28. 10. je státní svátek
Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi

20. září 2020   (06:54)
Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi
foto: pribram.cz, Lucie Hodíková

I přes letošní problém s koronavirem se sešlo 34 dětí do patnácti let, a to z osmi rybářských organizací.


V sobotu 19. září se v Sedlčanech konaly tradiční rybářské závody Sedlčanský cejn, letos již 12. ročník. Mladí rybáři začali přijíždět kolem sedmé hodiny ranní a při příchodu k vodě na ně čekal nádherný pohled na sedlčanskou retenční nádrž, ze které se vypařovala voda. Mělo to jen jednu menší vadu, a to, že moc nebylo vidět na splávek. To však mladé nadšence Petrova sportu neodradilo, pilně rozbalovali náčiní a vyčkávali do začátku závodu. Odstartovalo první dvouhodinové kolo závodu a rybaříci začali chytat. Zhruba v polovině prvního kola se chytili dva kapři hned po sobě. Ačkoliv ne každý chytil rybu, nikdo to nevzdával a trpělivě čekal na záběr.
V sobotu 19. září se v Sedlčanech konaly …
foto: pribram.cz, Lucie Hodíková


Občerstvení bylo zajištěno po celou dobu závodu, čehož závodníci využili hlavně v přestávce mezi prvním a druhým kolem. V druhém kole závodu bohužel bylo méně ulovených ryb než v kole prvním, ale i tak děti s pokorou seděly u vody a nevzdávaly čekání na rybu.
Závody nebyly jen pro sedlčanské, ale pro všechny děti, které měly chuť si zarybařit. I přes letošní problém s koronavirem se sešlo 34 dětí do patnácti let, a to z osmi rybářských organizací. Bohužel se nechytala jedna ryba za druhou, na záběry se muselo trpělivě čekat, ale závodníkovi ze sedlčanské organizace stačilo 3280 g na výhru.
Druhé místo obsadil rovněž člen MO Sedlčany a třetí místo získal závodník z MO Říčany. Ovšem rozdíl mezi prvním a pátým místem byl jen něco málo přes půl kila, bojovalo se opravdu o každou rybu. Ceny byly pro každého závodníka. Ovšem ti, kteří závodili poprvé v životě, odjížděli nejen s cenou, ale hlavně obohaceni o novou zkušenost.

foto: pribram.cz, Lucie Hodíková

foto: pribram.cz, Lucie Hodíková

foto: pribram.cz, Lucie Hodíková

foto: pribram.cz, Lucie Hodíková

foto: pribram.cz, Lucie Hodíková


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Lucie Hodíková
autor: Lucie Hodíková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz