2. 8. svátek má Gustav
Lidé s neodborným používáním pákových baterií dokáží odříznout od teplé vody celý dům, varují technici

Nepřehlédněte
30. června 2021   (06:29)
Lidé s neodborným používáním pákových baterií dokáží odříznout od teplé vody celý dům, varují technici
foto: pribram.cz/Tomáš Pečenka

Vedoucí technik úseku rozvodů příbramské teplárny Jiří Šnobl objasnil časté příčiny poruch dodávek teplé vody do domácností.


Společnost Energo Příbram, která vlastní příbramskou teplárnu, se potýká se stížnostmi nespokojených odběratelů. V poslední době se na jejich technické pracovníky někteří lidé obracejí s tím, že mají problémy s dodávkami teplé vody. Společnost upozorňuje, že ne vždy za těmito problémy stojí právě oni.

Podle vedoucího oddělení měření Jiřího Šnobla jsou za problémy s dodávkami teplé vody často sami lidé. „Pokud propojí teplou se studenou vodou za pomoci neodborného zásahu, je zaděláno na průšvih. V minulosti, kdy ještě nebyly pákové baterie, ale kohoutky, jsme tento problém neznali. Někteří výrobci pákových baterií přišli před časem s novinkou, která nám přidělává vrásky na čele. Pokud baterie nemá přímý výtok, ale například sprchovou hadici se stop ventilem, lidé nechávají páku otevřenou. Jelikož má studená voda obecně vyšší tlak, přetlačí ve stoupačkách teplou a tím dojde k omezení dodávek často v celém domě. Stejný problém je i s bateriemi, na kterých si mohou lidé nastavit teplotu vody. Ten přívod je prakticky neustále otevřen a voda se mísí. Jediným řešením je tedy montáž zpětné klapky,“ vysvětlil pribram.cz Šnobl.
Ačkoliv teplárna má na starosti přes výměníkové stanice přivést teplou vodu jen do domů, zaměstnanci Energa vyjíždějí i do jednotlivých bytů. „Ti lidé, kterým obdobný problém s dodávkami nastane, příliš neřeší viníka. Vždy za problémy hledají nás. Většinou se tedy spojíme s předsedou společenství, který často ví, kdo byt rekonstruoval. Pokud ani tímto způsobem nezjistíme, který z odběratelů za problémy stojí, začíná mravenčí práce. Musíme kontrolovat teploty stoupaček před jednotlivými byty. Vždy se nám ale problém zatím podařilo lokalizovat,“ upřesnil Šnobl.
Podle Šnobla je jediným možným řešením přivolat při instalaci těchto baterií instalatéra, který zváží, zda je potřeba zpětnou klapku nainstalovat. „Netýká se tento problém jen baterií, ale i některých praček a myček, do kterých je zavedena teplá i studená voda. Ve slučovači může nastat podobný problém, pokud zde opět chybí zpětná klapka,“ dodal Šnobl.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz