Lidí s respiračním onemocněním ve středních Čechách mírně ubylo
22. března 2024 (16:06)
Lidí s respiračními onemocněními ve středních Čechách v uplynulém týdnu opět mírně ubylo. Počet nemocných klesl o 2,7 procenta na 996 ze 100.000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost mají za uplynulý týden hygienici hlášenou nadále na Mělnicku, nejnižší na Benešovsku. Dál přibylo případů černého kašle, informovala ředitelka protiepidemického odboru krajských hygieniků Lilian Rumlová.
Dlouhodobě hygienici v regionu evidují největší podíl nemocných ve věkové skupině nejmenších dětí do pěti let, naopak nejméně nemocných bylo mezi seniory od 65 let. Za poslední týden přibylo nejvíce nemocných v okrese Praha-západ, a to o 14 procent. Největší pokles o 29 procent evidují hygienici na Příbramsku.
Oproti předchozímu týdnu klesla také nemocnost chřipkou, ve Středočeském kraji činí osm případů na 100.000 obyvatel. Představuje to 0,8 procenta z celkové nemocnosti akutními respiračními infekcemi. Od začátku chřipkové sezony zaznamenali středočeští hygienici 61 závažných případů v souvislosti s onemocněním chřipkou, 14 lidí zemřelo.
V regionu nadále přibývá případů černého kašle, tento týden to bylo 185 nových případů, předchozí týden činil přírůstek 112. "Nejvíce nemocných přibylo v okrese Praha-východ, nejméně v okresech Kladno a Rakovník," uvedla Rumlová.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Světový den vody přinese maraton malování mandal
•Hygienici navštívili restauraci Šalanda v Příbrami. Našli prošlé maso, sýry i tatarák
•Příbramská nemocnice zjišťuje spokojenost pacientů na ambulancích
Další články
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy
Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali …
AKTUALIZOVÁNO
Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji
Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů
V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních …
Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody
Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky …
AKTUÁLNĚ
Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče
V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole …
AKTUÁLNĚ
Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník
Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními …
AKTUALIZOVÁNO
Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září
Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a …
AKTUÁLNĚ
Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla
Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu …
KULTURA
Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší
Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů …
AKTUÁLNĚ
SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb
Hnutí SPD Příbram představilo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Lídryní …
VOLBY 2026





