Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů

22. srpna 2019   (06:27)
Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů

Lidé žijící ve vnitroblocích měli šanci se vyjádřit k tomu, co by se mělo v místě jejich bydliště zlepšit, využili toho však jen minimálněBěhem dubna a května našli obyvatelé vybraných příbramských vnitrobloků ve svých poštovních schránkách dotazník z městského úřadu, ve kterém se mohli vyjádřit k tomu, co je v místě bydliště nejvíce trápí, co by chtěli změnit, do čeho investovat. Hodnotili parkování, stav chodníků a cest, pocit bezpečí, kondici zeleně, umístění nádob na komunální a tříděný odpad a stav městského mobiliáře. Dotazník byl zaměřen na ulice A. Dvořáka, Legionářů, Osvobození, E. Beneše, Pod Čertovým pahorkem, Kremnická či Okružní.

Obyvatelé tak dostali šanci ovlivnit vzhled a funkčnost místa, ve kterém bydlí. Bohužel však drtivá většina rezidentů tuto šanci vůbec nevyužila. Město dostalo zpět pouhých 11 – 17 % distribuovaných formulářů.

„Návratnost dotazníků byla nižší, než jsme předpokládali, přesto se jimi s patřičnou vážností zabýváme. Provedli jsme vyhodnocení a nyní bude následovat přípravná fáze před zadáním zpracování projektu,“ uvedl v městském periodiku Jan Konvalinka, starosta města Příbrami.

Přestože žádná z priorit nad ostatními výrazně nepřevažovala, prakticky ve všech dotazovaných lokalitách si lidé přejí zachovat či upravit veřejnou zeleň. Mnoho ohlasů se vztahuje i ke stavu městského mobiliáře (poškozené lavičky nebo sušáky na prádlo, chybějící odpadkové koše). Lidé chtějí také opravit nebo vybudovat nové chodníky a zlepšit parkování. Naopak jen zlomek dotazníků obsahoval negativní hodnocení v kritériu Pocit bezpečí.

S uskutečněním plánu revitalizace vnitrobloků bude započato v příštím roce.

Město nyní pracuje na přípravě návrhů změn. Nejdříve dojde k zaměření a zjištění existence inženýrských sítí. Následně městský architekt připraví studie, které budou předmětem veřejného projednání s občany. Až poté budou zpracovány projektové dokumentace staveb. Revitalizace je z finančních důvodů rozdělena do několika let, kdy v každém roce bude v rozpočtu vyčleněn určitý podíl právě na vnitrobloky.

„Příbram plánuje v daných vnitroblocích vytvořit příjemně upravený a udržovaný prostor pro všechny generace obyvatel,“ uvedl v periodiku města Příbram místostarosta Martin Buršík.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Kraj podpořil petici za prohlášení kamenného mostu v Dobříši za kulturní památku Kraj podpořil petici za prohlášení kamenného mostu v Dobříši za kulturní památku Chcete zažít pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály? Chcete zažít pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály? O posledním prázdninovém víkendu si můžete prohlédnout zblízka jediné létající savce – netopýry. Zajímavý program bude připraven pro děti i dospělé, nebude chybět ultrazvukový detektor, který zachytí pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály. 3. srpna 2020   (17:24) Příbramská nemocnice hledá vrchní sestru na urologické oddělení Příbramská nemocnice hledá vrchní sestru na urologické oddělení Výběrové řízení potrvá do konce srpna tohoto roku. 3. srpna 2020   (14:57) PR Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice Hasiči museli zraněného muže z vozidla vyprostit. 3. srpna 2020   (08:39) Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Druhý srpnový víkend se do Rožmitálu pod Třemšínem sjedou vojenská a historická vozidla. Hlavní program se odehraje během soboty 8. srpna, kdy posádky čeká orientační závod, návštěvníky pak zábavné odpoledne s hudbou. 3. srpna 2020   (06:16) Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu připomněl také více než tři tisíce Romů povražděných nacisty v noci na 3. srpen 1944 při likvidaci takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi. 2. srpna 2020   (16:03) Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc
Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Kvalita vody na některých přírodních koupalištích se zhoršila. Nový rybník v Příbrami má vodu na nejlepším stupni. 2. srpna 2020   (10:49)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz