18. 11. svátek má Romana

Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů

22. srpna 2019   (06:27)
Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů

Lidé žijící ve vnitroblocích měli šanci se vyjádřit k tomu, co by se mělo v místě jejich bydliště zlepšit, využili toho však jen minimálně


Během dubna a května našli obyvatelé vybraných příbramských vnitrobloků ve svých poštovních schránkách dotazník z městského úřadu, ve kterém se mohli vyjádřit k tomu, co je v místě bydliště nejvíce trápí, co by chtěli změnit, do čeho investovat. Hodnotili parkování, stav chodníků a cest, pocit bezpečí, kondici zeleně, umístění nádob na komunální a tříděný odpad a stav městského mobiliáře. Dotazník byl zaměřen na ulice A. Dvořáka, Legionářů, Osvobození, E. Beneše, Pod Čertovým pahorkem, Kremnická či Okružní.

Obyvatelé tak dostali šanci ovlivnit vzhled a funkčnost místa, ve kterém bydlí. Bohužel však drtivá většina rezidentů tuto šanci vůbec nevyužila. Město dostalo zpět pouhých 11 – 17 % distribuovaných formulářů.

„Návratnost dotazníků byla nižší, než jsme předpokládali, přesto se jimi s patřičnou vážností zabýváme. Provedli jsme vyhodnocení a nyní bude následovat přípravná fáze před zadáním zpracování projektu,“ uvedl v městském periodiku Jan Konvalinka, starosta města Příbrami.

Přestože žádná z priorit nad ostatními výrazně nepřevažovala, prakticky ve všech dotazovaných lokalitách si lidé přejí zachovat či upravit veřejnou zeleň. Mnoho ohlasů se vztahuje i ke stavu městského mobiliáře (poškozené lavičky nebo sušáky na prádlo, chybějící odpadkové koše). Lidé chtějí také opravit nebo vybudovat nové chodníky a zlepšit parkování. Naopak jen zlomek dotazníků obsahoval negativní hodnocení v kritériu Pocit bezpečí.

S uskutečněním plánu revitalizace vnitrobloků bude započato v příštím roce.

Město nyní pracuje na přípravě návrhů změn. Nejdříve dojde k zaměření a zjištění existence inženýrských sítí. Následně městský architekt připraví studie, které budou předmětem veřejného projednání s občany. Až poté budou zpracovány projektové dokumentace staveb. Revitalizace je z finančních důvodů rozdělena do několika let, kdy v každém roce bude v rozpočtu vyčleněn určitý podíl právě na vnitrobloky.

„Příbram plánuje v daných vnitroblocích vytvořit příjemně upravený a udržovaný prostor pro všechny generace obyvatel,“ uvedl v periodiku města Příbram místostarosta Martin Buršík.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Onemocnění chřipkou může způsobit vážné zdravotní komplikace i u zcela nerizikových pacientů 18. listopadu 2019   (15:04) Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů K vidění budou regionální betlémy nejrůznějších provedení. 18. listopadu 2019   (12:37) Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Na silnici mezi Tochovicemi a Horčápskem byla doprava řízena kyvadlově. 18. listopadu 2019   (09:37) Pochod svobody prošel přes Příbram Pochod svobody prošel přes Příbram Příběhy politických vězňů si připomněli návštěvníci nejen z Příbramska, ale i z Březnice nebo Prahy. Zazněly také autentické příběhy politických vězňů. 18. listopadu 2019   (09:21) V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech Protestní akci uspořádala jedna z obyvatelek Dobříše, svůj nesouhlas se zvířaty v cirkusech přišlo vyjádřit osm lidí 18. listopadu 2019   (06:06) Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení V podzimním období náš imunitní systém snadno podléhá různým virózám, chřipkám nebo i jen obyčejnému nachlazení. Jak se proti nim bránit? 17. listopadu 2019   (17:45) Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bezplatné a anonymní testování se v Příbrami uskuteční na konci listopadu. 17. listopadu 2019   (15:07) Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Přestože odborníci tvrdí, že před sametovou revolucí nebyly potraviny kvalitnější než dnes, mnozí nedají na tehdejší produkty dopustit 17. listopadu 2019   (11:58) Češi si připomínají výročí třiceti let od sametové revoluce Češi si připomínají výročí třiceti let od sametové revoluce Sedmnáctý listopad je jeden z nejvýznamnějších dnů v dějinách České republiky. V roce 1939 nacisté uzavřeli české vysoké školy. O padesát let později si studenti toto výročí připomněli na Albertově, odkud zamířili na protestní pochod do centra Prahy. Tímto byla zahájena sametová revoluce. 17. listopadu 2019   (09:40) Ze života přehradáře: O kulturní vyžití nebyla nouze, životní podmínky byly horší Ze života přehradáře: O kulturní vyžití nebyla nouze, životní podmínky byly horší V souvislosti se stavbou Orlické přehrady se píše o patnácti stovkách dělníků bez dostatečného přísunu pitné vody, bez topení, bydlící v dřevěných barácích a „všude bláto až po uši“ 17. listopadu 2019   (06:53)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz