15. 10. svátek má Tereza

Točil filmy pro dospělé, skončil ve vězení za plánovanou vraždu

Nepřehlédněte
8. října 2019   (08:10)
Točil filmy pro dospělé, skončil ve vězení za plánovanou vraždu

Ve střežené části příbramské věznice si odpykává šestiletý trest odnětí svobody za přípravu vraždy svého společníka. Cítí se však nevinný


Třicetiletý Petr bydlel odmala s rodiči na venkově, kde po škole pomáhal svému otci na pile. Práce na jednom místě ho však nenaplňovala, toužil cestovat a být finančně nezávislý. Ve svých osmnácti letech, v době, kdy se jeho rodiče rozváděli, se odstěhoval do Prahy a začal pracovat u modelingové agentury. Nyní je již čtvrtým rokem v příbramské věznici za přípravu vraždy.

Navenek působí velmi introvertním dojmem a sám o sobě tvrdí, že není rád středem pozornosti a drží se raději stranou. Jeho životní příběh vás překvapí.

Petře, co se tedy přihodilo?
Potkal jsem špatné lidi, sešel jsem z cesty úplně na začátku.

Sešel jste z cesty?
Když jsem se dostal do Prahy, nejdříve jsem jezdil s kamionem a pak jsem si udělal modelingovou praxi. Vydělal jsem si hodně peněz.

V čem konkrétně spočívala Vaše práce v modelingu?
Šel jsem na konkurz s tím, že budu fotit, ale na pohovoru mi řekli, že půjde o natáčení.

Točil jste porno?
Ano. Hrál jsem i ve filmu. Točil jsem každý den sedm dní v týdnu.

Co na to Vaše rodina a přítelkyně?
Rodiče to věděli. Smířili se s tím. Když jsem si našel přítelkyni, tak už jsem dál nenatáčel. Má přítelkyně se mnou bydlela v Praze. Pracuje jako účetní.

A kde jste tedy potkal ty špatné lidi?
Ve Švýcarsku, kde jsem byl pracovně, jsem se seznámil s jedním chlapíkem a rozjeli jsme svou vlastní modelingovou agenturu. Sháněli jsme nové herce a prodávali kontakty agenturám. Za jeden kontakt jsme dostali 5 tisíc korun. Zpočátku jsem pořád ještě sám natáčel. Vydělal jsem si i 15 tisíc korun denně. Pak už jsem jen zprostředkovával. Tím jsem nepáchal žádný trestný čin.

Jak jste nové kontakty sháněli?
Na internetu. Není problém někoho takového najít. Existuje server, přes který se dá sehnat spousta lidí. Jsou to většinou mladí lidé do 20 let. Získali jsme až tři kontakty denně. Dělali jsme s nimi klasické pohovory, byly uzavřené smlouvy. Vyžadovali jsme testy na drogy a HIV. Natáčelo se v Čechách i ve Švýcarsku.

Co jste s vydělanými penězi dělal?
Hodně jsme s mým společníkem cestovali, stali se z nás přátelé. Procestovali jsme spolu celou Evropu, byli jsme v Dubaji.

Kdy se to tedy zvrtlo?
Po čtyřech letech jsem se rozhodl, že s tímto byznysem skončím. Můj společník se ale nikde sám nechytil a vadilo mu, že už nemá ten přísun peněz. Zjistil jsem, že byl na drogách. S dalšíma dvěma mě obvinil, že jsem si najal vraha, že ho chci zlikvidovat. Vraždit měl taxikář.

Chtěl jste ho zlikvidovat?
Možná jsem mu něco takového napsal, ale nemyslel jsem to vážně. Domluvili se na mě a usvědčila mě právě ta mailová komunikace. Neměl jsem žádné důkazní materiály, musel jsem přijmout rozsudek.

Takže Vy necítíte vinu?
Nejsem vinen.

Proč si myslíte, že Vás tedy udal?
Myslím, že z jeho strany tam byla závist. Já byl ve Švýcarsku, on v Čechách. Příjmy jsme si sice dělili napůl, ale on chtěl pořád víc a víc. Přitom, když kdysi seděl, já se mu snažil vždy pomáhat.

Jaký zážitek byl pro Vás nejhorší?
Když jsem se jednou ráno u táty probudil a viděl jsem nad sebou policistu, který na mě mířil zbraní. Přijel jsem se tehdy podívat za sestrou, které se narodila dcerka. Neměl jsem důvod se někde schovávat.

Co budete dělat, až se dostanete ven?
Do Prahy zpátky nechci, chtěl bych začít u otce v hospodě a pak bych rád zase jezdil s kamionem. To mě baví. Taky bych chtěl mít rodinu, až se dám dohromady. Nejdřív budu muset ale poplatit dluhy, které mi vznikly. Chtěl bych bydlet v Německu.

Myslíte, že Vás pobyt ve vězení změnil?
Ponaučilo mě to. Budu si dávat větší pozor na lidi. Jen tak nikoho si k sobě nepustím. Také si dám pozor na to, co kde řeknu.

Podle personálu věznice se jedná o bezproblémového vězně. Od pondělí do pátku chodí do práce ve střežené části věznice, kde dělá výstupní kontrolu statorů. Ve volných chvílích čte knihy. Pochází z normálně fungující rodiny. Již čtvrtým rokem na něj čeká jeho přítelkyně. Ta ho také jednou za tři měsíce navštěvuje. Stejně tak za ním jezdí i jeho rodiče.

Za přípravu vraždy dostal šest let. První rok strávil ve vazební věznici na Pankráci, v příbramské věznici je již třetím rokem. Letos, 16. srpna, požádal o podmíněné propuštění. Uvažuje, že požádá o otevření případu. Cítí se nevinen, žádnou zášť však k nikomu údajně necítí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top mirDalší články

Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz