22. 2. svátek má Petr
Mladí volejbalisté o víkendu opět bodovali

5. listopadu 2014   (16:52)
Mladí volejbalisté o víkendu opět bodovali

O úspěchu mladých volejbalistů píše manažer týmu Miroslav Peterka.I o dušičkovém víkendu hráli mladí příbramští Sitexáci volejbal. Pod vysokou síť nastoupila hned dvě družstva, kadeti i junioři. V sobotu hráli kadeti v 1. lize juniorů na půdě posledních Benátek,  se kterými si v dvojzápase poradili dvakrát 3-0. Upevnili si tak první místo v tabulce před Odolena Vodou.

K dvěma zápasům extraligy juniorů nastoupili v sobotu v Plzni i naši junioři, kterým se letos zatím daří. Se sebedůvěrou proto nastoupili i do prvního zápasu proti Plzeňákům. Poradili si s nimi hladce 0-3, když na všech postech odvedli naši hráči téměř bezchybný výkon. Bohužel ve druhém zápasu se karta otočila a než se nadál, prohrával Sitex 2-0. Trenér Jindra Štrup burcoval své svěřence, kteří si  jeho slova vzali k srdci a vyrovnali na 2-2. Zkrácenou hru už ale do vítězného konce nedotáhli. Odvezli si tedy z Plzně 4 body.

V neděli juniory čekal doma dvojzápas s vedoucím týmem skupiny - ČZÚ Praha. Lídrem pražského týmu pod vedením Romana Ostrýže je nejmladší ze slavného rodu Hadravů Michael. Úderem desáté hodiny se v tělocvičně na 1.ZŠ díky fandům z obou táborů rozezněl potlesk a povzbuzování. Domácí hráči si po lehkém zaváhání v úvodu šli jasně pro vítězství v prvním setu.  Bodový náskok stále zvyšovali, až do pohodových 25- 16. Druhý set se vyvíjel podobně, Příbram si vytvořila několikabodový náskok, o který ale v koncovce setu přišla. Už to vypadalo, že Praha srovná. To se však nestalo, příbramští junioři zabrali a set dotáhli na vítězných 25-22. Třetí set se zdálo, že je ČZÚ na kolenou a Příbram si připíše výhru 3:0. To asi domácí borce ukolébalo natolik, že jim soupeř utíká a nakonec snižuje po setu 22-25 na 2-1.  Nedá se říci, že by některý z juniorů Příbrami byl v tomto zápase slabinou. Nahrávač Suchopár i přes delší herní výpadek přivádí hráče Prahy chvílemi k zoufalství, také smečaři Ureš a Drdoš mají ve tvářích úsměv a hrají ve velké pohodě. Blokaři Suda a Kadlec, kadeti ve službách juniorů,  si počínají mazácky, jen by potřebovali ještě více příležitostí od nahrávače. Stejně pohodově na hřišti pracují dvě domácí libera, přijímač Pajtai a polař Šimon. Slova chvály musí přijít i pro universála Rychnu, který i přes zranění  ve třetím setu dohrál zápas až do konce. I čtvrtý set si tedy připsal domácí Sitex a vítězí nad Prahou 3-1. Cenné 3 body do tabulky. Za zmínku patří různá zdržování ze strany trenéra hostí - utírání suché podlahy, stížnosti na rozhodčí i fanoušky a další, někdy i vtipné průpovídky. Ten se takto nesportovně snažil pomoci svým svěřencům. Tentokrát mu to ale nebylo moc platné.

Druhý nedělní odpolední zápas začal ve 14.00. Hosté, pravděpodobně po řádném vyčinění od svého trenéra, hrají na rozdíl od domácích přesně a tvrdě. Domácím nepomáhá ani střídání nahrávačů,  Suchopára střídá Adam Rosenbaum. Set končí 22-25, hosté vedou 0-1. Pražští fanoušci si již mnou ruce a jsou si jistí, že tento zápas bude v jejich režii. Ale to se mýlí, tak jednoduché to nebude. Druhá sada je velice vyrovnaná, blíží se koncovka, hosté mají setbol, domácí odvrací. To se opakuje ještě dvakrát, rodiče v hledišti střídavě vyskakují z laviček , chytají se za hlavu, nebo vítězně zvedají ruce. Drama jak má být, dobrý volejbal, set končí za stavu 31-29 pro Příbram, 1-1. Příbramští junioři jsou znovu pány na hřišti, podle toho vypadá set třetí, ve kterém vítězí 25-20, 2-1. Od začátku utkání zaskakuje za zraněného Rychnu kadet Barák, je to jeho premiéra mezi juniory. Příbram si jde pro vítězství, to se zdá nám všem, co sledujeme výkon našich kluků. Ale zajíci se počítají až po honu. Hráči ČZÚ zbraně nesložili, v těsné koncovce vítězí 23-25 a srovnávají sety na 2-2. Hostům dala výhra ve čtvrtém setu sílu a energii a drtí Příbram v tiebreaku. Chvilku se ještě zdá, že srovnáme,  ale to bylo spíše přání domácích fandů.  Nakonec VK Euro Sitex Příbram – ČZÚ Praha 2-3.

Příbram v tabulce extraligy juniorů této skupiny bodově dohání ČZÚ, avšak díky horšímu poměru setů nadále zůstává na druhém místě.

Letos mají příbramští junioři skvěle rozjetou sezonu, tak doufejme, že se bude dařit i nadále jak jim, tak i kadetům, a že příbramská mládež inspiruje i své vzory, tím myslím A-mužstvo, které by výhru potřebovalo jako sůl.

Na domácí půdě přivítáme extraligu již příští týden a to opět v tělocvičně 1.ZŠ 15. a 16. listopadu 2014, kde se budou bít o udržení v elitní skupině naši extraligoví kadeti.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: Miroslav Peterka

autor: Miroslav Peterka, manažer VK Příbram

Další články

Meteorologové zpřísnili výstrahu před silným větrem. Přijde dřív a bude intenzivnější Meteorologové zpřísnili výstrahu před silným větrem. Přijde dřív a bude intenzivnější Vítr bude místy dosahovat až 110 kilometrů v hodině s nárazy až 30 metrů za sekundu. 22. února 2020   (21:39) Babybox se přesunul na původní místo. Zachránil již čtyři děti Babybox se přesunul na původní místo. Zachránil již čtyři děti V příbramské nemocnici byl babybox instalován v roce 2008 22. února 2020   (18:32) Vesecká: Většina jen čeká na to, co udělá ten druhý a hned hledá, jak by to mohl pohanit a zkritizovat Vesecká: Většina jen čeká na to, co udělá ten druhý a hned hledá, jak by to mohl pohanit a zkritizovat Renáta Vesecká reaguje na článek Mgr. Josefa Strejce, ředitele ZŠ Příbram – Březové Hory 22. února 2020   (15:47) Přerazila zábradlí a skončila s vozem na boku. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob Přerazila zábradlí a skončila s vozem na boku. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami 22. února 2020   (12:31) Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Výstraha platí od nedělních 16:00 do pondělních 08:00. 22. února 2020   (09:33) Měl přilákat turisty, místo toho stojí v garáži. Turistický vláček nechce v Příbrami nikdo provozovat Měl přilákat turisty, místo toho stojí v garáži. Turistický vláček nechce v Příbrami nikdo provozovat Uvažovalo se o propojení Hornického muzea s památníkem Vojna. Nepodařilo se však najít způsob, jak vláček dostat mimo městský provoz 22. února 2020   (07:20) Caveman, Kryštof camp, MIG 21. Kultura v Příbrami dostává ten správný drive Caveman, Kryštof camp, MIG 21. Kultura v Příbrami dostává ten správný drive Na Nováku v létě vyroste ledový bar a zahrají Roxette a Nightwish Revival 21. února 2020   (18:41) Ve Staré Huti se staví nová mateřská škola. Původní bude zbourána Ve Staré Huti se staví nová mateřská škola. Původní bude zbourána V domě, kde je současná mateřská škola umístěna, žil nějakou dobu akademický sochař Karel Dvořák a jeho žena, významná herečka Leopolda Dostálová 21. února 2020   (16:03) Po nárazu s nákladním vozem vykolejil vlak Po nárazu s nákladním vozem vykolejil vlak Doprava
Příbramsko navštíví premiér Babiš. Doprovodí ho ministr zdravotnictví i hejtmanka Příbramsko navštíví premiér Babiš. Doprovodí ho ministr zdravotnictví i hejtmanka Předseda vlády České republiky Andrej Babiš navštíví v úterý 25. února spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a v doprovodu hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové Sedlčany a Příbram. 21. února 2020   (11:38) Dostavba Junáče míří do finále. Bude bezbariérový a nabídne i hladové okno Dostavba Junáče míří do finále. Bude bezbariérový a nabídne i hladové okno Na nové fasádě se již podepsali sprejeři. 21. února 2020   (08:48) Hauser: Pokud budeme první, kdo rally zruší, budeme slavnější, než když se tu bude pořádat Hauser: Pokud budeme první, kdo rally zruší, budeme slavnější, než když se tu bude pořádat Rally Příbram vyráží do boje s vizuálním smogem. Poradí grafička z Brna Příbram vyráží do boje s vizuálním smogem. Poradí grafička z Brna Tento týden navštíví město grafička Veronika Rút Nováková, která od vizuálního smogu úspěšně osvobodila Brno 20. února 2020   (18:22) ZŠ Březové Hory vsadila na pohybové aktivity dětí ZŠ Březové Hory vsadila na pohybové aktivity dětí Vedení školy rozhodlo navýšit tělesnou výchovu pro první stupeň na 3 hodiny týdně. 20. února 2020   (15:52) Příbram osvětlí nejrizikovější přechody pro chodce Příbram osvětlí nejrizikovější přechody pro chodce Osvětleno bude pět příbramských přechodů. Zhotovení veřejného osvětlení vyjde řádově na jeden až dva miliony korun 20. února 2020   (14:09) „Za rok tu slepici nepoznáš. Nebude na sobě mít ani peříčko,“ říká zaměstnanec slepičí farmy „Za rok tu slepici nepoznáš. Nebude na sobě mít ani peříčko,“ říká zaměstnanec slepičí farmy Podmínky chovu slepic jsou otřesné. ANO však úplný zákaz klecových chovů v Česku nepodpořilo 20. února 2020   (12:16) Ta Thuy Dung: Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím, dám mu svoje srdce Ta Thuy Dung: Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím, dám mu svoje srdce ROZHOVOR Známe situační plán stavby fast foodu KFC v Příbrami, na konci roku by mělo dojít k jeho otevření Známe situační plán stavby fast foodu KFC v Příbrami, na konci roku by mělo dojít k jeho otevření Fast food Příbramská teplárna zlevňuje teplo	pro domácnosti o 13% Příbramská teplárna zlevňuje teplo pro domácnosti o 13% Nově se pro odběratele ze sekundárního rozvodu sníží cena na 580,00 Kč/GJ (bez DPH), a to od 1.1.2020, tedy zpětně. 19. února 2020   (18:22) Meteorologové varují: V noci na čtvrtek se bude na silnicích tvořit náledí Meteorologové varují: V noci na čtvrtek se bude na silnicích tvořit náledí Výstraha vstoupí v platnost ve středu úderem 21. hodiny a skončí ve čtvrtek v 9 hodin. 19. února 2020   (16:41) Příbram plánuje výstavbu parkovacího domu u nádraží Příbram plánuje výstavbu parkovacího domu u nádraží Kapacita parkovacího domu má být kolem 180 míst 19. února 2020   (14:10) Policie pátrá po zloději, který okradl seniora Policie pátrá po zloději, který okradl seniora S neuvěřitelnou a nepochopitelnou drzostí okradl osmaosmdesátiletého muže, ke kterému se pod záminkou schůzky s jeho vnukem vetřel do bytu. 19. února 2020   (12:02) Zdravotní sestra: S penězi jsem každý měsíc nevyšla, začala jsem se živit svým tělem Zdravotní sestra: S penězi jsem každý měsíc nevyšla, začala jsem se živit svým tělem ROZHOVOR V Příbrami byl nalezen oběšený muž, na místo přijela kriminální policie V Příbrami byl nalezen oběšený muž, na místo přijela kriminální policie AKTUALIZOVÁNO Hasiči vyměnili proudnice za florbalové hole Hasiči vyměnili proudnice za florbalové hole Příbramští hasiči vyhráli krajský přebor ve florbalu. 18. února 2020   (20:49) V Příbrami se rozhořel spor kvůli novému ceníku parkovného V Příbrami se rozhořel spor kvůli novému ceníku parkovného Doprava Pro popáleného muže spěchal záchranářský vrtulník. K úrazu došlo při manipulaci s pyrotechnikou Pro popáleného muže spěchal záchranářský vrtulník. K úrazu došlo při manipulaci s pyrotechnikou Exploze zasáhla především obličej, došlo k popáleninám druhého stupně. 18. února 2020   (14:19) Mezi 30 nejlepších kuchařů pořadu Master Chef patří i Bára Dražanová z Příbrami Mezi 30 nejlepších kuchařů pořadu Master Chef patří i Bára Dražanová z Příbrami ROZHOVOR Recyklace elektroodpadu má nový mezičlánek. Vykradače kontejnerů Recyklace elektroodpadu má nový mezičlánek. Vykradače kontejnerů Červený kontejner v Novém Kníně je několikrát do roka vypáčen a vykraden. Mnohdy však zloději v jeho útrobách narazí na nežádoucí „zboží“ 18. února 2020   (09:19) Když psa viděla, odhodila berle a lehla si k němu na zem. Odešla šťastná a bez berlí Když psa viděla, odhodila berle a lehla si k němu na zem. Odešla šťastná a bez berlí Zajímavosti Novým radním Příbrami je Holý, nahradil Chrastinu Novým radním Příbrami je Holý, nahradil Chrastinu Novým příbramským radním se dnes stal zastupitel za ANO Jiří Holý. Nahradil dosavadního radního za ODS Svatopluka Chrastinu, který rezignoval kvůli zdravotním potížím. 17. února 2020   (21:17) Křižáky dostanou nový vnitroblok. Za více než 9 milionů korun Křižáky dostanou nový vnitroblok. Za více než 9 milionů korun Stavba začne v březnu a dotkne se celého prostranství mezi křížovými domy a přilehlými provozovnami. Po dobu realizace díla bude pohyb osob v místě stavby velmi omezen 17. února 2020   (20:01) ON-LINE: Na zastupitele čeká téměř třicet bodů k projednání ON-LINE: Na zastupitele čeká téměř třicet bodů k projednání O nejdůležitějších bodech jednání vás budeme informovat. 17. února 2020   (15:56) Životní minimum se zvýší na 3860 korun měsíčně Životní minimum se zvýší na 3860 korun měsíčně Životní minimum se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Dosáhne 3860 korun měsíčně, existenční minimum pak 2490 korun měsíčně. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen. 17. února 2020   (13:31) V Obecnici je možné zakoupit zvěřinu z brdských honiteb V Obecnici je možné zakoupit zvěřinu z brdských honiteb Problémy s parkováním ve Školní ulici vyřeší další parkoviště Problémy s parkováním ve Školní ulici vyřeší další parkoviště Doprava Lahve s alkoholem si uschoval do nohavic Lahve s alkoholem si uschoval do nohavic Během minulého týdne řešili policisté na Příbramsku zloděje v obchodním centru, vykradený karavan, ale i mikrospánek řidiče. 17. února 2020   (08:55) Nepřehlédněte Rybův festival v ohrožení. Ministerstvo ho letos finančně nepodpoří Rybův festival v ohrožení. Ministerstvo ho letos finančně nepodpoří Organizátorům festivalu chybí finance na honoráře umělců. S výzvou "Nechte Rybu vyplout" prosí širokou veřejnost o finanční pomoc 17. února 2020   (06:05) Záchranářský vrtulník spěchal pro motokrosaře. Při tréninku si zlomil pánev Záchranářský vrtulník spěchal pro motokrosaře. Při tréninku si zlomil pánev Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl v neděli odpoledne do Nečína. 16. února 2020   (17:35) Studentka z Ukrajiny: Co vám závidím, je vybavení vašich škol. V porovnání s našimi je velmi moderní Studentka z Ukrajiny: Co vám závidím, je vybavení vašich škol. V porovnání s našimi je velmi moderní V rámci projektu EDISON dorazilo do Příbrami osm zahraničních stážistů. Studentům Gymnázia pod Svatou Horou přiblíží místa, kde žijí 16. února 2020   (16:43)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz