29. 4. svátek má Robert
PB | Realitní

Lvi si málem znovu vylámali drápky na Kocourech a odjíždějí z Příbrami s těsnou výhrou 3:2

26. ledna 2024   (12:00)

V 19. kole ČEZ volejbalové extraligy mužů přivítal domácí VK TROX Příbram pražský velkoklub VK Lvi Praha. Zápas jako ruská ruleta se divákům musel líbit. Po výbuchu v prvním setu se Kocouři dokázali vzchopit a vývoj zápasu otočili. Škoda koncovky pátého setu, ve které byli Pražané o chlup lepší a odvážejí si po zásluze 2 body. VK TROX Příbram – VK Lvi Praha 2:3 (14:25, 28:26, 25:19, 17:25, 12:15)

Do Příbrami zavítal ve čtvrtek úřadující mistr republiky Lvi Praha, který měl domácím co vracet. Kocouři totiž jako jediní v tomto ročníku dokázali Lvy porazit na jejich palubovce (3:2) a Pražané toužili po odvetě. Příbram byla ovšem též na vítězné vlně s bilancí čtyř po sobě jdoucích výher a nehodlala dát svou kůži lacino. Argentinský trenér Lvů Barrial si přesto kvůli nabitému programu dovolil luxus a poslal do hry obměněnou sestavu, když dal příležitost několika hráčům z lavičky. „Máme za sebou velmi náročné utkání v Lize mistrů, takže jsme museli trochu protočit sestavu, aby si mohli někteří hráči odpočinout,“ vysvětloval po zápase.

Utkání začalo z pohledu domácích tristně. Praha se po sérii kvalitních servisů Madsena rychle ujala vedení 5:0. Po další šňůře hostů svítilo záhy na ukazateli skóre 2:11 a Kocouři by se v daný moment nejradši zahrabali do země. Lvi pak přeci jen mírně povolili, vystřídali polovinu lavičky, přesto si v poklidu došli pro snadné vítězství 14:25. „Dnešní zápas jsme začali špatně, vypadalo to, že jsme do něj vstoupili bázlivě“, sypal si popel na hlavu kapitán Rosenbaum.
Ve druhém setu se Šípková Růženka z Příbrami přeci jen probudila ze zimního spánku a začal se konečně hrát vyrovnaný duel, plný dramatických výměn. V epické koncovce dokázali Kocouři odvrátit několik setbolů a s diváky v zádech dotáhli téměř ztracený set k vítězství 28:26. „Od druhého setu jsme se do toho dostali. Začali jsme lépe přijímat a též se nám začalo dařit více na servisu,“ popisoval kapitán domácích.
Třetí set pokračoval zpočátku ve vyrovnaném tempu, oba týmy držely svůj servis a bez problému ztrátovaly. Za stavu 8:8 přidala Příbram 2 přímé body z podání a hostující Lvi sáhli za stavu 8:11 po prvním oddechovém čase. Příbramští se dostali do laufu a hráli výborně. Nervozita na straně Pražanů narůstala, což se mimo jiné projevilo i nepovedeným dvojstřídáním, které rozhodčí zrušil pro nepřipravenost kapitána Janoucha. V jednu chvíli začali zbytečně diskutovat s rozhodčími, za což právem obdrželi žlutou kartu. Poté šla jejich hra z kopce a Kocouři jednoznačně dotáhli třetí set do vítězného konce poměrem 25:19. I kapitán hostů musel uznat, že Příbram hrála výborně. „Nakopl je ten druhý set, který v koncovce vyhráli, tam hráli odvážněji než my. Nakoplo je to i do dalšího setu, který hráli na hranici, někdy až za hranicí rizika a vycházelo jim to,“ líčil Janouch.
Třetí set pokračoval zpočátku ve vyrovnaném …

Čtvrtý set začal drobným náskokem pražského týmu a Příbrami se nedařilo vedení soupeře smazat. Bylo to o drobných nepřesnostech, které se na příbramské polovině hřiště objevovaly, zatímco na druhé straně vše šlapalo jak hodinky. Především v útoku byli hosté velmi účinní, a i když neměli občas ideálně nahráno, chytře si pomáhali zalívkami. Za stavu 13:17 si domácí vyčerpali poslední oddechový čas. Pražští Lvi ale dále tlačili servisem a čtvrtý set si bez problémů dohráli, čímž poslali zápas do rozhodujícího dějství.
Tie-break byl velmi vypjatý, vedení nejprve získala Praha, nicméně Příbrami se v polovině setu podařilo vrátit do utkání, když srovnala na 8:8. O výsledku setu a celého zápasu rozhodlo to, že hosté ve správnou chvíli vystavili kvalitní dvojblok na síti, díky kterému získali v klíčových výměnách dva body navíc a úspěšně dotáhli zápas do zdárného konce (12:15). „Samozřejmě vedli jsme 2:1 po tom prvním setu, kdy jsme dostali pořádnou kládu. Z toho jsme se dostali, bojovali jsme, vycházelo nám skoro všechno, riskovali jsme a hráli na hranicích svých možností. Prohra 3:2 nás mrzí, protože ten sport se musel divákům líbit. Na druhou stranu musím říct, že takovéto zápasy budou kluky posouvat dál v jejich kariéře a v tom, co budou do budoucna umět,“ uzavřel trenér Vašina.
VK TROX Příbram nemusí být zklamaný, neboť vyjma prvního setu se dokázal vyrovnat ambicióznímu, hvězdami nabitému týmu. Vzhledem k faktu, že nejbližší rival Odolena Voda prohrál v souběžně hraném zápase v Brně 0:3, má Příbram na šestém místě už tříbodový náskok. Již v sobotu 27.1. nastoupí Kocouři k dalšímu utkání, tentokrát na palubovce posledního Ústí nad Labem.
VK TROX Příbram nemusí být zklamaný, neboť …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák