18. 1. svátek má Vladislav
Miss sestřička: Studentky druhého ročníku zdravotnické školy přivezly do Příbrami čtvrté místo

29. listopadu 2019   (08:43)
Dalších 5 fotografií v galeriiMiss sestřička: Studentky druhého ročníku zdravotnické školy přivezly do Příbrami čtvrté místo

Jitka chce být chirurgem, Daniela zubařkou. Ve čtyřiceti letech se vidí se svou rodinou v domku se zahrádkou


Ve středu 20. listopadu se v Kladně konalo celostátní kolo soutěže MISS sestřička. Soutěže se zúčastnilo osm nejlepších sestřiček z předchozích krajských kol. Studenty doprovázeli i jejich vyučující, kteří se do některých disciplín také sami zapojili. Do finále se probojovaly i Jitka s Danielou, studentky Střední zdravotnické školy v Příbrami. A umístily se na krásném čtvrtém místě!

Na rozdíl od ostatních soutěží krás tentokrát chyběla promenáda v plavkách. Ani v sesterských stejnokrojích se po molu nechodilo. Místo toho však měli soutěžící příležitost ukázat porotě svou komunikativnost, smysl pro humor a jak vyplynulo z našeho povídání s Jitkou a Danielou, také i schopnost improvizace.

Studentky druhého ročníku jsme si odchytli přímo na půdě Střední zdravotnické školy. Během rozhovoru se ukázalo, že mají velký smysl pro humor, a že se ničeho nebojí. Seděly před námi dvě sebevědomé, sympatické dívky, které kromě toho, že jsou krásné na pohled, jsou i krásné uvnitř. Posuďte sami.

Práce zdravotní sestřičky není jednoduchá. Proč jste si vybraly právě tento obor?
Jitka: Původně jsem chtěla mít svůj vlastní obchod s oblečením, ale v osmé, deváté třídě mě začalo zajímat zdravotnictví. Myslím, že je to velmi potřebný obor. A zatím mě to baví.

Daniela: Když jsem byla malá, chtěla jsem být princeznou a jednu chvíli taky popelářem. Když mi onemocněla babička, starala jsem se o ní a začalo mě to zajímat. V devítce už jsem věděla, že bych ráda na zdrávku. Ráda pomáhám lidem.

Jaký je váš sen, co se týče práce?
Jitka: Chtěla bych být chirurgem nebo laborantkou. Chirurgem proto, že si myslím, že je to velmi potřebné. Snad každý z nás byl někdy na operaci.

Daniela: Chtěla bych být zubařkou. Jak mě to napadlo? Poslední tři roky jsem chodila na rovnátka, byla jsem tam skoro každý den. Tam mě to zaujalo. Baví mě sahat si na zuby (smích).

Jak jste se na soutěž připravovaly?
Jitka: Hodně jsme improvizovaly, ale s výsledkem jsme spokojeny.

Daniela: O svém postupu jsme se dozvěděly celkem pozdě, na přípravu jsme měly jen asi tři dny. Vlastně jen jeden víkend. A ten byl hodně chaotický. Měly jsme za úkol vytvořit video o místě, kde žijeme. Chodily jsme po Příbrami a natáčely. Do Svaté Hory jsme se nedostaly, tak jsme si alespoň vyběhly Svatohorské schody.

Co jste předváděly ve volné disciplíně?
Jitka: Volnou disciplínu jsme vymýšlely až v autě cestou na soutěž. Do poslední chvíle jsme nevěděly, co bychom mohly předvést. Ani jedna nehrajeme na žádný hudební nástroj, nic necvičíme. Hodně jsme zaimprovizovaly. Nakonec jsme tanečním pohybem ukazovaly, jak se desinfikují ruce. Ovšem bez hudby (smích).

Daniela: V druhé části volné disciplíny jsme povídaly o tom, jak si správně nahmatat tep. To už ale nebylo tanečním pohybem (smích).

Jednou z disciplín byly „veselé historky“. Jaké historky jste porotě pověděly?
Jitka: Já jsem se do své historky tak zamotala, že jsem jí nakonec ani nedopověděla. 

Daniela: Já žádnou svou vlastní veselou historku ze zdravotnictví zatím nemám, na praxi ještě nechodíme. A tak jsem řekla tuto: Pán na pracovišti říká svému spolupracovníkovi Jardovi: Nevím, jestli mám jít k zubaři. Buď nebudu moct měsíc jíst, nebo mě bude bolet celá pusa." Jarda: To je ten zubař tak drastický?" Ne, jen se tam hodně platí.“

Jaký je váš největší ženský vzor?
Jitka: Moje máma. V mých očích je to silná žena.

Daniela: Moje babička, protože na to, kolik jí je, vypadá pořád strašně krásně.

Co podle vás dělá ženu nejvíce krásnou?
Jitka: Upravenost

Daniela: Úsměv

Obě dívky jsou spokojeny s tím, jak vypadají. Daniela si prý už na sebe zvykla. Těm dívkám, co mají nízké sebevědomí, by poradily, aby byly samy sebou a nevšímaly si názorů ostatních. Na otázku, kde se vidí ve čtyřiceti letech, obě téměř jednohlasně odpověděly: „Se svou rodinou ve svém vlastním domě se zahrádkou.“ K Vánocům si přejí, aby byli všichni v rodině zdraví.

Fotogalerie

Miss sestřička: Studentky druhého ročníku zdravotnické školy přivezly do Příbrami čtvrté místo () Miss sestřička: Studentky druhého ročníku zdravotnické školy přivezly do Příbrami čtvrté místo (1) Miss sestřička: Studentky druhého ročníku zdravotnické školy přivezly do Příbrami čtvrté místo (2) Miss sestřička: Studentky druhého ročníku zdravotnické školy přivezly do Příbrami čtvrté místo (3) Miss sestřička: Studentky druhého ročníku zdravotnické školy přivezly do Příbrami čtvrté místo (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09) Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Proti rekonstrukci s předpokládanými náklady 440 milionů korun se v minulých dnech postavila ODS i Piráti 18. ledna 2020   (08:09) Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Nepřehlédněte Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Nepřehlédněte Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07)


Související články

Nenech to být. Aplikaci proti šikaně využívají i děti na Příbramsku Do projektu je v tuto chvíli přihlášeno 22 příbramských škol, ze kterých bylo doposud dětmi nahlášeno 54 případů šikany 15. ledna 2020   (16:10) Do základních škol míří profesionální trenéři, budou učit děti sportovat Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku k pohybu. Po několika měsících přípravných prací nastává doba, kdy projekt bude spuštěn na všech příbramských školách. 15. ledna 2020   (06:08) Naučné stezky, farmářské trhy, příměstské tábory. Místní akční skupiny zlepšují život na venkově Místní akční skupina Podbrdsko na jaře vyhlásí dotaci ve výši zhruba 7 milionů korun na podporu a rozvoj obcí a spolků v regionu 3. ledna 2020   (06:00) Seerius spojuje světy. Ukazuje dětem, že každý člověk je výjimečný. I ten, který se liší Projekt neziskové organizace Seerius je zaměřený na osvětu v mateřských a základních školách. Přibližuje dětem svět lidí s různým znevýhodněním a aktivně tak přispívá k tomu, aby se děti se speciálními potřebami ve škole cítily dobře 28. prosince 2019   (12:55) Lovecký zámeček v Brdech čeká již roky na rekonstrukci. Situaci zkomplikoval kůrovec V zámečku Tři Trubky, který byl prohlášen kulturní památkou, by mělo vzniknout centrum Brd. V objektu přesunutého seníku bude skanzen 25. prosince 2019   (07:26)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz