vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   23. 9. 2020
Bohutín 3
Březnice 11
Chotilsko 1
Čím 3
Dobříš 28
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 6
Hluboš 3
Jablonná 2
Jince 3
Kamýk nad Vlt. 7
Klučenice 1
Kosova Hora 2
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Malá Hraštice 2
Milín 3
Mokrovraty 2
Narysov 2
Nechvalice 6
Nečín 4
Nedrahovice 2
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 4
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 147
Příčovy 5
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 13
Rybníky 2
Sedlčany 14
Sedlec-Prčice 5
Smolotely 2
Stará Huť 8
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Třebsko 1
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1
Zduchovice 1

Lidé by se už neměli bát navštívit nemocnici a zanedbávat tak chronické problémy

27. května 2020   (18:51)
Lidé by se už neměli bát navštívit nemocnici a zanedbávat tak chronické problémy

Přinášíme komentář ředitele příbramské nemocnice k proběhlé epidemii covid-19.


Tento týden proběhla poslední vlna uvolňování preventivních opatření, která měla za úkol chránit populaci před nekontrolovatelným šířením onemocnění covid-19. I Oblastní nemocnice Příbram se proto postupně vrací k normálnímu režimu včetně tzv. plánované - odkladné péče.
 

Již v této chvíli ale můžeme říci, že příbramská nemocnice zvládla krizovou situaci skutečně na jedničku, a to především díky nasazení a profesionalitě svých zaměstnanců, nastavení potřebných režimových a dalších opatření managementem již v počátcích pandemie, příkladné ukázněnosti a toleranci pacientů a jejich blízkých a také pomoci mnoha a mnoha podporovatelů.

Právě v době pandemického šíření covidu-19 se ukázalo, jak důležité a nepostradatelné je dobře fungující zdravotnictví a všechny jeho součásti. Nemocnice kromě nonstop péče o akutní pacienty včetně neodkladné operativy ve spádu až 150.000 obyvatel dokázala s dostatečným předstihem a v potřebném rozsahu zavést preventivní opatření dříve, než byla některá z nich nařízena nebo doporučena Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Cílem všech režimových změn, i těch, které nemocnice zavedla nad rámec plošných nařízení, bylo ochránit pacienty a zaměstnance, aby nemuselo dojít k omezení akutní zdravotní péče. Výsledkem je, že v Příbrami během celé doby pandemie neevidujeme ani jeden přenos nákazy z pacienta na zaměstnance či mezi pacienty a ani krátkodobě nemuselo být uzavřeno žádné pracoviště.
 
Zcela zásadní pomocí regionu pak bylo nemocniční oddělení mikrobiologie a parazitologie, které díky velice rychle získané akreditaci PCR laboratoře pro vysoce přesnou metodu testování pozitivity na Covid-19 dokázalo vyhodnotit stovky testů. Nasazení mikrobiologického týmu umožnilo testování nejen vlastních pacientů nemocnice, ale i pacientů, u nichž provedení testu doporučili praktičtí lékaři.
 
I když se nemocnice setkala s podobnou situací v novodobé historii poprvé, zvládla ji a získala mnoho poznatků, které využije při případné druhé vlně nákazy.
 

Chtěl bych vyzvat veřejnost, aby se nebála návštívit nemocnici, nezanedbala tak své chronické zdravotní problémy a nezapomněla ani na prevenci, která je pro léčbu naprosté většiny onemocnění zcela klíčová. Koronavirus totiž není zdaleka jediným a už vůbec ne tím nejhorším strašákem, který ve svém životě máme.

MUDr. Stanislav Holobrada, ředitel Oblastní nemocnice Příbram
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: ONP

autor: Stanislav Holobrada, ředitel nemocnice

Další články

Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici V bývalé jezuitské koleji v Březnici se dnes setkáte s teologem a překladatelem Alexandrem Flekem. Projektem moderního překladu Bible strávil s kolegy patnáct let. 24. září 2020   (08:15) Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Soubor novinek vrací do hry řadu opatření, která si Češi mohou pamatovat z jara. 24. září 2020   (06:33) Podívejte se na Příbram z výšky! Příležitost nabídne Den věží a rozhleden Podívejte se na Příbram z výšky! Příležitost nabídne Den věží a rozhleden Věže Hornického muzea a svatohorská zvonice budou 28. září zpřístupněny za symbolické vstupné. 24. září 2020   (06:04) Rožmitálská zásahová jednotka postoupila do finále ankety Dobrovolní hasiči roku 2020 Rožmitálská zásahová jednotka postoupila do finále ankety Dobrovolní hasiči roku 2020 Podpořte svým hlasem výjezdovou jednotku Rožmitálských dobrovolných hasičů, kteří se probojovali do finále 10. ročníku ankety. 23. září 2020   (19:57) Odpůrci těžby uranových hald na Příbramsku předali MŽP petici. Plánujeme další protestní akce, řekl Kareš Odpůrci těžby uranových hald na Příbramsku předali MŽP petici. Plánujeme další protestní akce, řekl Kareš Prymula vyhlásil další opatření proti covidu Prymula vyhlásil další opatření proti covidu V nemocnicích je podle Prymuly potřeba zapojit kapacity, které nejsou teď vyčleněny pro pacienty s covidem-19. Lůžka s ventilátory jsou téměř zaplněná. 23. září 2020   (13:54) Bistro na Nováku má za sebou více než uspokojivou sezonu Bistro na Nováku má za sebou více než uspokojivou sezonu Sportovní zařízení města Příbram (SZM), provozovatel SeZaM bistra, si letošní letní sezonu na Nováku chválí. K vysokým tržbám bistra přispěly jak tematické večery a další akce v areálu, tak i rozšíření nabídky o zdravá a čerstvá jídla. 23. září 2020   (11:22) Příbram investuje do rozšíření kamerového systému Příbram investuje do rozšíření kamerového systému Nové kamery přibudou v Březohorské, Čechovské, Šachetní a Průběžné ulici. 23. září 2020   (10:26)
Elektřina zlevní. ČEZ sníží cenu pro domácnosti o zhruba devět procent, lidé ušetří několik stovek korun Elektřina zlevní. ČEZ sníží cenu pro domácnosti o zhruba devět procent, lidé ušetří několik stovek korun Za každou megawatthodinu zákazníci podle firmy uspoří zhruba 230 korun 23. září 2020   (09:35) Nepřehlédněte
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz