Mladší žákyně volejbalového oddílu TJ Baník Příbram uspěly v rámci finálového turnaje krajského přeboru
13. dubna 2022 (07:53)
foto: Oldřich Kozák / se souhlasem
Tři výhry ze čtyř zápasů vynesly příbramský tým v součtu s předchozími turnaji na 3.místo v kraji.
Jednotlivé kvalifikační turnaje krajského přeboru započaly na podzim loňského roku. Už samotný postup do nejlepší skupiny o 1.-5. místo v rámci Středočeského kraje byl pro děvčata úspěchem, neboť osu družstva tvoří vesměs hráčky ročníku 2009-2010 či mladší. Řada z nich tak ještě bude moct reprezentovat oddíl v této věkové kategorii i příští sezónu.
Dívky se ovšem nezalekly ani nejlepších týmů Středočeského kraje a předvedly velmi bojovný výkon. Postupně se jim podařilo porazit silné týmy z Kladna a Nymburka. Následně těsně a trochu nešťastně prohrály s Dobřichovicemi, když ve 2.setu nejprve zvrátily nepříznivý stav a za stavu 25:24 si vypracovaly setbol. Pod tlakem situace zahrála dobřichovická smečařka těsně do autu a naše děvčata už se radovala ze zisku setu. Rozhodčí byl však opačného názoru a ukázal dobrý míč, což vyvolalo značnou vlnu nevole nejen mezi hráčkami, ale zejména u trenérů a přihlížejících rodičů. Nechybělo mnoho a došlo k inzultaci rozhodčího. Jeho rozhodnutí to však nezměnilo, a tak došlo ke srovnání skóre a následnému ukončení setu ve prospěch týmu z Dobřichovic. Tento dílčí nezdar však hodila příbramská děvčata naštěstí rychle za hlavu a v posledním zápase porazila Králův Dvůr přesvědčivě 2:0.
Tři výhry ze čtyř zápasů vynesly příbramský tým v součtu s předchozími turnaji na celkové 3.místo v kraji, což je opravdu nečekaný úspěch.
Celý tým ve složení Ella Smíšková, Viktorie Rosenbaumová, Justýna Kozáková, Nikola Hořčičková, Aneta Malá, Natálie Křížová, Julie Pavlištová, Veronika Kučerová, Ema Pacinová a Zuzana Krejčíková, včetně trenérského tria Jana Rosenbaumová , Ivana Smíšková a Adam Rosenbaum, tak dostal skvělý impuls a motivaci do další práce.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
•Děti opět potrénují na příbramských hřištích, sportovat pod vedením profesionálů budou každý čtvrtek
•Známe termíny utkání prestižního hokejového turnaje čtyř zemí v Příbrami
Další články
Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60
Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry
Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT
Studenti pomáhali nemocné holčičce
Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří …
AKTUÁLNĚ
Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne
Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i …
POČASÍ
Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív
JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. …
DOPRAVA
Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR
Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu …
ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA






