17. 9. svátek má Naděžda
Lockdown a výdejové okénko bylo dobrodružství, mělo to „drive“, ale konečně jsme zase otevřeli dveře, říká kavárník

3. prosince 2020   (19:49)
Lockdown a výdejové okénko bylo dobrodružství, mělo to „drive“, ale konečně jsme zase otevřeli dveře, říká kavárník
foto: pribram.cz

Jídla a pití bylo dostatek, co se týče kapacity, té už bylo méně. Lidé si dokonce tvoří rezervace na několik dní dopředu. Jak probíhal první den znovuotevření jsme se zeptali bistra rynk., Cafe Smoo a Taste Coffee.


Česko se po téměř dvou měsících částečně vrátilo do běžného života. Vláda v neděli rozhodla, že veškerá omezující protiepidemická opatření přejdou od čtvrtka do nižšího třetího stupně. S omezeními se tak došlo k otevření obchodů, služeb i restaurací a kaváren.
 
Lidé se snažili své podniky podporovat i během lockdownu, pro kávu a zákusek si docházeli pravidelně. V případě bistra rynk. to ale nešlo, bohužel neměli výdejové okénko. Nicméně všechny podniky se na dnešní den velmi těšily a konečně přivítaly své zákazníky u stolu. Jak to u nich dnes vypadalo?

„Jsme rádi, že už máme znovu práci a můžeme se s našimi zákazníky znovu setkat. Lidé chodí po celý den, dokonce i volají a rezervují si místa i na další dny dopředu. Co se týče nabídky, tu jsme nijak neupravili, je stále stejná, máme všechno," sděluje zaměstnankyně bistra rynk.
„Lockdown a výdejové okénko bylo dobrodružství, mělo to „drive“, ale konečně jsme zase otevřeli dveře. Na všechny se samozřejmě moc těšíme. Společně s námi se dnes otevřely i obchody, takže máme zatím takový volnější den. Nicméně lidé chodí ve větší míře až kolem 16:00, když končí v práci nebo už mají nakoupeno. Odpoledne u nás bývá celkem plno, takže co se týče rezervací, lidé by měli dopředu zavolat. Nicméně nikoho domů nepošleme s prázdným žaludkem, samozřejmě jim kávu a zákusek rádi dáme s sebou,“ říká s úsměvem zaměstnanec Cafe Smoo.
V případě Taste Coffee chodili na kávu a něco dobrého lidé po celý den. „Jsme rádi, že už jsme mohli otevřít. Vystřídalo se nám tu dnes už celkem hodně lidí, samozřejmě je to ale dost omezené. Nabídku máme stejnou, jako za normálních podmínek. Lidé si chodí pro kávu a zákusky s sebou, takže i to je fajn. Samozřejmě dodržujeme všechna hygienická opatření a dbáme, aby je dodržovali i zákazníci“.

Přílišné obavy z nákazy koronavirem v kavárnách a bistru nepanují. Větší problém například spatřují ve školách. Kapacita škol je totiž několikanásobná oproti restauračním zařízením. Jejich prostory mohou být zaplněny jen z 50 %, což například u škol rozhodně neplatí. Zaměstnanci restauračních zařízení dodržují vzdálenosti mezi stoly, vše řádně po každém zákazníkovi dezinfikují, myjí, větrají a neustále nosí roušky. Opatrnost vychází i z řad návštěvníků, ti roušku sundavají pouze při konzumaci.
Děkujeme podnikům za informace a přejeme jim hodně rezervací. Doufejme, že se dnešním otevřením nerozjede další vlna epidemie, ale jen vlna radosti ze společného setkávání a požitků z dobrého jídla a pití.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz