Markéta Škodová: Vyzývám J. Vařeku k veřejné omluvě za lživé a manipulativní výroky
22. srpna 2021 (14:57)
foto: Martin Andrle/se souhlasem
Důrazně se ohrazuji proti označení teroristka, navíc ve spojení s tím, že bych to měla být já, kdo úmyslně ohrožuje lidské životy, reaguje Markéta Škodová.
Bývalý starosta a současný radní Příbrami Jindřich Vařeka ve svém pátečním vystoupení na webu www.pribram.cz opět posunul hranice představitelného.
Nebudu zde teď podrobně rozebírat množství zavádějících nebo dokonce nepravdivých informací, které J. Vařeka ve videu poskytl o průběhu a dalších souvislostech demolice tří domů stojících v horní části Václavského náměstí. To bude jistě obsahem textů od novinářů nebo od lidí, kteří jsou v případu zainteresovaní třeba jako účastníci řízení o odstranění stavby. Předpokládám také, že další informace se dozvíme od dotčených orgánů státní správy, např. od stavebního úřadu nebo krajské hygienické stanice.
Jako jedna z pětice jím jmenovaných Příbramáků jsem se prý „vyjádřila, jaký je stav těch domů“ a následně byla J. Vařekou zařazena mezi teroristy, nepřátele, fanatiky, aktivisty či nositele radikálních názorů. Osobně jsem se na sociálních sítích, v médiích ani jinde ve veřejném prostoru ke stavu domů čp. 104, 105 a 106 nevyjadřovala. Důrazně se také ohrazuji proti označení teroristka, navíc ve spojení s tím, že bych to měla být já, kdo úmyslně ohrožuje lidské životy.
Projev J. Vařeky velmi pravděpodobně naplnil hned několik znaků trestného činu pomluvy podle § 184 trestního zákoníku. Pominu-li oblast trestního práva a zůstanu u obyčejné morálky, považuji za absolutně nepřijatelné, aby o mně kdokoli takovým hrubým, hanlivým a lživým způsobem veřejně hovořil. Navíc, jedná-li se o jednoho z nejvyšších představitelů našeho města. Z tohoto důvodu požaduji po Jindřichovi Vařekovi veřejnou omluvu.
Markéta Škodová
Markéta Škodová
foto, video: Jindřich Vařeka/se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Markéta Škodová
autor: Markéta Škodová
Další články
Bouřky znovu udeří: zasáhnou západní, severní i střední Čechy
Meteorologové předpovídají i na středu 6. května hrozbu místy i silných bouřek.
AKTUÁLNĚ
Adventure golf Milín zve na prodloužený víkend: volný vstup i soutěž o lístky na Moniku Absolonovou
Adventure golf Milín připravil na prodloužený víkend od pátku 8. května do neděle 10. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spor o jed na hraboše sílí: ochranáři varují před dopady na krajinu
Možný návrh na opětovné plošné použití jedu proti přemnoženým hrabošům vyvolává ostrou …
ZVÍŘATA
Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde
Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale …
LIFESTYLE
Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor
Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé …
ANKETA
Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami
Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými …
AKTUÁLNĚ
Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu
MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní …
Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září
Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za …
AKTUÁLNĚ
MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr
Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. …
AKTUÁLNĚ
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE




