6. 12. svátek má Mikuláš

Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu

11. listopadu 2019   (15:29)
Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu

Provoz rekreační chaty na Zadově vykazoval v loňském roce ztrátu zhruba 140 tisíc korun. O jejím prodeji však město neuvažuje


Město Příbram vlastní rekreační chatu v Šumavském Zadově. Objekt je celoročně přístupný a je možné si ho pronajmout pro rodinnou rekreaci, školní či firemní akci. Součástí chaty je i terasa s výhledem na Šumavu. Její provoz je však v posledních letech pro město ztrátový. Navíc je chata ve špatném stavu a bude tak vyžadovat rozsáhlejší investice včetně výměny kotle.
 
Pokud budeme chtít chatu provozovat, nevyhneme se investicím jak kdo technologií, tak do vnitřního vybavení. To je již dávno za zenitem a obecnými standardy v lokalitě Šumava. Snažíme se však chatu udržovat při životě a chceme, aby objekt nechátral,“ sdělil novinářům starosta Mgr. Jan Konvalinka.

Od prvního října má rekreační středisko nového správce. Smlouvu o správcovství město uzavřelo s provozovatelem sousedního hotelu Zadov. Dosavadní správce neplnil své povinnosti ve sjednaném rozsahu. Například o sekání trávy město často muselo žádat provozovatele vedlejších objektů.

Za první pololetí letošního roku bylo v chatě ubytováno 528 dospělých a 269 dětí do patnácti let. O ubytování je zájem, a to i z důvodu nízké ceny. V zimní sezoně klient zaplatí od 265 korun za dospělou osobu a noc, dítě do 15 let pouze 103 korun za noc. Kmenoví zaměstnanci městského úřadu a jejich přímí příbuzní zaplatí o 50 korun méně za dospělého a o 25 korun méně za dítě do 15 let. Uvedené ceny zahrnují místní poplatky.

V posledních letech vykazuje provoz rekreačního střediska ztrátu, která se zvyšuje. Zatímco v roce 2017 činila zráta 135 tisíc korun, v roce 2018 město tratilo již zhruba 142 tisíc korun.

„Myslíme, že chata svou úlohu plní a hledáme cesty, jak by ji mohla plnit co možná nejlépe a bez ztráty. Možnost prodeje považujeme za extrémní variantu, až když vše ostatní selže,“ dodal starosta.

Objekt má kapacitu 37 lůžek (1 pětilůžkový pokoj, 2 dvoulůžkové a 7 čtyřlůžkových pokojů). Jeden čtyřlůžkový pokoj má vlastní sociální zařízení, ostatní pokoje mají sociální zařízení společné na chodbě. Kuchyně v přízemí je společná pro všechny. 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto MěÚ PříbramDalší články

Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Čtyřicet čertů čeká na hříšníky. Možná přijede i pekelné koňské spřežení. 6. prosince 2019   (12:51) Policie zavítala do samotného pekla Policie zavítala do samotného pekla Co nebo kdo je to „Mišguláš“? Na tuto otázku zná odpověď pětice příbramských čertů. 6. prosince 2019   (10:33) Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Podbrdské muzeum získalo originál unikátního stroje vyrobeného před 120 lety v Rožmitále. Stane se součástí stálé expozice věnované lesmistru a vynálezci Karlu Gangloffovi. 6. prosince 2019   (08:57) Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Pražská ulice se před Vánoci stává útočištěm pro ty, kteří se snaží vyhnout předvánočnímu šílenství 6. prosince 2019   (06:22) Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Ministerstvo kultury se začalo zabývat návrhem na prohlášení mostu za kulturní památku 5. prosince 2019   (19:46) Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Členové týmu Big Shock Racing doufají, že jejich stroje doplují do cíle v pořádku. A těší se, že si své svěřence v Džiddě vyzvednou už 2. ledna 5. prosince 2019   (17:28) Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Z hořícího domu se dostaly tři osoby, dvě byly nadýchané toxickým kouřem, jedna z nich i popálená. Zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice. 5. prosince 2019   (15:19) V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné Pokáceny budou i tři lípy srdčité. Jedna z nich stojí nad dětským hřištěm na Komenského náměstí. Jedná se o velmi proschlý strom s prasklinou na hlavní kosterní větvi a hrozí její pád 5. prosince 2019   (14:07) Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Čertovský svátek patří mezi naše velmi udržované tradice. K někomu chodí Mikuláš na návštěvu, jinde nechává mikulášskou nadílku za dveřmi. 5. prosince 2019   (11:07) Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Při nehodě zemřel převážený šestaosmdesátiletý pacient, další člověk byl zraněn. 5. prosince 2019   (09:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz