12. 8. svátek má Klára
Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu

11. listopadu 2019   (15:29)
Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu

Provoz rekreační chaty na Zadově vykazoval v loňském roce ztrátu zhruba 140 tisíc korun. O jejím prodeji však město neuvažujeMěsto Příbram vlastní rekreační chatu v Šumavském Zadově. Objekt je celoročně přístupný a je možné si ho pronajmout pro rodinnou rekreaci, školní či firemní akci. Součástí chaty je i terasa s výhledem na Šumavu. Její provoz je však v posledních letech pro město ztrátový. Navíc je chata ve špatném stavu a bude tak vyžadovat rozsáhlejší investice včetně výměny kotle.
 
Pokud budeme chtít chatu provozovat, nevyhneme se investicím jak kdo technologií, tak do vnitřního vybavení. To je již dávno za zenitem a obecnými standardy v lokalitě Šumava. Snažíme se však chatu udržovat při životě a chceme, aby objekt nechátral,“ sdělil novinářům starosta Mgr. Jan Konvalinka.

Od prvního října má rekreační středisko nového správce. Smlouvu o správcovství město uzavřelo s provozovatelem sousedního hotelu Zadov. Dosavadní správce neplnil své povinnosti ve sjednaném rozsahu. Například o sekání trávy město často muselo žádat provozovatele vedlejších objektů.

Za první pololetí letošního roku bylo v chatě ubytováno 528 dospělých a 269 dětí do patnácti let. O ubytování je zájem, a to i z důvodu nízké ceny. V zimní sezoně klient zaplatí od 265 korun za dospělou osobu a noc, dítě do 15 let pouze 103 korun za noc. Kmenoví zaměstnanci městského úřadu a jejich přímí příbuzní zaplatí o 50 korun méně za dospělého a o 25 korun méně za dítě do 15 let. Uvedené ceny zahrnují místní poplatky.

V posledních letech vykazuje provoz rekreačního střediska ztrátu, která se zvyšuje. Zatímco v roce 2017 činila zráta 135 tisíc korun, v roce 2018 město tratilo již zhruba 142 tisíc korun.

„Myslíme, že chata svou úlohu plní a hledáme cesty, jak by ji mohla plnit co možná nejlépe a bez ztráty. Možnost prodeje považujeme za extrémní variantu, až když vše ostatní selže,“ dodal starosta.

Objekt má kapacitu 37 lůžek (1 pětilůžkový pokoj, 2 dvoulůžkové a 7 čtyřlůžkových pokojů). Jeden čtyřlůžkový pokoj má vlastní sociální zařízení, ostatní pokoje mají sociální zařízení společné na chodbě. Kuchyně v přízemí je společná pro všechny. 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto MěÚ Příbram

Další články

V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21) Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22) Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Perseidy budou aktivní až do 24. srpna. 11. srpna 2020   (17:44) Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Město chce tímto krokem oživit nákupní zónu v Pražské ulici. 11. srpna 2020   (13:03)
Psal jsem ráno řeckému premiérovi, aby se na to ještě podívali, řekl Babiš k povinným testům Psal jsem ráno řeckému premiérovi, aby se na to ještě podívali, řekl Babiš k povinným testům Řecké rozhodnutí o povinných testech Babiše překvapilo. 11. srpna 2020   (11:30)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz