28. 10. je státní svátek
Město Dobříš zajistilo pro své občany další BIOtejnery

6. listopadu 2020   (13:19)
Další 3 fotografie v galeriiMěsto Dobříš zajistilo pro své občany další BIOtejnery
foto: am.cz_Denisa Havlíčková

V červnu byl v Dobříši umístěn první BIOtejner, který efektivně řeší nakládání s kuchyňským biologickým odpadem rostlinného původu. Na základě zájmu občanů už jsou dnes ve městě tři.


BIOtejner je nový typ kompostéru, který řeší efektivní, ekonomické a ekologické nakládání s biologickým odpadem rostlinného původu. Tato nádoba je vyrobena z přírodních materiálů. Procesu kompostování pomáhají nasazené žížaly, které kompost provzdušňují. Díky tomu nezapáchá a proces se tak zásadním způsobem urychluje. 

„Otázku likvidace biologicky rozložitelného odpadu řešíme v návaznosti na systém MESOH dlouhodobě. Na základě dobré zkušenosti jsme se rozhodli v říjnu instalovat na městská sídliště pro několik bytových domů další dva velké BIOtejnery. Obyvatelé žijící v lokalitách, kde jsou BIOtejnery umístěny, dostali do svých schránek letáky s informacemi, co do BIOtejneru mohou odkládat. Využívat je začali téměř okamžitě. O kontrolu biologického odpadu v nádobách se za město Dobříš stará odpadová hospodářka ve spolupráci se zaměstnanci společnosti Dokas. V některých případech občané dokonce projevili zájem si po naplnění nádoby kompost zpracovat sami,“ uvádí místostarostka města Dobříš, Bc. Dagmar Mášová. 
„Upřímně musím říci, že jsem velmi mile překvapena zájmem a nadšením občanů a čistotou odloženého odpadu. Chtěla bych poděkovat všem zodpovědným občanům, kteří svůj biologický odpad rostlinného původu kompostují, ať už na své zahradě, nebo využívají nové BIOtejnery, a tím předcházejí vzniku odpadu v popelnicích či kontejnerech,“ zhodnotila Jana Staňková za tým MOJE ODPADKY. 

Fotogalerie

Město Dobříš zajistilo pro své občany další BIOtejnery () Město Dobříš zajistilo pro své občany další BIOtejnery (1) Město Dobříš zajistilo pro své občany další BIOtejnery (2)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Denisa Havlíčková
autor: Jana Fedorová

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz