31. 7. svátek má Ignác
Letní tábory hlásí plno, šanci najít volné místo ale ještě máte

13. června 2020   (07:03)
Letní tábory hlásí plno, šanci najít volné místo ale ještě máte
foto: pribram.cz

Po vyčkávacím období, kdy ve vzduchu visela otázka, zda se letní tábory vůbec uskuteční, je nyní na přihlášku na letní pobytové a příměstské tábory v redakcí oslovených institucích většinou již pozdě. Vzhledem k trvajícím zdravotním rizikům musí pořadatelé respektovat nová nařízení.


„Pořádáme stanový tábor, jehož kapacita je omezena na přibližně 100 lidí, což se vzhledem k současné situaci nemění. Plný stav jsme měli už během zimy a rodiče stále volají, zda máme ještě volno,“ říká za příbramský Sokol jeho starosta Svatopluk Chrastina. Obdobnou situaci popisuje Miroslava Poláková, tisková mluvčí SZM Příbram: „Všechny tři termíny letního sportovního příměstského tábora jsou zcela obsazeny. Tato informace je zveřejněna na našich webových stránkách od 21. května, a i přesto se zájemci stále ozývají.“

DDM Příbram pro tento rok nabídl tři turnusy letních příměstských táborů a jeden tábor pobytový. Kapacita druhého turnusu je již od března naplněna, pro ostatní termíny (13.–17. 7. a 17.–21. 8.) zbývá pár volných míst. „Po oznámení, že se tábory mohou konat, se zvedl zájem i o zatím nenaplněný první a třetí turnus. Volno máme ještě pro pobytový tábor od 11. do 20. července. Všechny tábory mají ovšem omezenou kapacitu, a v případě zájmu je vhodné jednat rychle,“ doporučuje vedoucí zájmové činnosti DDM Příbram Marcela Jelínková.
Organizátoři se letos musí vypořádat také s novými nároky na provoz. „V rámci tábora budou dodržena legislativní a hygienická opatření. Všichni účastníci včetně vedoucích a praktikantů mají povinnost doložit čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění. Nutností je používání dezinfekce,“ dodává Svatopluk Chrastina.
„Při pořádání táborů vycházíme z hygienicko-protiepidemických opatřeních stanovených pro dětskou rekreaci v roce 2020. Závazné hygienické podmínky byly přísné vždy, nyní se musíme vyrovnat s dalšími novinkami: používáním dezinfekčních přípravků, vyššími nároky na stravování nebo rozestupy mezi dětmi,“ vysvětluje Marcela Jelínková. Tábory se budou ve větší míře věnovat dezinfekci společných prostor, například jídelen. Pro povinnost nošení roušek bude záležet na aktuální epidemiologické situaci a nařízeních vlády.
 
Ani nastavená omezení a případná rizika rodiče neodrazují. „Případů zrušení rezervace z důvodu současné situace máme zatím minimum,“ uzavírá Miroslava Poláková.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz