9. 8. svátek má Roman




Limit škody pro volání policie u nehod se zdvojnásobil. Odborníci ale varují před riziky

6. dubna 2025   (11:20)
Limit škody pro volání policie u nehod se zdvojnásobil. Odborníci ale varují před riziky
foto: Ilustrační foto. / Pixabay

Řidiči už nemusejí volat policii k dopravní nehodě, pokud škoda nepřesáhne 200 tisíc korun – dosud to bylo 100 tisíc. Novela má odlehčit práci policii a usnadnit život motoristům.


Jenže odhadnout skutečnou výši škody není snadné, zejména u moderních vozů. Odborníci proto nabádají k opatrnosti a připomínají, že v případě nejistoty je lepší policii přivolat. Policie však bude i nadále nutná v situacích, jako je zranění osob, poškození majetku třetí strany, nebo pokud nehoda blokuje provoz.

Obavy řidičů a praxe
Řidič Radek Kolín varuje, že u nových aut laik neodhadne výši škody. „Zdánlivě malá nehoda může vést k nákladným opravám, například prasklé převodovce za stovky tisíc korun, to vím z vlastní praxe,“ uvedl řidič. Tady se ukazuje, že odhad škody může být pro řidiče problémem, což může komplikovat situace bez přítomnosti policie.

Podle odborníků z pojišťoven by v případě nejistoty řidiči neměli váhat a kontaktovat policii. I když to nemusí být podle zákona nutné, asistence policistů zajistí, že nehoda bude zdokumentována správně a předejde se případným komplikacím při řešení škod s pojišťovnou.

Jak postupovat bez policie?
Zastavte na bezpečném místě a zajistěte provoz, zdokumentujte vše – fotografie, detaily škody, situaci na silnici. Vyplňte záznam o nehodě – ideálně noste formulář v autě nebo využijte novou aplikaci České kanceláře pojistitelů.

Pokud si nejste jistí, zavolejte policii. Zástupci pojišťoven doporučují událost oznámit, pokud existují jakékoliv pochybnosti, například pokud má některý z účastníků nehody příznaky intoxikace alkoholem či drogami, došlo k poškození majetku třetí strany (například plotu, dopravního značení nebo zaparkovaného vozidla). Podobně volejte policii, pokud některý účastník odmítá spolupracovat či není schopen prokázat své povinné ručení a také v případech, kdy existuje podezření na rozsáhlé skryté poškození vozidla.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková








Další články

První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní … Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Manuál je práce. Automat je pohodlí. A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl … ZAJÍMAVOSTI Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 … DOPRAVA Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí … SPORT Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, … POZNÁVÁME BRDY V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou … Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 42,50 Kč … AKTUÁLNĚ Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Každý z nás se někdy zastaví a položí si jednoduchou otázku. „Dělám práci, která mě … PR
Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tento víkend se ponese hlavně v duchu kulturních akcí. Dobříšský zámek bude znít … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz