7. 12. svátek má Ambrož

Most přes Litavku bude hotový do září, dnes byla stavba zahájena

FOTOGALERIE
17. června 2014   (11:03)
Další 2 fotografie v galeriiMost přes Litavku bude hotový do září, dnes byla stavba zahájena
foto: pribram.cz

Řidiči se po dobu rekonstrukce budou muset smířit s objízdnou trasou.Dnes ráno hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD) spolu s místostarostou Příbrami Ivanem Šedivým (ODS) a zástupcem stavební firmy poklepali na základní kámen k rekonstrukci mostu přes Litavku u fotbalového stadionu 1.FK Příbram a zahrádkářské kolonie. Ten by měl být mnohem lépe připraven na povodně. Jeho cena je přibližně 10 milionů korun.

Většinu platí Evropská unie

„Jsem rád, že se nám podaří vyřešit letitý problém Příbrami. Při povodních díky menšímu vnitřnímu průměru mostu docházelo k zacpání a způsobovalo to v této oblasti škody. O rekonstrukci se hovořilo už více než před deseti lety. Jsem rád, že se kraji podařilo získat prostředky z Regionálního operačního programu, takže 85 procent ceny bude financováno z Evropské unie,“ řekl při své úvodní řeči hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

Ten dále připomněl nedávné výkupy okolních pozemků městským zastupitelstvem, bez kterých by nebylo možné rekonstrukci provést a hrozilo by navrácení dotací. Hejtman se dále omluvil občanům za dopravní komplikace spojené s rekonstrukcí, které si vyžádají objízdnou trasu. Přislíbil, že se všechny zainteresované subjekty pokusí stavbu dokončit co nejdříve,

Pěší se do lesoparku dostanou

„Most je navržený na normové uspořádání platné pro obce. Bude širší a bude tam jednostranný chodník o šířce 1,5 metrů. To znamená, že tam občané budou moci bez problému projít, což dřív nešlo. Celá silnice se trochu zvedne kvůli zkapacitnění průtoku. Na straně bude během stavby navíc provizorní lávka pro pěší,“ řekl závěrem projektant Martin Řehulka ze společnosti Pris Brno.

Fotogalerie

Most přes Litavku bude hotový do září, dnes byla stavba zahájena () Most přes Litavku bude hotový do září, dnes byla stavba zahájena (1)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: MJ

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz