20. 9. svátek má Oleg

Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů

22. srpna 2019   (06:27)
Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů

Lidé žijící ve vnitroblocích měli šanci se vyjádřit k tomu, co by se mělo v místě jejich bydliště zlepšit, využili toho však jen minimálně


Během dubna a května našli obyvatelé vybraných příbramských vnitrobloků ve svých poštovních schránkách dotazník z městského úřadu, ve kterém se mohli vyjádřit k tomu, co je v místě bydliště nejvíce trápí, co by chtěli změnit, do čeho investovat. Hodnotili parkování, stav chodníků a cest, pocit bezpečí, kondici zeleně, umístění nádob na komunální a tříděný odpad a stav městského mobiliáře. Dotazník byl zaměřen na ulice A. Dvořáka, Legionářů, Osvobození, E. Beneše, Pod Čertovým pahorkem, Kremnická či Okružní.

Obyvatelé tak dostali šanci ovlivnit vzhled a funkčnost místa, ve kterém bydlí. Bohužel však drtivá většina rezidentů tuto šanci vůbec nevyužila. Město dostalo zpět pouhých 11 – 17 % distribuovaných formulářů.

„Návratnost dotazníků byla nižší, než jsme předpokládali, přesto se jimi s patřičnou vážností zabýváme. Provedli jsme vyhodnocení a nyní bude následovat přípravná fáze před zadáním zpracování projektu,“ uvedl v městském periodiku Jan Konvalinka, starosta města Příbrami.

Přestože žádná z priorit nad ostatními výrazně nepřevažovala, prakticky ve všech dotazovaných lokalitách si lidé přejí zachovat či upravit veřejnou zeleň. Mnoho ohlasů se vztahuje i ke stavu městského mobiliáře (poškozené lavičky nebo sušáky na prádlo, chybějící odpadkové koše). Lidé chtějí také opravit nebo vybudovat nové chodníky a zlepšit parkování. Naopak jen zlomek dotazníků obsahoval negativní hodnocení v kritériu Pocit bezpečí.

S uskutečněním plánu revitalizace vnitrobloků bude započato v příštím roce.

Město nyní pracuje na přípravě návrhů změn. Nejdříve dojde k zaměření a zjištění existence inženýrských sítí. Následně městský architekt připraví studie, které budou předmětem veřejného projednání s občany. Až poté budou zpracovány projektové dokumentace staveb. Revitalizace je z finančních důvodů rozdělena do několika let, kdy v každém roce bude v rozpočtu vyčleněn určitý podíl právě na vnitrobloky.

„Příbram plánuje v daných vnitroblocích vytvořit příjemně upravený a udržovaný prostor pro všechny generace obyvatel,“ uvedl v periodiku města Příbram místostarosta Martin Buršík.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Barbora dostává novou střechu Barbora dostává novou střechu Huť Barbora se mění k nepoznání. Právě v těchto dnech dostává novou střechu 19. září 2019   (19:35) Příbramští skauti byli okradeni Příbramští skauti byli okradeni Po pachateli pátrají policisté 19. září 2019   (17:04) Při natáčení seriálu Pan Tau běhalo po Kotenčicích slůně Bimbo Při natáčení seriálu Pan Tau běhalo po Kotenčicích slůně Bimbo Přístřeší během natáčení našlo slůně na zahradě místních obyvatel. Dnes je tato filmová hvězda nejvyšší a druhou nejstarší slonicí v pražské ZOO 19. září 2019   (14:15) Čelní střet dvou aut uzavřel silnici u Lešetic Čelní střet dvou aut uzavřel silnici u Lešetic Jedna osoba utrpěla zranění 19. září 2019   (11:41) Ministr vnitra ocenil čtyři příslušníky HZS Středočeského kraje Ministr vnitra ocenil čtyři příslušníky HZS Středočeského kraje Jedním z hrdinů je Bc. Pavel Maňas, profesionální hasič z Příbrami 19. září 2019   (09:12) Zloděj „fajnšmekr“ odcizil konzervy s tuňákem v hodnotě čtyř tisíc Zloděj „fajnšmekr“ odcizil konzervy s tuňákem v hodnotě čtyř tisíc Nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi 19. září 2019   (08:47) V Památníku Vojna v Lešeticích se otevře výstava k listopadu 1989 V Památníku Vojna v Lešeticích se otevře výstava k listopadu 1989 Součástí kulturního programu bude rovněž plánovaný pochod z náměstí T. G. Masaryka v Příbrami do Památníku Vojna 19. září 2019   (06:13) Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Případ vraždy čtyřiašedesátiletého muže otřásl Březnicí koncem dubna tohoto roku. Krajský soud poslal ve středu Lukáše B. do vězení. 18. září 2019   (19:23) Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz