18. 10. svátek má Lukáš

Lišáci se seznamovali s návštěvníky

2. dubna 2019   (08:25)
Dalších 15 fotografií v galeriiLišáci se seznamovali s návštěvníky

Nedělní akci posledního březnového dne v záchranné stanici přálo počasí a dorazily téměř tři stovky milovníků přírody.


Po zimní pauze se znovu otevřely brány Ochrany fauny ČR v Hrachově u Sedlčan. Slavnostního zahájení turistické sezóny se zúčastnily téměř tři stovky návštěvníků. I přes to, že nastavení letního času donutilo všechny zájemce o ornitologii vstávat o hodinku dříve, už na první bod programu – odchyt a určování malých pěvců  –  si přivstala početná skupinka turistů.

Po celý den probíhaly prohlídky expozice vedené lektorem a děti i dospělí bedlivě poslouchali zajímavé osudy handicapovaných obyvatelů stanice. Výr Kuba spolehlivě odpovídal všem přítomným  na jejich houkání a vydra Boriska zvědavě panáčkovala, obhlížejíc první letošní davy návštěvníků.
 

Po zimní pauze se znovu otevřely brány Ochrany …
Téměř stovka dětí se vrhla s chutí také na naučnou stezku po okolí, kde si všichni vyzkoušeli, jak náročné je být ptačím rodičem a krmit mláďata, pečovat o stromy v roli datla nebo jako přírodovědec určit dle zanechaných pobytových znamení, které zvíře se na místě nacházelo a mnoho dalšího. Na jejich počínání dohlíželo stádo koní a skotského náhorního skotu.

Jak se ukázalo, ani hřebík a kladivo nejsou dětem ani rodičům ještě úplně cizí. Během akce se podařilo vyrobit desítky budek pro sýkorky, které si nadšení návštěvníci odnášeli do svých zahrad.
 

Téměř stovka dětí se vrhla s chutí také …

Fotogalerie

Lišáci se seznamovali s návštěvníky () Lišáci se seznamovali s návštěvníky (1) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (2) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (3) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (4) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (5) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (6) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (7) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (8) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (9) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (10) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (11) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (12) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (13) Lišáci se seznamovali s návštěvníky (14)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: dašDalší články

Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti Výtěžek bude v plné výši věnován na prevenci proti popáleninám 18. října 2019   (13:23) Sezona ve skateparku bude ukončena stylově Sezona ve skateparku bude ukončena stylově Vystoupí matadoři české hip hopové scény Peneři strýčka Homeboye. A představí své debutové album DEBUT 18. října 2019   (11:06) Chřipka se šíří i podáním ruky Chřipka se šíří i podáním ruky Virus chřipky přežívá v prostředí i několik dní, nemoc se velmi snadno šíří 18. října 2019   (08:35) Cenná socha z kamenného mostu v Dobříši nebyla zničena opilci, ale při záměrné bezpečnostní akci Cenná socha z kamenného mostu v Dobříši nebyla zničena opilci, ale při záměrné bezpečnostní akci Podle dochovaných dokumentů to vypadá, že památkově chráněná empírová socha Sv. Jana Nepomuckého skončila někde na smetišti 18. října 2019   (06:14) V Sedlčanech vzniká městský park za miliony. Je financován převážně z daru V Sedlčanech vzniká městský park za miliony. Je financován převážně z daru Dar, který město Sedlčany na vybudování městského parku získalo, činí osm milionů korun 17. října 2019   (19:08) Novorozené děti v Příbrami bude hlídat dvacet nových monitorů dechu Novorozené děti v Příbrami bude hlídat dvacet nových monitorů dechu Smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit monitorem dechu každou postýlku pro miminko na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic v České republice 17. října 2019   (16:43) Zakoupila v obchodě pečivo, chuť jí okamžitě přešla Zakoupila v obchodě pečivo, chuť jí okamžitě přešla V housce měly být obsaženy exkrementy od hlodavce. 17. října 2019   (13:30) Nepřehlédněte Na silnicích a křižovatkách proběhne průzkum dopravy Na silnicích a křižovatkách proběhne průzkum dopravy Na páteřních komunikacích budou umístěny kamery zaznamenávající pohyby dopravy. 17. října 2019   (11:48) McDonald's v Příbrami prozatím nebude, studentům naletěla téměř tisícovka lidí McDonald's v Příbrami prozatím nebude, studentům naletěla téměř tisícovka lidí Školní projekt vyvolal na sociální síti pozdvižení 17. října 2019   (09:20) Nepřehlédněte Jaromíra Jágra doprovází ve Vegas Petr Větrovský Jaromíra Jágra doprovází ve Vegas Petr Větrovský „V kasinu jsme nebyli, netáhne nás to tam,“ řekl Petr 17. října 2019   (06:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz