13. 8. svátek má Alena

Město Dobříš se vyjádřilo k pokutě od ÚOHS, část viny podle něj nese bývalý jednatel společnosti Dokas

21. července 2020   (12:50)
Město Dobříš se vyjádřilo k  pokutě od ÚOHS, část viny podle něj nese bývalý jednatel společnosti Dokas

Město Dobříš zadalo zakázku své společnosti Dokas bez výběrového řízení, což je možné. Firma ale nesplňuje potřebné kritérium.


Půl milionů korun musí během září zaplatit město Dobříš jako pokutu, kterou udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Problémem je zakázka na svoz komunálního odpadu, kterou město zadalo své firmě Dokas bez výběrového řízení. To samo o sobě nepředstavuje problém, pokud je firma vlastněna městem a 80 procent své činnosti vykonává pro město.
 

Město Dobříš poslalo naší redakci vyjádření k tomuto problému. V něm vysvětluje, že k uzavření smlouvy došlo ke konci roku 2017 mezi bývalým starostou Stanislavem Vackem a minulým jednatelem Dokas Janem Markem. Při zkoumání kritéria o 80 procentech činnosti vykonávané pro město se posuzují tři účetní obdobní. Úřad tak posuzoval roky 2014, 2015 a 2016.
 
„Tehdejší vedení města si bylo vědomo požadavku zákona. Proto pracovalo v druhé polovině roku 2017 na detailech restrukturalizace DOKAS tak, aby podmínka 80% obratu ze zakázek města byla plněna. Strategický dokument schválila rada města na schůzi konané dne 9.1.2018 a uložila úkoly jednateli DOKAS. Úřad pro hospodářskou soutěž však při svém zkoumání došel k názoru, že k dostatečné reorganizaci nedošlo,“vysvětluje starosta města Dobříš Pavel Svoboda (Pro Dobříš).
Podle Svobody byl jednatel firmy Dokas Jan Marek opakovaně vyzýván, aby omezil služby pro jiné subjekty a zajistil tak fungování firmy v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Podle vedení města byla jeho aktivita nedostatečná, což bylo jedním z důvodů jmenování nového jednatele, který má splnění výše zmíněných kritérií jako svůj hlavní úkol. Změněna byla i zakladatelská listina společnosti Dokas.
 

Město Dobříš dne 12.5.2020 podalo proti rozhodnutí ÚOHS rozklad, kde jsme se na 9 stránkách snažili vysvětlit argumenty proti udělení pokuty. Předseda Úřadu dne 13.7.2020 potvrdil rozhodnutí 1. stupně. Udělení pokuty je tedy pravomocné a město Dobříš ji musí do 13.9.2020 včetně poplatku za vedení správního řízení ve výši 1 000 Kč uhradit. V současné době zvažujeme podání žaloby ke Krajskému soudu v Brně,“ dodává závěrem Svoboda, s nímž souhlasí i bývalý starosta Stanislav Vacek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Petr Obdržálek

autor: Jakub Pečenka

Další články

Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46) Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Odběrová místa, která byla kvůli očekávanému náporu turistů zmobilizována, podle Babiše mají zůstat v novém režimu, aby byla připravena na případný nárůst počtu nakažených. 13. srpna 2020   (15:35) Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Ve středu 12. srpna v odpoledních hodinách došlo k situaci, kdy nově instalované sloupky nereagovaly na sirénu vozidel záchranné služby. 13. srpna 2020   (14:03) V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí Nepřehlédněte V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Pandemie koronaviru a s ní spojená vládní omezení zasáhla celou tuzemskou ekonomiku. 13. srpna 2020   (11:11) Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Před třemi lety bylo otevřelo v Příbrami (v Dlouhé ulici) neobyčejné hračkářství s kvalitními hračkami, které neobsahují plasty a zároveň rozvíjejí potenciál vašich dětí. Majitelka obchodu však z časových důvodů nemůže obchod dále provozovat. 13. srpna 2020   (09:01) Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům
Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz