vývoj COVID-19
19. 1. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 9
Bohutín 15
Borotice 7
Březnice 52
Buková u Pb 9
Bukovany 2
Čenkov 8
Cetyně 2
Chotilsko 5
Chrást 3
Chraštice 1
Čím 8
Daleké Dušníky 2
Dlouhá Lhota 1
Dobříš 111
Dolní Hbity 20
Drahenice 2
Drahlín 9
Drásov 5
Drevníky 2
Dubenec 7
Dublovice 14
Dubno 2
Háje 5
Hluboš 9
Hřiměždice 10
Hudčice 2
Hvožďany 14
Jablonná 8
Jesenice 15
Jince 15
Kamýk n. V. 8
Klučenice 8
Kňovice 2
Korkyně 3
Kosova H. 10
Kotenčice 1
Koupě 2
Kozárovice 2
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 8
Lazsko 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 10
M. Hraštice 17
Milín 34
Modřovice 1
Mokrovraty 18
Nalžovice 8
Narysov 8
Nechvalice 14
Nečín 6
Nedrahovice 4
Nepomuk 5
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 5
Nové Dvory 7
Nový Knín 19
Občov 4
Obecnice 28
Obořiště 13
Obory 1
Osečany 1
Ostrov 4
Ouběnice 2
Pečice 1
Petrovice 16
Pičín 9
Počaply 5
Počepice 6
Podlesí 14
Příbram 342
Příčovy 3
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 46
Rybníky 1
Sádek 4
Sedlčany 50
Sedlec-Prč. 33
Smolotely 8
Solenice 8
Stará Huť 10
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 5
Svatý Jan 7
Svojšice 3
Tochovice 20
Třebsko 8
Tušovice 1
Velká Lečice 1
Věšín 8
Višňová 7
Volenice 7
Voznice 7
Vrančice 1
Vranovice 6
Vševily 2
Vys. Chlumec 8
Vysoká u Příbramě 2
Zalužany 8
Zduchovice 1
Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely

KRIMI
3. prosince 2020   (16:59)
Dalších 5 fotografií v galeriiMaskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely

Příbramští policisté zadrželi 30letého recidivistu, který se vloupal do rodinných domů a kterému nebyl svatý ani farní úřad. Muž teprve letos v dubnu opustil brány věznice, kde si odpykával 7letý trest za majetkovou trestnou činnost.


Krádež, krádež ve stadiu pokusu, poškození cizí věci, výtržnictví, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné opatření platebního prostředku, porušování domovní svobody – to je výčet trestných činů, z kterých v těchto dnech obvinili příbramští policisté 30letého muže, který se vloupal do několika rodinných domů v obci na Příbramsku. Recidivista s bezmála dvěma desítkami záznamů v trestním rejstříku a 7letým trestem odnětí svobody, který si odpykal letos v dubnu za majetkovou trestnou činnost, se nezdráhal vyhrožovat násilím svědkům, kteří jej při vloupání vyrušili, ani zapálit auto k zahlazení stop.

Zadržení zkušeného, ale i otřelého recidivisty předcházela dvě oznámení na linku tísňového volání 158 během jediného dne. Na policisty se v rozmezí třech hodin obrátili hned dva majitelé rodinných domů z obce Velká, kterým do té doby neznámý muž zásadním způsobem narušil soukromí.
V prvním případě vyrušil pachatele sám majitel domu, ten díky tomu nestihl nic odcizit, nasedl do vozidla a ujel. Při vloupání do druhého rodinného domu byl bohužel již značně „úspěšný“. Kromě několika desítek tisíc korun si odnesl především spoustu drahých, ale i dobou ceněných šperků starých například i dvě stě let. Majitelé tak přišli o hodnotné rodinné šperky za téměř jeden milion korun, seznam odcizených věcí čítá přes stovku položek. Nicméně v tomto případě jej nevyrušili majitelé domu, ale náhodní svědci, kteří se ho snažili pronásledovat. Pachatel tak ani nestihl nasednout do auta, kterým přijel a s kradenými věcmi se dal na útěk.
 
Vůz byl také jedním ze zásadních vodítek pro policisty v souvislosti s pátráním po pachateli, přičemž již nebylo pochyb o tom, že totožným vozem přijel i na místo prvního vloupání v obci Háje a následně přejel do zhruba o 18 km vzdálené obce Velká. Policisté prováděli již od oznámení prvního vloupání řadu šetření a současně se i rozjelo pátrání po neznámém pachateli, kdy se sám podezřelý snažil zahladit stopy.

Ještě v noci přijel k odstavenému vozidlu maskovaný kuklou, polil jej hořlavinou a zapálil.  V té době již byli na místě i policisté, kteří se muže snažili zadržet. Sami se však ještě museli chránit před hořícím vozem, který se samovolně rozjel proti nim a následně i proti budově, na kterou hrozilo rozšíření požáru. Podezřelý rychle nasedl zpět do vozu a nezastavily jej ani výstřely. Před policisty se ale dlouho neskrýval. Několik hodin po zapálení vozu jej zadrželi v jednom z příbramských bytů, kdy se k trestné činnosti doznal.
V rámci šetření policisté také zjistili, že se 30letý muž měl vloupat nejen do rodinných domů v obci na Příbramsku, ale také do objektu farního úřadu Náboženské obce Církve československé husitské v Příbrami, odkud si odnesl čtyři desetikoruny. Za sebou ale zanechal škodu za dva tisíce korun. 

Policistům se také podařilo zajistit necelou polovinu kradených šperků, jejich hodnota bude předmětem znaleckého zkoumání.

V současné době je již 30letý recidivista, obviněný ze sedmi trestných činů (krádež, krádež ve stadiu pokusu, poškození cizí věci, výtržnictví, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné opatření platebního prostředku, porušování domovní svobody), vyšetřován vazebně. Soudce akceptoval vazební vyšetřování z důvodu, aby se obviněný, který si  letos v dubnu odpykal 7letý trest odnětí svobody za majetkové delikty, nevyhýbal trestnímu stíhání, případně aby trestnou činnost neopakoval. V případě, že muže soud uzná vinným z výše uvedených trestných činů, hrozí mu trest odnětí svobody od 2 do 8 let. 
V rámci šetření policisté také zjistili, …

Fotogalerie

Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely () Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely (1) Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely (2) Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely (3) Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
PČR
foto:úvod: ilustr_Pavel Jaňurek
galerie: PČR

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Vařeka: Městské budovy nám padají na hlavu. Raději investujeme do ruiny na Šumavě? Vařeka: Městské budovy nám padají na hlavu. Raději investujeme do ruiny na Šumavě? Video: Schvalování návrhu prodeje chaty na šumavském Zadově předcházela tříhodinová debata, místy velmi bouřlivá. Radní Příbrami Jindřich Vařeka reagoval na příspěvek bývalého městského ekonoma Václava Dvořáka. 19. ledna 2021   (21:01) Některá oddělení příbramské nemocnice povolují návštěvy Některá oddělení příbramské nemocnice povolují návštěvy Nutné je splnit mnoho hygienických opatření. 19. ledna 2021   (18:08) V areálu nemocnice na Zdaboři vznikne velkokapacitní očkovací centrum V areálu nemocnice na Zdaboři vznikne velkokapacitní očkovací centrum Středočeský kraj začal připravovat velkokapacitní očkovací centra 19. ledna 2021   (15:50) Do Chotilska spěchal vrtulník pro opařené dítě Do Chotilska spěchal vrtulník pro opařené dítě Operační středisko středočeské záchranky přijalo v úterý před 12. hodinou oznámení o opaření dítěte v obci Chotlisko na Příbramsku. Na místo vyjela pozemní posádka, vzhlédl i vrtulník. 19. ledna 2021   (13:27) Kdo bude držet hubu a krok, dostane. Kdo ne, nedostane vůbec nic, řekl majitel jineckého pivovaru Kdo bude držet hubu a krok, dostane. Kdo ne, nedostane vůbec nic, řekl majitel jineckého pivovaru Chcípl PES se má stát politickým hnutím, restaurace budou buňkami 19. ledna 2021   (11:37) Petr Větrovský připomene v dokumentu příběh fotbalisty Kollera Petr Větrovský připomene v dokumentu příběh fotbalisty Kollera Sportovní snímek s názvem Jan Koller - příběh obyčejného kluka by měl mít českou premiéru 3. února. 19. ledna 2021   (08:30) Příbram nebude prodávat chatu Granit na šumavském Zadově Příbram nebude prodávat chatu Granit na šumavském Zadově Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce Podle radního Středočeského kraje pro školství Milana Váchy nedojde po dnešním jednání ke sloučení obou příbramských gymnázií až tak rychle. 18. ledna 2021   (20:43) Školy budou v současném režimu pokračovat i příští týden Školy budou v současném režimu pokračovat i příští týden Aktuálně jsou otevřené pouze mateřské a speciální školy a první a druhé třídy škol základních. 18. ledna 2021   (18:18)
Finanční výbor v Příbrami je prozatím bez předsedy Finanční výbor v Příbrami je prozatím bez předsedy Na prosincovém jednání zastupitelstva města byly politické subjekty vyzvány k nominaci předsedy a člena finančního výboru. Nominace přišla pouze jedna. 18. ledna 2021   (18:05)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz