26. 4. svátek má Oto

Ministr Chládek otevřel v Příbrami první fotbalovou akademii

FOTOGALERIE
9. června 2014   (11:00)
Další 2 fotografie v galeriiMinistr Chládek otevřel v Příbrami první fotbalovou akademii

Patronem akademie je bývalý reprezentant Zdeněk Grygera.


Dnes odpoledne byla slavnostně přestřižena páska Fotbalové akademie 1.FK Příbram. Ta je první svého typu v celé České republice a jejího otevření se zúčastnil i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek (ČSSD).

„Jsem rád, že první fotbalová akademie je právě ve Středočeském kraji. Je to o tom, že potřebujeme stáhnout daleko větší množství dětí do sportu a to nejenom kvůli alkoholu a drogám, ale děti nám výrazně tlousnou a zhoršuje se i jejich zdravotní stav,“ připomněl ve své úvodní řeči ministr. 

Podle Chládka se peníze investované do sportu státu vyplatí v budoucnu, protože pohyb je důležitou prevencí proti civilizačním chorobám. Připomněl také důležitost pozitivních vzorů.

Dohled na hřišti i ve škole

Fotbalová akademie bude spuštěna již začátkem letních příprav. Pro mimopříbramské bude mít ubytovací kapacitu zatím v počtu 23 míst. V blízké době se plánuje rozšíření kapacity na 48 lůžek. V rámci akademie je dojednán i speciální studijní program se školami tak, aby mladí fotbalisté mohli trénovat dvoufázově.

Měsíční poplatek za akademii činí v základu 3.900 Kč. V této ceně je strava, ubytování, rozvozy do škol a také práce všech trenérů. Podle duchovního otce projektu Petra Větrovského je připraven systém stipendií v závislosti na výsledcích ve sportu a ve škole. Podle něj by tak nemělo být žádným problémem získat stipendium ve výši 50 procent nákladů.

Podpora kraje a ministerstva zřejmě od příštího roku

„Myslím si, že sport je nesmírně důležitý, tříbí charakter a morálku a jsem rád, že je tady. Každý mladý kluk v Příbrami chce přece hrát za 1.FK nebo za ty vrcholové kluby ve městě. Jsem rád, že akademie vznikla a určitě ji budeme jako Středočeský kraj podporovat,“ řekl hejtman Středočeského kraje Josef Řihák. Ten ovšem připomněl, že je potřeba, aby akademie ukázala nejprve svoji práci, než si zaslouží finanční pomoc.

Rozpočet Středočeského kraje na letošní rok navíc s tímto příspěvkem nepočítá a tak se Fotbalová akademie 1.FK Příbram peněz dočká nejdříve příští rok. Obdobná situace je i v případě Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Ministr Chládek na tiskové konferenci uvedl, že je nyní zpracováván projekt, podle kterého by měly být akademie v celé České republice podporvány. Počítá se však s celkovou částkou v řádech desítek milionů korun.

Do projektu se zapojily i příbramské školy

Fotbalová akademie bude probíhat ve spolupráci se SOŠ a SOU Dubno, Obchodní akademií a VOŠ Příbram, ISŠ HPOS Příbram, Gymnáziem Příbram, SPŠ a VOŠ Příbram a Základní školou Březové Hory.

Fotogalerie

Ministr Chládek otevřel v Příbrami první fotbalovou akademii () Ministr Chládek otevřel v Příbrami první fotbalovou akademii (1)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz