Má se na Nováku platit vstupné a povolit vstup psům? Názor veřejnosti sleduje studentská práce
31. října 2022 (06:23)
foto: Sportovní zařízení města Příbram
„Chtěl jsem, aby má diplomová práce měla reálný přínos, ideálně v mém rodném městě,“ říká o záměru a výběru tématu student UK FTVS Antonín Schejbal.
Sportovně-rekreační areál Nový rybník v Příbrami nabízí množství příležitostí, jak trávit aktivně i pasivně volný čas v přírodním prostředí téměř v centru města. V létě sem místní láká především koupání s písečnou pláží pro dětské návštěvníky, sportuje se na basketbalovém a workoutovém hřišti nebo in-line dráze. Živý provoz je také ve skateparku, u něhož v tomto roce vyrostlo nové parkourové hřiště. Vstup do areálu, který v posledních letech prochází masivními proměnami, je zdarma. Platí se například za služby minigolfu a minikempu.
Areál Nový rybník a mínění veřejnosti o některých aspektech jeho fungování jsou tématem diplomové práce studenta Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (a zároveň příbramského zastupitele) Antonína Schejbala. „Areál se nachází kousek od mého bydliště a moc rád toto místo navštěvuji. Často se stává tématem veřejných diskuzí a rád bych pomocí anketního šetření na reprezentativním vzorku dotazovaných zjistil odpovědi na vybrané téma,“ říká Antonín Schejbal.
Otázky v dotazníku se zabývají například zavedením vstupného, zákazem pití alkoholu nebo venčení psů v areálu. Část z nich je otevřená, a respondenti tak dostanou prostor pro nové nápady, připomínky či zpětnou vazbu. Sběr dat končí 15. listopadu. „V současné době mám již přes 450 vyplněných dotazníků a sháním pouze respondenty starší padesáti let,“ doplňuje Antonín Schejbal, který che mít kompletní vyhodnocení ankety hotové v polovině prosince.
Dalšímu projektu města, konkrétně plánované výstavbě atletického oválu a sportovní haly, se ve své magisterské diplomové práci věnovala Dominika Lukešová. Studie absolventky Fakulty architektury na pražském ČVUT si letos všimlo vedení města, a autorku pozvalo na prezentaci jejího návrhu. Obdobný záměr naznačuje také Antonín Schejbal: „Chtěl jsem, aby má diplomová práce měla reálný přínos, ideálně v mém rodném městě.“ Anketu najdou zájemci pod tímto odkazem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Příbram porazila Jihlavu 3:0 a zůstává v čele druhé ligy
•Do Hvožďan se sjedou heligonkáři
•Pachatel se vrací na místo činu: Matador příbramského basketu je zpátky v akci
Další články
Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu
Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného …
AKTUALIZOVÁNO
Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí
Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko
Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník?
Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. …
ROZHOVOR
Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové
Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v …
AKTUÁLNĚ
Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě
Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní …
DOPRAVA
Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se!
V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na …
VIDEO
Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou
Míst pro parkování ve městě ubývá a počet aut naopak stále roste. Ulice kolem domů se …
PR
Velikonoce v hornickém stylu! Hornické muzeum zve na jarní oslavy plné tradic a řemesel
Přijďte si užít velikonoční svátky tak, jak je prožívali březohorští havíři a …
VELIKONOCE
Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho
Příbram připravuje novou vyhlášku, která má omezit hlučné činnosti o nedělích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE




