14. 12. svátek má Lýdie

Ministryně spravedlnosti navštívila příbramskou věznici

16. listopadu 2019   (11:18)
Ministryně spravedlnosti navštívila příbramskou věznici

V současné době je ve věznici umístěno cca 1000 odsouzených mužů.


Dne 14. listopadu ve Věznici Příbram přivítali ministryni spravedlnosti ČR Mgr. Marii Benešovou za doprovodu jejího náměstka JUDr. Jeronýma Tejce a hlavního představitele Vězeňské služby České republiky genmjr. PhDr. Petra Dohnala.

Návštěva byla zahájena jednáním, při kterém ředitel věznice hovořil o profilaci věznice, také podal informace o činnosti a významných aktivitách věznice, zaměstnávání odsouzených a připravované výstavbě nové víceúčelové haly.

V rámci programu pak následovala prohlídka věznice, kde věnovala ministryně pozornost především zaměstnávání. Navštívila několik pracovišť odsouzených na víceúčelové hale. Odsouzení i zaměstnanci prezentovali vykonávanou práci na jednotlivých pracovištích a zodpověděli dotazy paní ministryně. Zaměstnanost odsouzených je vnímána jako významný nástroj k pozitivní motivaci odsouzených. V současné době Věznice Příbram zaměstnává 52 % z pracovně zařaditelných odsouzených.

Věznice nabízí odsouzeným také různé kvalifikační kurzy, díky kterým mají lepší možnosti uplatnění během výkonu trestu i po něm. V době návštěvy probíhaly kurzy základů obsluhy PC a jednoduché obsluhy restauračního typu.

Ministryně spravedlnosti a generální ředitel VS ČR ocenili snahu o rozvoj věznice a v rámci prohlídky se zapsali do kroniky umístěné na víceúčelové hale.

Věznice Příbram je profilována jako věznice s ostrahou s nízkým, středním a vysokým  stupněm zabezpečení. Od roku 2002 je ve Věznici Příbram zřízen specializovaný oddíl pro odsouzené s poruchou osobnosti a chování, způsobenou užíváním psychotropních látek. V současné době je ve věznici umístěno cca 1000 odsouzených mužů.

O životním příběhu jednoho z vězňů si můžete přečíst v článku: Točil filmy pro dospělé, skončil ve vězení za plánovanou vraždu

Dne 14. listopadu ve Věznici Příbram přivítali …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: por. Mgr. Milena Palková - tisková mluvčí Příbramské věznice

autor: topDalší články

Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hustý dým je vidět na kilometry 14. prosince 2019   (14:14) AKTUALIZOVÁNO Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Už několik dní se řidiči potýkají s dopravními komplikacemi při výjezdu z obchodních domů. 14. prosince 2019   (13:13) Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Pokles hladiny Orlíku vyvolal pozornost některých obyvatel měst, jež využívají vodu z Vltavy k výrobě pitné vody. 14. prosince 2019   (09:50) Flusárna se probrala ze tmy Flusárna se probrala ze tmy Ačkoliv je Flusárna frekventovanou spojnicí mezi starou Příbramí a sídlištěm, byla dlouhé roky zahalena tmou. To se změnilo instalací nového osvětlení. 14. prosince 2019   (07:38) Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Hrozí poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a budovách. 13. prosince 2019   (19:24) U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti Záchranné složky vyjížděly dnes po patnácté hodině k dopravní nehodě, hasiči vyhodnotili havárii jako mimořádnou událost. 13. prosince 2019   (16:46) Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Svatá Lucie před Vánoci kontrolovala pořádnost hospodyněk. Pokud neměly naklizeno, tvrdě je potrestala 13. prosince 2019   (13:24) Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Při návštěvě areálu Nový rybník dbejte opatrnosti. 13. prosince 2019   (10:45) Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Komunitní lednice v Příbrami funguje již téměř rok a půl. Bez pomoci potravinové banky by však neplnila svůj účel 13. prosince 2019   (08:45) Adventní akce pokračují Adventní akce pokračují Další pozvánka v této předvánoční době zcela logicky směřuje ke stříbrné adventní neděli, kterou v Příbrami můžeme společně prožít na náměstí 17. listopadu. 13. prosince 2019   (06:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz