PB | Realitní

Mladí volejbalisté o víkendu opět bodovali

5. listopadu 2014   (16:52)

O úspěchu mladých volejbalistů píše manažer týmu Miroslav Peterka.

I o dušičkovém víkendu hráli mladí příbramští Sitexáci volejbal. Pod vysokou síť nastoupila hned dvě družstva, kadeti i junioři. V sobotu hráli kadeti v 1. lize juniorů na půdě posledních Benátek, se kterými si v dvojzápase poradili dvakrát 3-0. Upevnili si tak první místo v tabulce před Odolena Vodou.

K dvěma zápasům extraligy juniorů nastoupili v sobotu v Plzni i naši junioři, kterým se letos zatím daří. Se sebedůvěrou proto nastoupili i do prvního zápasu proti Plzeňákům. Poradili si s nimi hladce 0-3, když na všech postech odvedli naši hráči téměř bezchybný výkon. Bohužel ve druhém zápasu se karta otočila a než se nadál, prohrával Sitex 2-0. Trenér Jindra Štrup burcoval své svěřence, kteří si jeho slova vzali k srdci a vyrovnali na 2-2. Zkrácenou hru už ale do vítězného konce nedotáhli. Odvezli si tedy z Plzně 4 body.

V neděli juniory čekal doma dvojzápas s vedoucím týmem skupiny - ČZÚ Praha. Lídrem pražského týmu pod vedením Romana Ostrýže je nejmladší ze slavného rodu Hadravů Michael. Úderem desáté hodiny se v tělocvičně na 1.ZŠ díky fandům z obou táborů rozezněl potlesk a povzbuzování. Domácí hráči si po lehkém zaváhání v úvodu šli jasně pro vítězství v prvním setu. Bodový náskok stále zvyšovali, až do pohodových 25- 16. Druhý set se vyvíjel podobně, Příbram si vytvořila několikabodový náskok, o který ale v koncovce setu přišla. Už to vypadalo, že Praha srovná. To se však nestalo, příbramští junioři zabrali a set dotáhli na vítězných 25-22. Třetí set se zdálo, že je ČZÚ na kolenou a Příbram si připíše výhru 3:0. To asi domácí borce ukolébalo natolik, že jim soupeř utíká a nakonec snižuje po setu 22-25 na 2-1. Nedá se říci, že by některý z juniorů Příbrami byl v tomto zápase slabinou. Nahrávač Suchopár i přes delší herní výpadek přivádí hráče Prahy chvílemi k zoufalství, také smečaři Ureš a Drdoš mají ve tvářích úsměv a hrají ve velké pohodě. Blokaři Suda a Kadlec, kadeti ve službách juniorů, si počínají mazácky, jen by potřebovali ještě více příležitostí od nahrávače. Stejně pohodově na hřišti pracují dvě domácí libera, přijímač Pajtai a polař Šimon. Slova chvály musí přijít i pro universála Rychnu, který i přes zranění ve třetím setu dohrál zápas až do konce. I čtvrtý set si tedy připsal domácí Sitex a vítězí nad Prahou 3-1. Cenné 3 body do tabulky. Za zmínku patří různá zdržování ze strany trenéra hostí - utírání suché podlahy, stížnosti na rozhodčí i fanoušky a další, někdy i vtipné průpovídky. Ten se takto nesportovně snažil pomoci svým svěřencům. Tentokrát mu to ale nebylo moc platné.

Druhý nedělní odpolední zápas začal ve 14.00. Hosté, pravděpodobně po řádném vyčinění od svého trenéra, hrají na rozdíl od domácích přesně a tvrdě. Domácím nepomáhá ani střídání nahrávačů, Suchopára střídá Adam Rosenbaum. Set končí 22-25, hosté vedou 0-1. Pražští fanoušci si již mnou ruce a jsou si jistí, že tento zápas bude v jejich režii. Ale to se mýlí, tak jednoduché to nebude. Druhá sada je velice vyrovnaná, blíží se koncovka, hosté mají setbol, domácí odvrací. To se opakuje ještě dvakrát, rodiče v hledišti střídavě vyskakují z laviček , chytají se za hlavu, nebo vítězně zvedají ruce. Drama jak má být, dobrý volejbal, set končí za stavu 31-29 pro Příbram, 1-1. Příbramští junioři jsou znovu pány na hřišti, podle toho vypadá set třetí, ve kterém vítězí 25-20, 2-1. Od začátku utkání zaskakuje za zraněného Rychnu kadet Barák, je to jeho premiéra mezi juniory. Příbram si jde pro vítězství, to se zdá nám všem, co sledujeme výkon našich kluků. Ale zajíci se počítají až po honu. Hráči ČZÚ zbraně nesložili, v těsné koncovce vítězí 23-25 a srovnávají sety na 2-2. Hostům dala výhra ve čtvrtém setu sílu a energii a drtí Příbram v tiebreaku. Chvilku se ještě zdá, že srovnáme, ale to bylo spíše přání domácích fandů. Nakonec VK Euro Sitex Příbram – ČZÚ Praha 2-3.

Příbram v tabulce extraligy juniorů této skupiny bodově dohání ČZÚ, avšak díky horšímu poměru setů nadále zůstává na druhém místě.

Letos mají příbramští junioři skvěle rozjetou sezonu, tak doufejme, že se bude dařit i nadále jak jim, tak i kadetům, a že příbramská mládež inspiruje i své vzory, tím myslím A-mužstvo, které by výhru potřebovalo jako sůl.

Na domácí půdě přivítáme extraligu již příští týden a to opět v tělocvičně 1.ZŠ 15. a 16. listopadu 2014, kde se budou bít o udržení v elitní skupině naši extraligoví kadeti.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Miroslav Peterka
autor: Miroslav Peterka, manažer VK Příbram