21. 9. svátek má Matouš

Město Příbram převzalo do správy lesopark Odvaly

11. září 2021   (09:43)
Město Příbram převzalo do správy lesopark Odvaly
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Areál je volně přístupný veřejnosti z ulic Pod Kovárnami, Husova a K Podlesí.


Město Příbram převzalo od společnosti Diamo prostory lesoparku Odvaly na Březových Horách. Na konci prázdnin rada města schválila uzavření pachtovní smlouvy ve výši 1000 Kč/ha/rok. Takto propachtováno je 6 hektarů. Cesty v lesoparku se tak v nejbližší době dostanou do správy Technických služeb města Příbram.

„Cílem tohoto kroku je kromě údržby krajiny také zachování a podpora zajímavých druhů rostlin a živočichů,“ řekl pribram.cz starosta města Jan Konvalinka, který připomněl, že lesopark je volně přístupný veřejnosti. 
Lesopark vznikl po úpravě odvalu u dolu Vojtěch na Březových Horách. V této lokalitě probíhaly terénní úpravy a rekultivace, které měly za cíl odstranit ekologická rizika po důlní a úpravárenské činnosti. Zásahy se snížila i kontaminace Litavky zinkem a dalšími těžkými kovy. Práce začaly v létě roku 2012 a dokončeny byly zhruba o 15 měsíců později. Přemístěno během nich bylo zhruba 89 tisíc tun materiálu a navezeno 54 tisíc tun zeminy. Vysazeno bylo 32 tisíc kusů dřevin jako například duby, habry, lípy a javory.
Lesopark má rozlohu přibližně 75 tisíc metrů čtverečních a celkové náklady sanace se vyšplhaly na 150 milionů korun, z nichž dvě třetiny uhradily dotační tituly.

 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz