28. 10. je státní svátek
Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí

16. září 2021   (17:26)
Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun.


Příbramští zastupitelé se zatím nedohodli na odkupu pozemků na Padáku od TJ Baník. Ty mají podle znaleckého posudku hodnotu zhruba 5 milionů korun. Pro odkup hlasovalo pouze 9 z přítomných zastupitelů. S areálem se přitom počítá i v plánu rozvoje sportovních aktivit.

Podle radní Renaty Vesecké (Příbramáci pro Příbram) o využití bývalé sjezdovky projevilo zájem několik klubů. Kromě běžecké trati do kopce na závody Spartan race by zde vzniklo sjezdové centrum pro kola. Vesecká zároveň věří, že by tyto aktivity přilákaly do města mnoho sportovních nadšenců, protože v okolí není moc měst, která by mohla nabídnout něco obdobného.
Rezervovanější k odkupu byl zastupitel Vladimír Král (Šance pro Příbram). Ten se dotazoval na vymahatelnost ale i na to, kdo za špatně postavenou smlouvu ponese odpovědnost. Z diskuze vyplynula i další varianta, že se kluby, které mají o pozemky zájem, domluví o jejich pronájmu s TJ Baník.
 „Jedná se o možnost, nikoliv nutnost. Bylo by to dobré, ale pro město to není nic naprosto esenciálního,“ okomentoval návrh odkupu pozemků i starosta města Jan Konvalinka (ANO). Při závěrečném hlasování pro odkup hlasovalo pouze 9 zastupitelů a návrh kvůli tomu nebyl přijat.

Pozemky nejsou ve vlastnictví města, ale patří TJ Baník kvůli chybě ve smlouvě. V té sice bylo stanoveno, že TJ Baník převede pozemky na město za symbolickou korunu, ale protože chybí časové určení, do kdy tak má být učiněno, je tento nárok právně nevymahatelný.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz