10. 8. svátek má Vavřinec
Laviček není nikdy dost. Přesto lidé mnohdy žádají jejich odstranění

3. února 2020   (18:26)
Laviček není nikdy dost. Přesto lidé mnohdy žádají jejich odstranění

Tyto lavičky dnes byly odstraněny z dětského hřiště na Rynečku. Budou zrenovovány a vráceny zpět. Lidé však mnohdy zastupitele žádají, aby byly na určitých místech odstraněny natrvalo. Posedávají na nich bezdomovciMěsto Příbram plánuje obnovu všech dětských hřišť ve městě. Chtějí tak děti motivovat k pohybu na čerstvém vzduchu. Revitalizací již prošel například plácek v ulici Na Cvičně, či hřiště v ulici Budovatelů. Poškozené prolézačky a mobiliář se ve většině případů nevyhazuje, ale pokud to jen trochu jde, renovuje se a vrací zpět.  S minimálními finančními náklady se tak daří oživovat místa, kde si děti vždy rády hrály.

Prvním letošním pláckem, které dostane nový kabát, je hřiště na Rynečku. Zde se původně s revitalizací počítalo až v jarních měsících, díky mírné zimě se však začalo již nyní. V minulých dnech zde došlo k opravě fotbalových branek. Dnes byly na hřišti odstraněny lavičky. Ty pracovníci technických služeb zrenovují a vrátí je zpět, aby mohly rodinám dále sloužit.

Paradoxně se však lidé čím dál častěji obrací na zastupitele s prosbou, aby byl na určitých místech mobiliář odstraněn natrvalo. Posedávají zde bezdomovci, a to lidem znepříjemňuje život. Nedávno byly takto odstraněny dvě lavičky v areálu tzv. křížových domů.  Zastupitelé jsou si však vědomi, že problém se tímto nevyřeší.

„Pokud lidé na lavičce jen sedí a nekonzumují alkohol, je těžké je odtamtud dostávat. Nicméně jsou za nimi pravidelně posíláni sociální pracovníci, kteří se je snaží nasměrovat do denního nízkoprahového centra,“ uvedl starosta Mgr. Jan Konvalinka.

A je to právě nízkoprahové denní centrum, které se lidem na Rynečku nelíbí. Mnozí jsou přesvědčeni, že díky tomuto zařízení je zde vysoká koncentrace lidí bez domova. Ačkoliv je toto místo součástí zelené páteře města, do podvědomí lidí se tak dostalo spíše v negativním slova smyslu.
Město Příbram plánuje obnovu všech dětských …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava Ritschlová

Další články

Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Pojďme odhalit tajemství, pověsti, mystéria a záhadná místa. 10. srpna 2020   (09:13) Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Legendární příbramský hudební klub byl zavřený čtyři roky. Rekonstruovanou scénu pokřtí v září příbramské kapely Origami, Roofers a GymBand Příbram. Těšit se můžeme také na koncerty E!E, The Atavists, přednášku o cestě Kanadou nebo comedy show. Vrací se i tradiční oldies a Dj Ludjek. 10. srpna 2020   (06:02) Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Autor článku píše o zemřelých jako o "cikánech", "škodné" a "parazitech". 9. srpna 2020   (21:02) Nepřehlédněte Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky I přes stále opakovaná varování uhyne každé léto několik zvířat, nejčastěji psů, která nechají nezodpovědní majitelé uzavřené v odstavených automobilech. Majitelé často argumentují tím, že pes byl ve vozidle jen chvíli. 9. srpna 2020   (13:39) Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob
Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Hygienici se v tomto týdnu zaměřili na kvalitu koupacích vod v místech, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení. 9. srpna 2020   (07:21)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz