omluvil občanům za dopravní komplikace spojené s rekonstrukcí, které si vyžádají objízdnou trasu. Přislíbil, že se všechny zainteresované subjekty pokusí stavbu dokončit co nejdříve,

Pěší se do lesoparku dostanou

„Most je navržený na normové uspořádání platné pro obce. Bude širší a bude tam jednostranný chodník o šířce 1,5 metrů. To znamená, že tam občané budou moci bez problému projít, což dřív nešlo. Celá silnice se trochu zvedne kvůli zkapacitnění průtoku. Na straně bude během stavby navíc provizorní lávka pro pěší,“ řekl závěrem projektant Martin Řehulka ze společnosti Pris Brno.

Fotogalerie

Most přes Litavku bude hotový do září, dnes byla stavba zahájena () Most přes Litavku bude hotový do září, dnes byla stavba zahájena (1)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Zcizil gumové bonbóny, mléko a rybičky v tomatě. Nemá-li kachní žaludek, je mu zle ještě teď Zcizil gumové bonbóny, mléko a rybičky v tomatě. Nemá-li kachní žaludek, je mu zle ještě teď Zloděj, který vnikl do tří chat v katastru obce Čím, byl zřejmě velmi hladový. Zcizil vše, co se dá zkonzumovat 22. července 2019   (12:18) Opilý řidič naboural do policejního auta se zapnutými majáky Opilý řidič naboural do policejního auta se zapnutými majáky Zkouška na alkohol ukázala u řidiče hodnotu 2,5 promile 22. července 2019   (10:17) Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Ideální příležitost vzít si dovolenou a celý týden odpočívat u vody 22. července 2019   (08:49) I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své Za deště jsou obyvatelé Hornického náměstí v pohotovosti. Již několikrát se stalo, že se jim při přívalových deštích voda dostala do nemovitostí 22. července 2019   (06:18) Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz