vývoj COVID-19
27. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 8
Borotice 4
Bratkovice 1
Březnice 41
Buková u Pb 3
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chotilsko 7
Chrást 1
Čím 12
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 75
Dolní Hbity 6
Drahenice 3
Drahlín 17
Dubenec 8
Dublovice 6
Dubno 6
Háje 7
Hluboš 2
Hlubyně 4
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 4
Jesenice 6
Jince 13
Kamýk n. V. 6
Klučenice 4
Korkyně 1
Kosova H. 5
Koupě 1
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lazsko 2
Lešetice 3
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 10
Milín 16
Modřovice 1
Mokrovraty 7
Nalžovice 3
Narysov 6
Nechvalice 4
Nečín 2
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 5
Nový Knín 19
Občov 2
Obecnice 16
Obořiště 7
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Pečice 4
Petrovice 15
Pičín 8
Podlesí 15
Příbram 288
Příčovy 4
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Rybníky 1
Sádek 3
Sedlčany 37
Sedlec-Prč. 40
Smolotely 2
Solenice 12
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 2
Tochovice 7
Třebsko 6
Trhové Dušníky 6
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 4
Voznice 2
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 3
Vysoká u Příbramě 1
Zduchovice 1
Županovice 1
Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely

KRIMI
3. prosince 2020   (16:59)
Dalších 5 fotografií v galeriiMaskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely

Příbramští policisté zadrželi 30letého recidivistu, který se vloupal do rodinných domů a kterému nebyl svatý ani farní úřad. Muž teprve letos v dubnu opustil brány věznice, kde si odpykával 7letý trest za majetkovou trestnou činnost.


Krádež, krádež ve stadiu pokusu, poškození cizí věci, výtržnictví, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné opatření platebního prostředku, porušování domovní svobody – to je výčet trestných činů, z kterých v těchto dnech obvinili příbramští policisté 30letého muže, který se vloupal do několika rodinných domů v obci na Příbramsku. Recidivista s bezmála dvěma desítkami záznamů v trestním rejstříku a 7letým trestem odnětí svobody, který si odpykal letos v dubnu za majetkovou trestnou činnost, se nezdráhal vyhrožovat násilím svědkům, kteří jej při vloupání vyrušili, ani zapálit auto k zahlazení stop.

Zadržení zkušeného, ale i otřelého recidivisty předcházela dvě oznámení na linku tísňového volání 158 během jediného dne. Na policisty se v rozmezí třech hodin obrátili hned dva majitelé rodinných domů z obce Velká, kterým do té doby neznámý muž zásadním způsobem narušil soukromí.
V prvním případě vyrušil pachatele sám majitel domu, ten díky tomu nestihl nic odcizit, nasedl do vozidla a ujel. Při vloupání do druhého rodinného domu byl bohužel již značně „úspěšný“. Kromě několika desítek tisíc korun si odnesl především spoustu drahých, ale i dobou ceněných šperků starých například i dvě stě let. Majitelé tak přišli o hodnotné rodinné šperky za téměř jeden milion korun, seznam odcizených věcí čítá přes stovku položek. Nicméně v tomto případě jej nevyrušili majitelé domu, ale náhodní svědci, kteří se ho snažili pronásledovat. Pachatel tak ani nestihl nasednout do auta, kterým přijel a s kradenými věcmi se dal na útěk.
 
Vůz byl také jedním ze zásadních vodítek pro policisty v souvislosti s pátráním po pachateli, přičemž již nebylo pochyb o tom, že totožným vozem přijel i na místo prvního vloupání v obci Háje a následně přejel do zhruba o 18 km vzdálené obce Velká. Policisté prováděli již od oznámení prvního vloupání řadu šetření a současně se i rozjelo pátrání po neznámém pachateli, kdy se sám podezřelý snažil zahladit stopy.

Ještě v noci přijel k odstavenému vozidlu maskovaný kuklou, polil jej hořlavinou a zapálil.  V té době již byli na místě i policisté, kteří se muže snažili zadržet. Sami se však ještě museli chránit před hořícím vozem, který se samovolně rozjel proti nim a následně i proti budově, na kterou hrozilo rozšíření požáru. Podezřelý rychle nasedl zpět do vozu a nezastavily jej ani výstřely. Před policisty se ale dlouho neskrýval. Několik hodin po zapálení vozu jej zadrželi v jednom z příbramských bytů, kdy se k trestné činnosti doznal.
V rámci šetření policisté také zjistili, že se 30letý muž měl vloupat nejen do rodinných domů v obci na Příbramsku, ale také do objektu farního úřadu Náboženské obce Církve československé husitské v Příbrami, odkud si odnesl čtyři desetikoruny. Za sebou ale zanechal škodu za dva tisíce korun. 

Policistům se také podařilo zajistit necelou polovinu kradených šperků, jejich hodnota bude předmětem znaleckého zkoumání.

V současné době je již 30letý recidivista, obviněný ze sedmi trestných činů (krádež, krádež ve stadiu pokusu, poškození cizí věci, výtržnictví, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné opatření platebního prostředku, porušování domovní svobody), vyšetřován vazebně. Soudce akceptoval vazební vyšetřování z důvodu, aby se obviněný, který si  letos v dubnu odpykal 7letý trest odnětí svobody za majetkové delikty, nevyhýbal trestnímu stíhání, případně aby trestnou činnost neopakoval. V případě, že muže soud uzná vinným z výše uvedených trestných činů, hrozí mu trest odnětí svobody od 2 do 8 let. 
V rámci šetření policisté také zjistili, …

Fotogalerie

Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely () Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely (1) Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely (2) Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely (3) Maskovaného zloděje na Příbramsku nezastavily ani výstřely (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
PČR
foto:úvod: ilustr_Pavel Jaňurek
galerie: PČR

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Žáci dostanou pololetní hodnocení, většina z nich elektronicky Žáci dostanou pololetní hodnocení, většina z nich elektronicky V pátek čekají školáky jednodenní pololetní prázdniny. Další lidé z Dobříše, Hájů a Staré Huti začnou na jaře s kompostováním Další lidé z Dobříše, Hájů a Staré Huti začnou na jaře s kompostováním Nové nádoby na biologicky rozložitelný odpad z kuchyně a ze zahrad dostanou stovky … Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Z preventivních důvodů skončil v nemocnici. V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila Policisté ve středu v podvečer šetřili příčinu dopravní nehody u OBI. Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Ke změně ve vedení města muselo dojít kvůli úmrtí Josefa Vondráška, který stál v čele … Nepřehlédněte Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací V Příbrami očkování veřejnosti nad 80 let zatím neodstartovalo. Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Petici je možné podepsat do 1. března tohoto roku. V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V zimním období se do sklepů častěji vkrádají zloději, kteří nepohrdnou žádným zbožím. … Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Na vaše dotazy bude zdarma odpovídat 11. února od 13:00. Otázky můžete klást již … CHAT S OSOBNOSTÍ
Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem K nehodě mělo dojít v úterý odpoledne.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz