vývoj COVID-19
26. 2. 2021
Bohostice 1
Bohutín 14
Borotice 6
Bratkovice 1
Březnice 57
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 2
Dlouhá Lhota 6
Dobříš 111
Dolní Hbity 9
Drahenice 2
Drahlín 8
Drásov 3
Drevníky 3
Drhovy 6
Dubenec 1
Dublovice 10
Dubno 9
Háje 13
Hluboš 10
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 5
Hudčice 7
Hvožďany 10
Jablonná 11
Jesenice 5
Jince 31
Kamýk n. V. 18
Klučenice 6
Kňovice 4
Kosova H. 14
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 3
Lešetice 1
Lhota u Pb 4
M. Hraštice 16
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 22
Nalžovice 15
Narysov 7
Nechvalice 8
Nečín 8
Nedrahovice 2
Nová Ves p. P. 17
Nové Dvory 2
Nový Knín 33
Obecnice 30
Obořiště 6
Ohrazenice 3
Osečany 6
Ostrov 3
Ouběnice 4
Pečice 9
Petrovice 13
Pičín 6
Počepice 5
Podlesí 16
Příbram 475
Prosen. L. 20
Řadíč 3
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 28
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 72
Sedlec-Prč. 32
Sedlice 3
Smolotely 1
Solenice 7
Stará Huť 21
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 10
Svatý Jan 3
Svojšice 3
Tochovice 4
Třebsko 8
Trhové Dušníky 2
Tušovice 4
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 12
Volenice 8
Voznice 8
Vrančice 4
Vranovice 2
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 2
Zalužany 3
Zbenice 2
Zduchovice 8
Městská chata Granit na Šumavě chátrá a každým rokem prodělává. Prodejme ji a investujme do důležitějších věcí, říká radní Holý

15. ledna 2021   (11:18)
Městská chata Granit na Šumavě chátrá a každým rokem prodělává. Prodejme ji a investujme do důležitějších věcí, říká radní Holý

Rada města doporučuje zastupitelům prodat chatu Granit na šumavském Zadově.


Rada města Příbrami doporučuje zastupitelům prodat chatu Granit, která je na šumavském Zadově. Objekt má kapacitu 37 lůžek. Je zde jeden pokoj pětilůžkový, dva dvoulůžkové a sedm čtyřlůžkových. Jeden z pokojů má vlastní sociální zařízení, ostatní pokoje mají společné na chodbě. K dispozici je i společná kuchyně. V přízemí se nachází společenská místnost s televizí a s kapacitou 25 míst. V suterénu je vybudována další místnost s krbem. Vedle chaty se nachází lyžařský vlek i běžkařské tratě. Objekt však každým rokem stojí městskou kasu nemalé peníze, jeho obsazenost je celoročně podprůměrná a budova postupně chátrá. Na její rekonstrukci by podle radního města Jiřího Holého bylo potřeba vynaložit nemalé peníze, které chce město investovat jinde.

V pondělí bude zastupitelstvo rozhodovat o budoucnosti městské chaty Granit na Zadově. Jste zastánce prodeje?
Jsem spíš odpůrce toho, aby město chatu provozovalo. Město by nemělo podnikat. Za prvé to není jeho funkce a za druhé to neumí. Proč máme provozovat chatu, která je někde 100 km na horách? Já ten důvod pořád nemůžu najít. 

Město koupilo chatu před dvaceti lety. Nejvyšší průměrná obsazenost byla 30 % v roce 2019, pak přišel covid. Jen za posledních 5 let prodělala přes jeden milion korun. Chata tak, jak je, nemůže zůstat. Pokud se rozhodneme ji dál provozovat, musíme do ní investovat. A pokud se ukáže, že to ani tak nepůjde, vyhodíme ty peníze z okna.

 
Je možné ji ale někomu pronajmout...
To nic neřeší. Vzdáte se kontroly a čekáte v jakém stavu vám majetek vrátí, jestli ho bude někdo udržovat nebo třeba zkrachuje. Proč to dělat?

Jaký máte názor na případný prodej chaty?

Prodat a peníze investovat do rozvoje města49 %   (868 hl.)
Opravit a pronajímat51 %   (912 hl.)
Takže se nabízí prodej?
Ano, proč tedy chatu neprodat a nepořídit něco, co potřebujeme víc. Každého napadne spousta věcí, na které peníze z prodeje a naši energii věnovat. Peníze, které máme dnes na účtu, jsou připravené na jiné projekty. Ten, kdo sleduje ceny nemovitostí ví, že na prodej je dobrá doba. Každá věc má pro každého jinou cenu, záleží na jeho záměru. Rozhodně si nikdo nemyslí, že prodejní cena bude jen 9,7 milionu. To je znalecký odhad, administrativní spodní hranice. Podle mě se to prodá za násobek odhadu.

Jak myslíte, že hlasování dopadne? 
Netroufnu si odhadovat. Před rokem jsme hlasovali a jen jsme ten problém odsunuli. Nevím, jak to dopadne teď. Probíhá vášnivá diskuze a ta možná něco nového přinese. Hlavně to zase jen neodložit, ale rozhodnout. Buď investovat, říct si kolik a zkusit dál provozovat nebo prodat a říct, jaká je ta nejnižší cena, za kterou jsme ochotní prodat. Zatím se mi zdá, že je v tom víc emocí než rozumu. 
Jak myslíte, že hlasování …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Srážkově bude letošní březen nanejvýš průměrný, možná i mírně sušší. Vláda zavřela školy a školky, omezila pohyb na procházky jen v místě bydliště. Dohlížet bude kromě policie i armáda Vláda zavřela školy a školky, omezila pohyb na procházky jen v místě bydliště. Dohlížet bude kromě policie i armáda Omezení bude platné tři týdny. Středočeský kraj přidá školám 100 milionů korun Středočeský kraj přidá školám 100 milionů korun Většina z peněz půjde na pořízení počítačů, software, stojů určených pro výuku, na … Příbram osadí po městě stojany na kola a chystá nové cyklotrasy Příbram osadí po městě stojany na kola a chystá nové cyklotrasy Lidé v Příbrami si podle cyklistické koncepce přejí lepší propojení s okolními … Lucie (38) o koronaviru: Nemohla jsem dýchat a ztrácela vědomí, převoz do nemocnice si nepamatuji Lucie (38) o koronaviru: Nemohla jsem dýchat a ztrácela vědomí, převoz do nemocnice si nepamatuji Koronavirus Lucii změnil pohled na svět. Nabádá i ostatní, ať nehazardují se svým … Janeček: Závody nejsou zavřené proto, že Babiš vlastnil v minulosti Agrofert, jemuž tak nechce škodit Janeček: Závody nejsou zavřené proto, že Babiš vlastnil v minulosti Agrofert, jemuž tak nechce škodit Místo nouze vyslovte vládě nedůvěru, vyzývá poslance Chcípl PES V Příbrami začne v březnu výstavba nového domova pro seniory V Příbrami začne v březnu výstavba nového domova pro seniory Zařízení bude zaměřené na seniory, kteří vyžadují větší míru ošetřovatelské … Možná budeme opakovat ročník, říká ředitel učiliště v Hluboši Možná budeme opakovat ročník, říká ředitel učiliště v Hluboši Střední odborné učiliště nedaleko Příbrami se vedle teoretické on-line výuky věnuje na … Pokud nebudou návštěvníci Nováku respektovat nařízení vlády, objekt bude uzavřen Pokud nebudou návštěvníci Nováku respektovat nařízení vlády, objekt bude uzavřen V areálu Nový rybník nadále platí nastavená opatření v souvislosti s pandemií …
Přechod v Březnické ulici je osvětlen Přechod v Březnické ulici je osvětlen Nového osvětlení jsme se v tomto týdnu dočkali u přechodu v Březnické ulici. Již nyní …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz