24. 1. svátek má Milena

Ministryně spravedlnosti navštívila příbramskou věznici

16. listopadu 2019   (11:18)
Ministryně spravedlnosti navštívila příbramskou věznici

V současné době je ve věznici umístěno cca 1000 odsouzených mužů.


Dne 14. listopadu ve Věznici Příbram přivítali ministryni spravedlnosti ČR Mgr. Marii Benešovou za doprovodu jejího náměstka JUDr. Jeronýma Tejce a hlavního představitele Vězeňské služby České republiky genmjr. PhDr. Petra Dohnala.

Návštěva byla zahájena jednáním, při kterém ředitel věznice hovořil o profilaci věznice, také podal informace o činnosti a významných aktivitách věznice, zaměstnávání odsouzených a připravované výstavbě nové víceúčelové haly.

V rámci programu pak následovala prohlídka věznice, kde věnovala ministryně pozornost především zaměstnávání. Navštívila několik pracovišť odsouzených na víceúčelové hale. Odsouzení i zaměstnanci prezentovali vykonávanou práci na jednotlivých pracovištích a zodpověděli dotazy paní ministryně. Zaměstnanost odsouzených je vnímána jako významný nástroj k pozitivní motivaci odsouzených. V současné době Věznice Příbram zaměstnává 52 % z pracovně zařaditelných odsouzených.

Věznice nabízí odsouzeným také různé kvalifikační kurzy, díky kterým mají lepší možnosti uplatnění během výkonu trestu i po něm. V době návštěvy probíhaly kurzy základů obsluhy PC a jednoduché obsluhy restauračního typu.

Ministryně spravedlnosti a generální ředitel VS ČR ocenili snahu o rozvoj věznice a v rámci prohlídky se zapsali do kroniky umístěné na víceúčelové hale.

Věznice Příbram je profilována jako věznice s ostrahou s nízkým, středním a vysokým  stupněm zabezpečení. Od roku 2002 je ve Věznici Příbram zřízen specializovaný oddíl pro odsouzené s poruchou osobnosti a chování, způsobenou užíváním psychotropních látek. V současné době je ve věznici umístěno cca 1000 odsouzených mužů.

O životním příběhu jednoho z vězňů si můžete přečíst v článku: Točil filmy pro dospělé, skončil ve vězení za plánovanou vraždu

Dne 14. listopadu ve Věznici Příbram přivítali …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: por. Mgr. Milena Palková - tisková mluvčí Příbramské věznice

autor: topDalší články

Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Policisté zveřejnili podrobnou statistiku trestných činů spáchaných na Příbramsku. 24. ledna 2020   (13:53) Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Termíny, kdy se v datu objevují stejná čísla, stále lákají snoubence. Letos tomu nebude jinak. 24. ledna 2020   (11:25) Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Park se rozkládá na necelém hektaru plochy a tvoří ho čtyři desítky nově vysazených stromů, trávníky, trvalkové záhony, zpevněné mlatové cesty a dětské hřiště. 24. ledna 2020   (08:51) I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně Podle odborníků se jedná o stavbu ojedinělou. V rámci celé České republiky se takovýchto staveb příliš mnoho nedochovalo 24. ledna 2020   (05:55) Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Milovníci zimního počasí marně čekají na příchod sněhových vloček. Podle aktualizované předpovědi se mají teploty blížit spíše těm obvyklým jarním. 23. ledna 2020   (17:30) Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí První veřejné čtení z knihy Díra v hlavě mi ukázala cestu se uskuteční dnes v příbramské knihovně 23. ledna 2020   (15:10) Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Akvapark měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. 23. ledna 2020   (12:59) Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Záměna tohoto výrobku může vést zejména při hře malých dětí k odkusování drobných částí, k jejich vkládání do úst a následnému vdechnutí, spolknutí, resp. zablokování vnitřních dýchacích cest a ohrožení lidského zdraví. 23. ledna 2020   (12:06) Nepřehlédněte Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil U Kosovy Hory na Příbramsku se ve čtvrtek ráno střetl vlak s autem. Kolize se obešla bez zranění. Auto skončilo po nárazu do vlaku mimo komunikaci. Železniční přejezd momentálně není průjezdný. 23. ledna 2020   (09:45) Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Plivala po lidech, urážela a mlátila hosty v restauracích. Nyní ženě hrozí desetiletý pobyt za mřížemi. 23. ledna 2020   (08:37)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz