21. 6. svátek má Alois

Městská venkovní sportoviště budou v Dobříši zdarma

13. května 2022   (10:21)
Městská venkovní sportoviště budou v Dobříši zdarma
foto: Denisa Havlíčková / se souhlasem

Rada města Dobříše souhlasila s tím, že venkovní sportoviště patřící městu budou v následujících dnech pro veřejnost zpřístupněna zcela zdarma.


Vedení města Dobříše na úterní schůzi jednohlasně přijalo návrh na zpřístupnění městských venkovních sportovišť pro veřejnost zdarma. Na základě tohoto rozhodnutí městské rady tak dobříšská společnost Dokas, která má na starost správu všech venkovních sportovišť patřící městu, nebude od 23. května do 3. července 2022 vybírat žádné vstupné.

Lidé, kteří budou chtít možnost zdarma využít prostory venkovních sportovišť si však musí své místo předem rezervovat přes rezervační systém. Zdarma budou po dobu 42 dní k dispozici dvě beach volejbalová hřiště, jedno hřiště na plážový fotbal a tři nohejbalové kurty za sportovní halou. Dále bude možné rezervovat si hřiště „umělku“ mezi školami a hřiště s novým umělým povrchem na volejbal/basketbal, které se nachází mezi ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35 a školní tělocvičnou. Zájemci si mohou rezervovat také volejbalová hřiště s antukovým povrchem u fotbalového stadionu. Pokud poté nerozhodne vedení města jinak, bude po 3. červenci 2022 platit pronájem venkovních sportovišť za jednotnou cenu 150 Kč/hod.
Prostory městské multifunkční sportovní haly zůstávají beze změny a za jejich využití se platí i v termínu od 23. května do 3. července 2022. V případě pronájmu celé sportovní haly je cena stanovena ve výši 750 Kč/hod., pokud si rezervujete pouze jeden z kurtů platí cena 250 Kč/hod.
Starosta Pavel Svoboda za vedení města k tomuto řekl: „Návrh na otevření městských sportovišť pro veřejnost zdarma přišel od několika dobříšských sportovců a od radní Jitky Urbanové. Chceme zájemce o pohyb venku povzbudit a umožnit jim více využít městská hřiště. Na začátku července akci vyhodnotíme a poté rozhodneme o dalším režimu.“

Rezervovat si předem konkrétní sportoviště v Dobříši je možné přes rezervační systém. Bez předchozí rezervace bude přístupný pouze atletický ovál s umělým povrchem, který se nachází mezi dobříšskými školami. Ten bude otevřen od pondělí do pátku od 15:00 do 21:00 hod., v sobotu a v neděli od 8:00 do 21:00 hod.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Dobříš
autor: Denisa Havlíčková








Související


Další články

V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od … AKTUÁLNĚ Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních … NEPŘEHLÉDNĚTE Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho … PŘÍRODA V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. … AKTUÁLNĚ Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, … Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve … VIDEO Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše … ZVÍŘATA V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní … AKTUÁLNĚ Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz