4. 12. svátek má Barbora
Lidé mohou přispět koupí měsíčku lékařského na prevenci a léčbu rakoviny

29. září 2021   (08:02)
Lidé mohou přispět koupí měsíčku lékařského na prevenci a léčbu rakoviny
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Dobrovolníky oblečené do žlutých triček budou moci lidé potkat na ulicích nejenom dnes, ale také ve čtvrtek a v pátek.


Dobrovolníci budou ode dneška do pátku nabízet na ulicích umělé květy měsíčku lékařského se zelenou stužkou. Jejich koupí mohou lidé přispět do jubilejního 25. ročníku Českého dne proti rakovině. Smyslem sbírkové akce je kromě získání peněz na podporu výzkumu rakoviny či zlepšení kvality života onkologických pacientů také informovat veřejnost o vybraných nádorových nemocech. Do sbírky lze přispět i zasláním dárcovské SMS nebo převodem peněz na účet.

Letošní ročník dne proti rakovině je zaměřený na prevenci onemocnění ledvin, močového měchýře a prostaty. "K volbě zmíněných druhů nádorů nás vedla skutečnost, že v incidenci nádorů ledvin, prostaty i močového měchýře bohužel Česká republika zaujímá čelné příčky ve světových statistikách," vysvětluje Michaela Fridrichová, předsedkyně Ligy proti rakovině.
Každý dárce, který přispěje alespoň 20 korunami, proto dostane kromě žlutého květu měsíčku lékařského také informační letáček. V něm se dozví nejen o prevenci uvedených onemocnění a jejich příznacích, které by měly být impulsem k návštěvě lékaře.
Dobrovolníky oblečené do žlutých triček budou moci lidé potkat na ulicích nejenom dnes, ale také ve čtvrtek a v pátek. Do neděle 3. října bude možné do sbírky přispět také ve vybraných obchodech a provozovnách, jejichž seznam je na webu www.cdpr.cz, případně v aplikaci Den proti rakovině.

Přispět na financování aktivit Ligy proti rakovině lze také prostřednictvím dárcovských SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo 60 nebo 90 na číslo 87 777. Za DMS zaslané do konce října získají dárci virtuální kytičku, kterou si mohou vložit na svůj profil na sociálních sítích. Třetí možností je zaslat příspěvek na sbírkový účet Českého dne proti rakovině 6500065/0300.
Loňský ročník, který byl zaměřený na nádory ledvin a močového měchýře, vynesl 13,7 milionu korun. Z výnosů dosavadních 24 ročníků Českého dne proti rakovině organizátoři rozdělili více než 206 milionů Kč.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz