Mistrovství ČR mladých sommelierů vyhrála studentka z Příbrami
6. října 2023 (14:03)
foto: Bohemia Sekt Trophée Talent 2023 / PR
Prvenství v juniorské soutěži Bohemia Sekt Trophée Talent obhájila Adéla Sochůrková z příbramské Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb.
Letošní 25. ročník mistrovství pro mladé sommeliery Bohemia Sekt Trophée Talent přilákal 21 studentů z gastronomických a hotelových škol z celé České republiky. V úterý 3. října se se sešli v sídle společnosti Bohemia Sekt ve Starém Plzenci, kde si museli poradit s náročnými disciplínami. Na stupních vítězů stanuly ženy, prvenství patřilo studentce Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb v Příbrami Adéle Sochůrkové.
Studenti absolvovali rozsáhlý odborný test, servis vína, slepou degustaci a popis vína před odbornou porotou. Desítku finalistů pak čekala dekantace červeného vína, znalostní test, párování vín a vybraných pochutin či komunikace s hostem. Odbornými porotci byli prezident Asociace sommelierů ČR Ivo Dvořák, viceprezident asociace a ředitel pro soutěže František Koudela a Zlatko Mička, další viceprezident Asociace sommelierů ČR ze společnosti Merlot d‘Or.
Zlatý korek a titul mistryně ČR v juniorské kategorii si podruhé v řadě odnesla Adéla Sochůrková. Druhé místo obsadila Barbora Marková ze Střední školy Brno, Charbulova a jako třetí se umístila Nikola Křehlíková z Akademie hotelnictví a cestovního ruchu, která reprezentovala Plzeň.
„Jsem velmi rád, že se po covidových letech do soutěže přihlásilo zase takové množství studentů, respektive studentek. Všichni soutěžící byli navíc pečlivě připraveni po odborné i praktické stránce. Rád bych touto cestou poděkoval také všem pedagogům, kteří je na soutěž připravovali,“ shrnul letošní ročník Ivo Dvořák, prezident Asociace sommelierů ČR.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Víc než polovina Čechů pochybuje o schopnosti země se ubránit
•Elektřina i přes zlevňování dodavateli v příštím roce podraží
•Pravidla pro předčasný důchod se mění. Do penze bude možné chodit nejvýš tři roky před důchodovým věkem
Další články
Vážná nehoda u Rosovic. Na místě několik zraněných, přiletěl i vrtulník
V pondělí krátce po poledni se u Rosovic na silnici 11417 stala nehoda. Srazily se zde …
AKTUÁLNĚ
Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing
V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou …
SPORT
U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku
Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. …
AKTUALIZOVÁNO
Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život
Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži …
ROZHOVOR
/FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči
Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od …
AKTUALIZOVÁNO
Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii
Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali.
Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho …
PŘÍRODA
V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník
V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. …
AKTUÁLNĚ
Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají
Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, …
Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek
Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve …
VIDEO




